Tusk wydłuża urlopy macierzyńskie, politycy się cieszą

| Aktualizacja:

Politycy chwalą Donalda Tuska za wydłużenie urlopów macierzyńskich i zwiększenie środków na przedszkola. Oczywiście każde ugrupowanie mówi, że to właśnie postulaty tej partii spełnił szef rządu

wróć do artykułu
 • ~adelaide
  (2013-04-27 13:01)
  Picerowi koniunkturalnie zmiękła rura ?  UNOWOCZEŚNIANIE I UELASTYCZNIANIE SYSTEMU PRACY W POLSCE WG DONALDA T. ZWANEGO MATOŁEM I JEGO KOLESI Z RZĄDU POWSI I PSL.  Donald T. zwany przez kibiców (i nie tylko) matołem koniunkturalnie zmienia swoje stanowisko i poglądy na dane problemy - jak wiatr zawieje a w zasadzie zależą one od tego jak słupki jego popularności wyglądają.


  Teraz jego "popularność" zjechała na dno, na poziom smoleńskiego bagna, to mu rura mięknie ale to tylko pozór, oszukaństwo i manipulacja obliczone na zamydlenie oczu Polakom.


  Donald T. nie chce się dogadać z pracownikami, rencistami i emerytami oraz reprezentującymi ich związkami zawodowymi i zgodzić się na konieczne zmiany zgodnie z ich postulatami ale stale hołubi ponad miarę pracodawców.  Wynik jest taki, że w firmach polskich nagminnie łamane są zasady bhp oraz podstawowe prawa pracownicze.  Są firmy wzorowe, dbające o pracowników ale w większości firm, np. w wielkich marketach, w firmach ochroniarskich, itp. nie przestrzega się przepisów bhp ani jakichkolwiek praw pracowniczych,


  wynagrodzenie za pracę jest ustalane wg widzimisię pracodawcy, często poniżej ustalonego ustawą minimum, bardzo często nie jest wypłacane terminowo albo jest wypłacane tylko w części jak jakaś jałmużna,


  za nadgodziny pracownicy z reguły nie otrzymują należnego dodatkowego wynagrodzenia zgodnie z umową tylko dni wolne,


  pracowników traktuje się jak niewolników, którzy muszą się na wszystko godzić bo inaczej są zwalniani,


  kobiety zmusza się do pracy ponad siły, wbrew określonym przepisom bhp muszą przenosić zbyt duże ciężary i to bez pomocy drugiej osoby.


  Pracodawcy zawierają umowy i określają czas pracy jak im się podoba,


  pracodawcy z reguły zmuszają pracowników do zawierania umów "śmieciowych"; na umowę o dzieło, na umowę-zlecenie, nawet wtedy gdy praca ma cechy pracy właściwej dla umowy o pracę a bardzo często pracownicy pracują w ogóle bez umowy pisemnej lub oczekują na nią miesiącami.  Lobby pracodawców forsuje w Sejmie coraz to bardziej niekorzystne dla pracowników, rencistów, emerytów, ustawy i przepisy nie licząc się ze zdaniem pracowników i reprezentujących ich związków zawodowych.  Te wszystkie niekorzystne dla pracowników a korzystne tylko dla pracodawców zmiany nazywa się fałszywie unowocześnianiem
  i uelastycznianiem systemu pracy.  W Polsce po zmianie ustroju, po kilku latach nadziei na lepsze życie pracownicy, renciści, emeryci i reprezentujące ich związki zawodowe spadły "z deszczu pod rynnę". Po komuniźmie mamy jakiś dziwny, zaściankowy, nieludzki kapitalizm. Po dyktaturze komunizmu, mamy dyktaturę dzikiego, nieludzkiego kapitalizmu, system nie liczący się z pracownikami i wykorzystujący ich jak niewolników.


  Pracownicy nie mają żadnych praw, nikt ich zdania nie słucha, muszą cierpieć, pracować ponad siły, często w nadgodzinach, nie wiedząc kiedy pracodawca raczy wypłacić im należne wynagrodzenie, czy wypłaci całość czy część wydzielając jak jałmużnę.


  Nie licząc Rosji i Białorusi jesteśmy w czołówce państw europejskich gdzie nie przestrzega się bhp i praw pracowniczych, mamy też najsłabsze związki zawodowe. I nie jest to wina tych organizacji czy pracowników ale osobiście premiera Donalda Tuska i jego rządu kolesiów z POWSI i PSL, którzy tak jak i pracodawcy w ogóle się nie liczą ani z pracownikami, rencistami i emerytami ani
  z reprezentującymi ich związkami zawodowymi.


  Premier Donald Tusk, jego rząd kolesi z POWSI i PSL spychają związki zawodowe do "podziemia", ośmieszając ich liderów i działaczy, wyzywając od warchółow i chuliganów tak jak to robili za PRL-u sekretarze zbrodniczej PZPR.  Różni hochsztaplerzy, pracodawcy, premier Donald Tusk i jego rząd kolesi z POWSO i PSL oraz ich rodziny, mają się coraz lepiej;


  mamy coraz więcej milionerów i miliarderów, kupuja oni luksusowe posiadłości w ciepłych krajach, luksusowe samochody, pałace, wille, pławią się w luksusie, brylując na światowych salonach, rautach, balach i balangach, mają oni obce lub podwójne obywatelstwo, siedziby
  i zasobne konta bankowe na Kajmanach czy innych podobnych miejscach na świecie,


  a jednocześnie w Polsce, rośnie bezrobocie, pogłębia się bieda, coraz większa liczba rodzin polskich żyje w warunkach nie tylko poniżej jakiegokolwiek minimum socjalnego ale poniżej minimum egzystencji, nie dojadając, głodując (i tym za rządów Donalda Tuska każe się karmić dzieci mirabelkami i szczawiem z nasypów kolejowych),  Rośnie liczba wypadków przy pracy,  Polaków nie stać na wychowywanie dzieci, na zakup lekarstw ratujących życie, pogarsza się opieka zdrowotna, umiera coraz więcej chorych pracowników i ich dzieci, rencistów i emerytów, którym odmówiono refundowania drogich leków ratujących życie czy zabiegów.


  Rośnie liczba samobójstw w wielu przypadkach niewyjaśnionych, zabójstw dzieci, nawet przez rodziców, nie radzących sobie z biedą.


  Jest to bardzo niebezpieczne.


  Rośnie niezadowolenie pracowników, rencistów i emerytów co może w konsekwencji dooprowadzić do groźnego wybuchu społecznego.
 • ~TG
  (2013-04-27 12:40)
  Gdzie pieniadze pracujacych emerytow! ktorzy wygrali srawe w Trybnale Konstytucyjnym, a nie chcesz placic tylko poniewierasz starcow PO sadach! Ryzy niemoto. Na komin!.
 • ~@ pingwin
  (2013-04-27 11:34)
  oj pingwin z ciebie to z ciebie prawdziwy Z...B... "U"... J... ortograficzny.
 • ~KPINA
  (2013-04-27 10:52)
  K... CZAS ZAKOŃCZYĆ TEN TEATR PEŁOWSKI
 • ~power
  (2013-04-27 09:28)
  POczekajcie a jak Koalicja rządząca padnie przed głosowaniem w Sejmie ?
 • ~mmm
  (2013-04-27 07:53)
  Skoro to premier Tusk, rząd dają forsę na zasiłki macierzyńskie to stawiam następujące pytania:
  1/ Czy wszystkie dzieci w Polsce są równe ?
  2/ Czy wszystkie kobiety otrzymują otrzymują jednakowe kwotowo zasiłki macierzyńskie? - odpowiadam - nie.
  3/ Dlaczego zasiłki macierzyńskie są zróżnicowane - im rodzicom lepiej się powodzi tym zasiłek m. jest większy?
  4/ Dlaczego najbiedniejsze matki np studentki, kobiety nie pracujące w firmach, kobiety pracujące na gospodarstwach nie otrzymuję zasiłku macierzyńskiego? - przecież forsa na zasiłki idzie z budżetu.

