"Oni nie uznają żadnych granic. To co wie na ten temat opinia publiczna, to nie jest nawet promil. Trzeba wiedzieć tego co się dzieje na komisjach sejmowych, a nawet w restauracji sejmowej" - mówi prezes PiS w wywiadzie dla serwisu blogpress.pl, który opisuje Onet.pl.

Reklama

Jarosław Kaczyński zarzuca politykom partii rządzącej "niebywały poziom agresji i odwrócenie wszelkich reguł kultury". Zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości parlamentarzyści jego ugrupowania starają się bardzo hamować w swoich wypowiedziach i zachowaniach.

Według szefa PiS, "poziom chamstwa jest taki, że Samoobrona to najbardziej kulturalna z partii". Kaczyński dużo mówi o - jego zdaniem - niewłaściwym wychowaniu działaczy Platformy Obywatelskiej. Twierdzi - jak relacjonuje Onet.pl - że posłowie PO "to grupa ludzi straszliwie nieokrzesanych, nastawionych na agresję".

Kaczyński niezwykle surowo ocenił działania polskiego rządu w sprawie wyjaśnienia katastrofy Tu-154 koło Smoleńska. "To jest po prostu pełna kapitulacja, stuprocentowy serwilizm wobec Rosji, w istocie łamanie prawa. To jest nieszczery i manipulatorski stosunek do opinii publicznej, wprowadzanie w błąd, albo milczenie" - mówił prezes PiS dla blogpress.pl.