Wiadomo, kto zhakował kancelarię premiera. Zdobył hasło Donalda Tuska

| Aktualizacja:

Już dziś zapowiada, że swój atak powtórzy za rok. Przekonuje bowiem, że chce, by domeny rządowe były dobrze chronione. A na razie - jak wynika z tego, do czego udało mu się "dokopać" - tak nie jest. Serwis Niebezpiecznik.pl informuje, że wie, kto stoi za zhakowaniem kancelarii premiera i m.in. poczty Tomasza Arabskiego.

wróć do artykułu
  • ~Antek
    (2013-11-18 19:04)
    men
  • ~nieznany
    (2013-03-14 15:23)
    ludzie pokażcie tuskowi na co was stać!
    skoro on jest takim wielkim potęznym wladcą!
    tusku ze społeczenstwem nie wygrasz! zrubcie potęzne strajki żeby tusk z społeczeństwem nie wygrał! Zacznijcie od palenia opon! posłowie nieznoszą tego smrodu!
  • ~nieznany
    (2013-03-14 15:18)
    Teraz dopiero się przekonalem że wasze ządy są skandaliczne!
    ludzie jesli chcecie rozwalić platforme to prubujcie ją rozwalić!
    tusk już nie jest do niczego potrzebny! tak samo jak komorowski!
  • ~nieznany
    (2013-03-14 15:16)
    jestem ciekaw tusku kto sprzątnoł kaczora!
    ty dobrze o tym wiesz kto za tym stoi!
    jesteś falszywym człowiekiem! już na twoją gębe nie patrzę , bo nie mogę nawet patrzeć! byś mie oślepił!
    A gdzie jest ta praca tusku jeden co tak ją obiecywaleś w polsce!
    jakoś ja tej pracy nie widze! ty kłamco jeden!
  • ~nieznany
    (2013-03-14 15:12)
    myslisz tusku jak gliny ustawisz jak bedzie strajk to będziesz górą!
    mylisz się! ludzie jeszcze za nim wyjadą to dadzą ci popalić!
  • ~nieznany
    (2013-03-14 15:10)
    Zle rządy donalda tuska!
    co myslisz tusku jak postawisz policje zeby zapobiec strajku to bedzie grało!
  • ~nieznany
    (2013-03-14 15:07)
    moze hakezy wam dadzą czadu poslowie!
    chcemy strajku w polsce!
  • ~lis
    (2013-03-14 13:12)
    to jest h u j nie haker bo takich donek z bronkiem POsiadajom ,moze to on torpedowal wiesci ze smolenska
  • ~ogołocony
    (2013-03-14 12:56)
    jestem Wiesio pisze bzdury i głupoty bo niestety brak roboty
  • ~massakra
    (2013-03-14 11:38)
    jak alladyn to zrobil to wyobraźcie sobie co robią ruscy:) pisza tuskowi maile z instrukcjami. i przekazy dnia dla całej PO...

    "Internauta Alladyn2 nie kontaktował się z Kancelarią Prezydenta RP w celu przekazania rekomendacji co do usunięcia błędów." osadzić alladyna w wydobywczym za to... patałachy
  • ~PRAWDA
    (2013-03-14 09:15)
    a POLACY BEZ PRACY DALEJ
  • ~17mw
    (2013-03-14 08:47)
    Wystarczy zmienić hasło na -kocham pis- nie do złamania.
  • ~instruktor
    (2013-03-14 08:04)
    Panie premierze żeby wejść do systemu trzeba sie zalogować.
  • ~regulamin
    (2013-03-14 07:11)
    chyba nietrudno sie wlamac, bo jak wszyscy pamiętają waaadza wysiliła sie na inteligentne, zaskakujące haslo admin1
  • ~Parker
    (2013-03-14 06:46)
    Boni, Boni, Boni
  • ~obserwer_1
    (2013-03-14 06:32)
    no to po raz kolejny pełowskie słuzby tajne, jawne i nijakie wykazały się swoim profesjonalizmem. wynik żmudnego śledztwa: kancelarię płemiełka zhakował haker. mam nadzieję że nie kacapski
  • ~starzec
    (2013-03-14 06:28)
    Trzeba mnie było zapytać kto zaatakował kancelarię tuska bo wiem to od dawna. Otóż (zdradzam to bezpłatnie) kancelarię tą zaatakował wirus indolencji, kumoterstwa, niróbstwa i bezgranicznego chamstwa.
  • ~saa
    (2013-03-14 02:31)
    Żeby tylko Jajosławowi z tabletu Glińskiego nie zhakowali.
  • ~klik
    (2013-03-13 23:58)
    A TAK BYŁO NAPRAWDĘ :
    Alladyn2 zaatakował Kancelarię Premiera?
    Z serwisem Niebezpiecznik.pl skontaktował się haker o pseudonimie Alladyn2. Twierdzi on, że jest autorem ostatniego włamania do sieci informatycznej Kancelarii Premiera RP.
    W ręce Alladyna2 wpadły hasła pracowników KPRM, w tym samego Donalda Tuska/AFP
    Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami serwisu Niebezpiecznik.pl, na początku marca sieć komputerowa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stała się celem cyberataku. Włamywacz lub włamywacze przejęli skrzynkę pocztową Tomasza Arabskiego i wysłali z niej zainfekowane wiadomości do innych instytucji rządowych. Atak wymierzono również przeciwko sieciom MON, MSZ i Kancelarii Prezydenta.
    Alladyn2: To byłem ja
    Z serwisem Niebezpiecznik.pl skontaktował się internauta, podpisujący się pseudonimem Alladyn2. Jest to ta sama osoba, która przed rokiem dopuściła się już cyberataku przeciwko KPRM. Alladyn2 przyznał, że to on odpowiada także za ostatni atak:
    "Pragnąc uspokoić CERT oraz inne instytucje rządowe, uprzejmię informuję, że nie był to ‘state sponsored attack’. Więc nie były to “chinole" i ich APT1:) Rok temu się nie udało, tym razem KPRM zdobyty (inne ministerstwa też się załapały na niezamówiony test penetracyjny). Na razie trwa zacieranie śladów, ale za kilka dni pojawi się dowód, że nie był to tylko dostęp do poczty kilku pracowników :)"
    Niebezpiecznik.pl skontaktował się z hakerem, który potwierdził, że uzyskał nieautoryzowany dostęp do poczty elektronicznej pracowników KPRM oraz zdobył hasła i nazwy użytkowników. W sieci znalazło prawdopodobnie również hasło premiera Donalda Tuska.
    Alladyn2 zapewnia, że jego działania maja na celu wyłącznie sprawdzenie bezpieczeństwa instytucji rządowych. Haker już zapowiedział, że za rok przeprowadzi kolejny atak i ma nadzieję, że nie będzie on tak dotkliwy. Alladyn2 twierdzi, że "żadne wrażliwe dane nie opuściły sieci rządowych, chodziło tylko o sprawdzenie ich zabezpieczeń". Haker chce teraz podsumować swoje działania i zapewnia, że w przyszłym tygodniu wyda odpowiednie oświadczenie.
  • ~PRAWDA_
    (2013-03-13 22:50)
    a POLACY BEZ PRACY