Rodzice dzieci urodzonych w 2013 mają płatny roczny urlop

| Aktualizacja:

Rząd przyjął nowelizację kodeksu pracy. Projekt daje prawo do rocznego urlopu rodzicom wszystkich dzieci urodzonych w 2013 roku. Początkowo miał on objąć rodziców dzieci urodzonych po 17 marca, a co wywoływało liczne protesty.

wróć do artykułu
 • ~Bezrobotna
  (2013-04-30 07:37)
  Chwileczkę !!
  A co dostaną matki BEZROBOTNE ?
  Które szukają pracy od dawna ?
  Albo pracujące na umowach śmieciowych?
  Proszę o odpowiedż !
 • ~mmm
  (2013-04-30 06:53)
  Jestem za rocznymi urlopami macierzyńskimi.

  Rząd lekką ręką daje miliard na Białoruś, ... więc pieniądze na polskie dzieci są.

  Skoro pieniądze idą z budżetu państwa to dlaczego nie wszystkie matki dostają zasiłek. Dlaczego zasiłek jest zróżnicowany w ten sposób że im lepiej się matce powodzi ( lepiej zarabiała) tym większy zasiłek otrzymuje.
  Biedne kobiety, często żyjące w nędzy, nie pracujące na dziecko dostają żenująco niski zasiłek z pomocy społecznej. I jak tu się dziwić że kobiety codziennie porzucają dziecko po urodzeniu w szpitalu.

  Czyżby to była "równość" obywateli wobec prawa, sprawiedliwość społeczna.
 • ~wstyddlatakichrozwiązań
  (2013-04-29 22:58)
  Pożal się Boże!Wyróżnione dzieci i matki?Dlaczego?Bo jakiemus politykowi decyzyjnemu urodzą się dwojaczki a córka ma dobrą posadkę ?Kiedyś jakiś polityk miał dziecko bezmózgowe,gdy chodziło o zadania matematyczne-więc zlikwidowano obowiązek-tak mówiono- zdawania matematyki-'królowej nauk'na maturze.Trwało to trochę lat az osły się wykształciły i przeszły" barierą "przed studiami czyli maturę bez problemów.Obrzydliwe i przestępcze!.Nic w tym rzadzeniu Tuska nie ma szlachetności i troski o obywatela.."Jakies" tam matki uszczęsliwi egoistycznie i dorażnie.A reszta???