Jak podaje portal tvp.info szkolenia działaczy SLD mają potrwać kilka dni. Odbędą się w ośrodku wypoczynkowym w jednej z nadmorskich miejscowości. Kursy ma przejść 90 działaczy - głównie z terenu, intensywnie zaangażowanych w życie partyjne.

Reklama

Chcemy przeszkolić około sześciu działaczy z każdego województwa oraz odpowiednią liczbę osób z centrali. Te osoby będą pracować w przyszłości w poszczególnych sztabach wyborczych w swoich okręgach – mówi tvp. info sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

Działaczy będą szkolić Piotr Tymochowicz, ekspert od wizerunku politycznego, w przeszłości związany z Andrzejem Lepperem i znany politolog dr hab. Rafał Chwedoruk.

Podczas szkoleń działacze SLD mają poznać tajniki wystąpień medialnych i nauczyć się technik kreowania wizerunku. Część wykładów ma być poświęcona technicznym zagadnieniom dotyczącym prowadzenia kampanii wyborczej.

Szkolenia trwają także w PiS. Prowadzi je znany konsultant w zakresie marketingu politycznego Sergiusz Trzeciak. Mogli zapisać się na nie wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości.