Kto zagrał Preisnera bez jego zgody? "Niech przeprosi PiS za swoje kłamstwa"

Kto wykorzystał utwór Zbigniewa Preisnera w czasie obchodów rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu? Kompozytor satysfakcji domagał się od PiS, okazuje się jednak, że do odtworzenia pieśni przyznał się ktoś inny.

wróć do artykułu
  • ~To tyle w temacie..
    (2013-11-04 13:26)
    Ale to nie Preisner napisał słowa do tego utworu. A trochę muzyki no to pokazał jaki z niego POlak..Asnyk pisząc ten utwór myślał o wolnej Polsce a Preisner to zaprzaniec.
    To Preisner pisząc muzykę do utworu Asnyka bez wiedzy autora teraz shanbil go.
  • ~ELA
    (2013-04-25 09:48)
    I8 BARDZO DOBRZE NIE BĘDĄ PISIORY WYCIERAĆ SOBIE GĘBU CZYIMIŚ UTWORAMI ,A TEN CO SIĘ PRZYZNAŁ TO PODSTAWIONY JAKIŚ MĘCZENNIK PRZEŚLADOWANY DUPEK
  • ~BASIOR
    (2013-04-24 19:39)
    co za MENDA
  • ~lis
    (2013-04-24 10:59)
    ale ten prisner to chyba sowiecki patriota,jak mu przeszkadzajom to niech przestanie pisac i zajmnie sie czym innym jak naprzyklad sex w POwijakach
  • ~Po kielichu
    (2013-04-24 10:40)
    Niech najpierw sie dowie, a pozniej szkaluje ten mierny niby artysta.Wyglada jak pener.Obraza PiS, a nigdy bysmy jego ramot nie sluchali.WOJCIECH KILAR w odroznieniu od niego jest wielkim kompozytorem.
  • ~hahaha
    (2013-04-24 07:20)
    Lemur ze zbychem w jednym spali lozku
  • ~lemur
    (2013-04-24 07:16)
    WY CHAMY PISowskie JESTESCIE ZLODZIEJAMI..
  • ~Lopez
    (2013-04-24 07:16)
    sezon murarski w pelni.. drelich sie znajdzie
  • ~dzon
    (2013-04-24 07:15)
    pieja kury pieja nie maja koguta
  • ~POmatolski debil
    (2013-04-24 06:58)
    Zasrany kompozytor chce aby było o nim głośno żenada .
  • ~Oko karpia
    (2013-04-24 06:35)
    Ty zabidzona kaleko nasrales sobie w buta trubadurze POdworkowy
  • ~list do Preisnera
    (2013-04-24 06:27)
    Piszę do Pana w imieniu osób, które w czasie uroczystości trzeciej rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich nadawały przez przenośne nagłośnienie pieśni patriotyczne dla podkreślenia wagi i znaczenia tego wydarzenia.

    Nie jesteśmy jak Pan raczył o nas powiedzieć oszołomami, nie należymy do partii Prawo i Sprawiedliwość. Nie znamy również ludzi, którzy w stosunku do zamachu smoleńskiego posługują się wiarą.

    Nie wiem czym zasłużyliśmy sobie na szereg stwierdzeń, które w Pana ustach brzmiały jak, i miały być inwektywami. Jesteśmy byłymi więźniami politycznymi z czasów PRL i narażaliśmy nasze życie i życie naszych rodzin, aby mieć Polskę Niepodległą i Sprawiedliwą, i Solidarną. Dzisiaj również zabieramy głos w ważnych sprawach dla naszego Państwa, a prawo to wywalczyliśmy poprzez liczne więzienia, od Montelupich, poprzez Rakowiecką, przez szereg innych, aż do Strzelina.

    Utwór „Miejcie nadzieję” wykorzystaliśmy ze względu na piękno poezji patriotycznej powstańca styczniowego Adama Asnyka. Oczywiście cenimy Pana jako wybitnego kompozytora muzyki. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że Pan będzie przeciwny odtworzeniu swojej muzyki wywieszonej na „You Tube”.

    Od szeregu już lat na różnych uroczystościach narodowych nadajemy pieśni patriotyczne różnych poetów i kompozytorów i jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z groźbami represji sądowych za to. Nieraz odtwarzamy pieśń „Solidarni” hymn NSZZ „Solidarność” z muzyką Stanisława Markowskiego. Kompozytor, Stanisław Markowski nie reaguje na to groźbą represji sądowych, a tylko dziękuje, że zaznajamiamy społeczeństwo z pięknem jego muzyki. To co robimy, robimy za darmo, płacąc za konieczny sprzęt z naszej emeryckiej kieszeni.
    cały list na wPolityce.pl
  • ~Adam
    (2013-04-24 06:18)
    Czy to ten senator zamieszany w sprawę z prochami? Dalej jest na haju?
  • ~riba67
    (2013-04-24 06:10)
    "Ja powiedziałem swoje, zrobiłem swoje, a dalej proszę mnie zostawić w spokoju"
    z tego jasno wynika, że ktoś mu kazał tak się zachować!
  • ~bolkek
    (2013-04-24 05:23)
    należą się przeprosiny dla PiSu. Koniec z nagonką. Otwórzcie oczy i rozumy !!!
  • ~pipi
    (2013-04-24 05:20)
    ale sie gosciu zgnoil !!!
  • ~bapcia klozetowa
    (2013-04-24 04:21)
    klasyczny DUPOWŁAZ liczący na profity od POmatolstwa następny SZMACIARZ
  • ~amen
    (2013-04-24 03:38)
    PISoszmaciarzom to tylko kop i wypad do ojaczyzny Wolski sie nalezy
  • ~observ
    (2013-04-24 02:57)
    No to się prajsner wygłupił. Ale gość raczej nie jest honorowy więc nie przeprosi PiSowców, tylko będzie dalej mendził.
  • ~czytelnik
    (2013-04-24 02:10)
    Obojniaku "panna mania" pisz sobie te bazgroły i brednie u siebie w latrynie..