"Jest taka reguła, że jak PSL <lepiej przędzie>, to zaraz prasa donosi o nepotyzmie w naszych szeregach" - mówi Eugeniusz Kłopotek. I zaraz dodaje, że "zarzuty o nepotyzm w PSL nie robią na mnie wrażenia".

Reklama

>>> Czego boi się Waldemar Pawlak

Zapewnia jednak, że to nie jego partia wiedzie prym w podejrzanych interesach. A kto? - dopytywaliśmy. "O nie, nie powiem. Nie będę dolewał oliwy do koalicyjnego ognia" - odparł Kłopotek.

>>> Towarzystwo od strażackiego interesu

DZIENNIK napisał, że wicepremier i szef ludowców Waldemar Pawlak zbudował wokół siebie towarzysko-biznesowy układ. Jego znajomi i zaufani żyją z publicznych pieniędzy. Firmy prowadzone m.in. przez konkubinę Pawlaka czy jego przyjaciół realizowały zamówienia dla ochotniczych straży pożarnych, których szefem jest lider PSL.

>>> Jak konkubina Pawlaka weszła do interesu

Kilka tygodni temu premier Donald Tusk zadeklarował, że w rządzie nie ma "jednego dnia dla nikogo, kto łamie zasady osobistej przyzwoitości, uczciwości oraz kompetencji”. Słowa te padły po zakończeniu sprawy ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, którego tygodnik "Polityka" oskarżał o niespłacenie w USA długów.