  Skoro zasiłki macierzyńskie płacone są z budżetu państwa to:
  1/ kwota zasiłku macierzyńskiego powinna być jednakowa na każde urodzone dziecko j
  2/ zasiłek powinien być wypłacany każdej kobiecie mieszkającej w Polsce

  Pomijanie części matek szczególnie tych najbiedniejszych , różnicowanie wysokości zasiłków to rażące naruszenie Konstytucji - równości obywateli wobec prawa. to hańba dla polskiego ustawodawcy, kobiet w sejmie, polskiej lewicy (prawica ma na względzie swoje interesy które uzasadnia wielokrotnie powtarzanym kłamstwem co obecnie w Polsce doskonale widać)
  Tyko kto by się w Polsce Konstytucją przejmował. Zresztą tak ją napisano żeby co prawnik, nawet tzw konstytucjonalista, inaczej ją interpretował i naciągał do bieżących interesów.

  A przecież konstytucja powinna być zrozumiała również dla " ciemnego ludu" cymbały prawnicze!
 • ~czytelnik GW
  (2013-04-26 22:51)
  sral tusek sral i sie POsral
 • ~moher
  (2013-04-26 21:09)
  A te paniusie to potem dostaną pracę od rządu?Czy jak to będzie?
 • ~Henio
  (2013-04-26 20:47)
  I tutaj, chociaż sie w wielu sprawach z nim nie zgadzam, Kaczyński ma rację. Tusk stwarza problemy, żeby je później PRowo rozwiązać. Lekcja dla kretynów.
 • ~ROJ
  (2013-04-26 20:11)
  RUDA ZARAZO NIE ZE SWOJEJ KIESZENI WYDLUZASZ TYLKO Z KIESZENIE CIEZKO PRACUJACYCH POLAKOW !!! WIEC SKONCZ SWOJA PROPAGANDE I PJAR!!!
 • ~pingwin
  (2013-04-26 20:05)
  z czego co? Tuskowi potrzebny jest chwilowy sukces , zbuje i zlodzieje na smietnik historii.
 • ~TadF
  (2013-04-26 19:58)
  A co z matkami 4 kwartalu ubieglego roku? Co z matkami 3 kwartalu ubieglego roku?... tak mozna w nieskonczonosc. Skoro przyjeto konkretna date powinno sie tego trzymac! Nie mozna ciagle ulegac naciskom spolecznym, bo, o ile pamietam, socjalizm juz dosc dawno przeszedl w Polsce do historii (ale widac sie myle). Spoleczenstwo nasze chce kapitalizmu, ale o socjalizmie nie chce zapomniec... Tak sie po prostu nie da!!!
 • ~lis
  (2013-04-26 19:57)
  czy to jest atak na 44bombelki ,to moze byc rekord swiata
 • ~lis
  (2013-04-26 19:54)
  A JA MYSLALEM ze to takie trudne rzadzic temPOtom
 • ~lis
  (2013-04-26 19:53)
  no to chopaki z platformy zaczyna POwoli sie POjawiac na nasypach szczaw dalej w obroty niesiola i jego przewodnictwo ii do roboty bo jak zacznie gnic albo przerastac ,to nie bedzie takiego sm,aku
 • ~lis
  (2013-04-26 19:48)
  no i krzywa donka rosnie az do 113%
 • ~biedula od szczawiu
  (2013-04-26 19:26)
  A czy cieszy sie razem z nimi Niesiołowski ,któryy tak się zapierał wydłużenia urlopów matkom I kw, przy spotkaniu w Zielonej Górze.A wręcz je wyśmiewał ,zreszta wiemy co on POtrafi gadać.
 • ~Gienek
  (2013-04-26 18:58)
  Efekt może być tylko jeden spadek liczby urodzeń, jak przy wszystkich wcześniejszych wydłużeniach urlopów macierzyńskich. Tak to jest, jak u władzy zasiadają osoby, które nie rozumieją podstawowych mechanizmów ekonomicznych.
 • ~Mama
  (2013-04-26 18:46)
  To co zafundował stresu tym matkom to płazem nie powinno ujść. Tyle. Mam w d... jego śmieszne gesty po fakcie.
 • ~Narod PL
  (2013-04-26 18:27)
  DRANI I OSZUSTOW MOC- udawac filantropa- a to zlodzieje i oszusci/ GDY GO W DU PE KOPNIESZ- PO - pusci // TUSK zwykly lajdak i oszust = szuja / UDAJE DOBROCZYNCE = HIENA- OD LAT - psu brat