Na przełomie września i października plany rządu na kolejne miesiące ma przedstawić premier Donald Tusk. Grzegorz Schetyna, pytany czego oczekuje po tzw. drugim expose szefa rządu, odparł, że powinno być ono "odważne, otwarte, twarde, mówiące o trudnej sytuacji". - Idą trudne czasy, musimy wspólnie podjąć zobowiązania, (...) być gotowym do tego, by pilnować budżetu i nie dać się zaskoczyć trudnej sytuacji finansowej, by antycypować zagrożenia. Raczej bym tego oczekiwał od premiera i ministra finansów - mówiłw TVN24.

Reklama

Podkreślił jednak, że najpierw trzeba "zamknąć sprawę" związaną z Amber Gold. - I potem będziemy mówić o expose, mam nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli poważnie porozmawiać o tym nowym expose i nowym otwarciu - powiedział wiceszef PO.

W czwartek premier Donald Tusk i prokurator generalny Andrzej Seremet przedstawią w Sejmie informację o działaniach instytucji państwowych w sprawie Amber Gold. Według Schetyny po sprawie Amber Gold należy "postawić diagnozę", pokazać, jak do tego doszło i co zrobić, by więcej takich sytuacji nie było. - I do tego potrzebna jest ta jutrzejsza debata - powiedział wiceszef PO w środę wieczorem w TVN24.

Pytany - czy aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości - prokurator generalny Andrzej Seremet powinien odejść, odparł: - Nie wiem, to też będzie jutro dla niego - i to mówię z pełną odpowiedzialnością - poważny sprawdzian.