To jest moja koleżanka klubowa dlatego powiem: Takie słowa nie powinny paść, te emocje się nigdy nie powinny zdarzyć - mówi Adam Hofman i jednocześnie stara się tłumaczyć Krystynę Pawłowicz.

Reklama

Pani profesor to jest, jeśliby wyjąć emocje, które niewątpliwie ma, to jest taka osoba, która jeśli w coś wierzy, to rzeczywiście wkłada to całe serce i wszystkie swoje emocje. Oprócz tego jest świetnym prawnikiem, doskonałym ekspertem i dobrym wykładowcą. No cóż, ma taką cechę, że jak w coś wierzy, to czasem za tym za bardzo podąża i zbyt ją emocje ponoszą. W polityce to nie jest dobre - dodał poseł PiS.

Hofman skomentował także ostatnie sondażowe sukcesy PiS. Jego zdaniem spowoduje to wielką kontrakcję Platformy.

Zdajemy sobie sprawę, że to obecne zwycięstwo sondażowe spowoduje wielką kontrakcję Platformy, różnego rodzaju działania i chwyty poniżej pasa, więc nie. Raczej przygotowujemy się na to, żeby odeprzeć atak. Wczoraj było widać metodę - Jarosław Kaczyński miał świetne wystąpienie: milion dwieście tysięcy nowych miejsc pracy, zaczynamy program - za rok będą efekty - ocenił rzecznik PiS.

"Newsweek" podał, że ochrona prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego kosztuje milion złotych rocznie. Czy to nie przesada?

Takie same ataki i pytania "po co ta ochrona?", były kiedyś na Lecha Kaczyńskiego, a potem prezydent poleciał do Smoleńska i zginął. Zastanowiłbym się czy to negowanie ochrony prezesa nie naraża jego bezpieczeństwa. Prezesa PiS trzeba chronić - stwierdził Hofman.

To, co PO robi z Kaczyńskim sprawia, że ludzie wariują. Dostajemy pogróżki. Jest wiele środowisk w Polsce, które chciałyby, żeby kolejny Cyba wszedł do naszego biura i zastrzelił prezesa Kaczyńskiego - dodał rzecznik PiS.