26 milionów za wynajęcie Narodowego. Poseł PiS: Kolejny przekręt!

| Aktualizacja:

Opozycja nie ma wątpliwości: rząd za wszelką cenę chce udowodnić, że stadion przynosi zyski. Co wywołało takie oburzenie? "Super Express" podaje, że resort środowiska kierowany przez Marcina Korolca zapłaci 26,4 mln zł za wynajęcie Stadionu Narodowego na listopadowy szczyt klimatyczny ONZ.

wróć do artykułu
 • ~lisc
  (2014-04-16 17:54)
  a dupskami na zielonej laczce co by nie chcieli usiasc fachowcy od krecenia
 • ~czytelnik
  (2013-08-01 17:00)
  Kolejny minister obecnego rządu za państwowe pieniądze chce załatwić sobie synekurę zagranicą.Nic nowego,przykłady można wymieniać długo.Ucieczka z tonącego okrętu.Ale ta szalupa jest chyba za droga.
 • ~rychu
  (2013-08-01 15:25)
  Tomaszewski to kretyn !!! on nie rozumie jak to mozliwe ze 2 + 2 = 4 !!! jedyne co potrafi ten prymityw to powtorzyc ze "pilka jest okragla, a bramki sa dwie" !!
  i jest jeszcze cos czego ja nie rozumiem - 26 mln to za duzo czy za malo dla tego obszczymura ??!!!
  a jak ministerstwo kupi dlugopisy to Janek bedzie sie awanturowal ze "chca nam wmowic ze umieja pisac" !!!
 • ~Michał
  (2013-08-01 13:18)
  Jeśli koniunktura nie nadejdzie w 2014 roku, Premier Tusk przejdzie do historii jako ten,kto zbankrutował kraj.
 • ~ewa
  (2013-08-01 12:23)
  Skiro ONZ organizuje u nas szczyt klimatyczny to pewnie za wszystko zapłłaci . Czy tak Panie Tusk z Komorowskim ???
 • ~kibol
  (2013-08-01 10:52)
  Ale Barsa jednak z Lechią zagrała,co p.Tomaszewski
 • ~Nie czytam GoownaW
  (2013-08-01 10:39)
  Pare dni temu,czytałem że ministrowie sprawni inaczej administracji Tuskowej przyznali sobie i swoim geniuszom administracji nagrody za sukcesy na sumę 22miliony.Kilka dni wcześniej przeforsowali ustawę żeby można było dalej zadłużać bezkarnie kraj.Nie ma już co wyprzedawać więc to jest dobry sposób na wyprowadzanie pieniędzy ściagnietych od obywateli do własnej kieszeni.Nagrody,premie,organizowanie różnych imprez i wykazywanie strat.Narodzie w każdym innym kraju ludzie rozgonili by tą bande kijami.
 • ~Josef
  (2013-08-01 10:36)
  Rękami polskich zdrajcow zachód nas systematycznie pogrąża w długach.Dokąd to będziemy tolerować???
 • ~Robnad
  (2013-08-01 10:11)
  prawdopodobnie, jedynym "sukcesem" tej hucpy, mając na względzie udział czerwono-zielonych, będzie całkowity zakaz wydobywania gazu łupkowego w Polsce.

  w razie czego, pajace zwalą na Śp. Kaczyńskiego, tak jak przy okazji pakietu klimatyzacyjnego, "osobistego sukcesu" niejakiego Donalda T. robiącego demokratycznym wyborem w stadzie lemingów za premiera.
  it's riddled with gimmicks.

  P.S.
  morony wszystko łykną
 • ~Smuda
  (2013-08-01 09:52)
  Brak słów !!!
 • ~ngf
  (2013-08-01 09:48)
  PO = Partia Oszustów!
  PO = POczet Ochłapów!
  PO - toniemy!
  PO zatopione!
 • ~za 100 mln z NFOŚ można by ...
  (2013-08-01 09:39)
  założyć 10-15000 instalacji z kolektorami słonecznymi, ale po to powierzamy nasze pieniądze durniom aby je w swoim gronie przeżarli.
 • ~sb
  (2013-08-01 09:32)
  oj platfusowe esbeckie smieci to już nie działa.probowaliscie przez 6 lat cos cokolwiek wyszukać i co i nic .po przejeciu władzy będzie trzeba wybudować kilka nowych wiezien o zaostrzonym rygorze.
 • ~SEn o bezkaczej Polsce
  (2013-08-01 08:53)
  Durni mamy w opozycji
 • ~Jedna rada
  (2013-08-01 08:44)
  Tylko wybory ,kochani Polacy moga nas i nasze potomstwa uratowac.
  Kazdy musi pojsc ,zaglosowac i ta ferajne z calego swiata wykopac,posprzatac ,wylac lizolem ,aby juz sie nie odnowila.Inaczej te pluskwy wypija nasza krew.
 • ~Gusiek460
  (2013-08-01 08:22)
  A kiedy na Narodowym odbędzie się zjazd światowego żydostwa ??? Już dzisiaj chciałbym wiedzieć, jaki będzie mój wkład finansowy w to przedsięwzięcie ?
 • ~daro
  (2013-08-01 07:31)
  Chyba platformiarze czują, że koryto odjeżdża od pyska i chcą się nażreć na koniec. Mojego głosu na pewno już nie mają.
 • ~Robnad
  (2013-08-01 07:27)
  ~
  cicho sza2013-08-01 04:51

  dorzuć gamoniu jeszcze następny "kryminał 1000 lecia", laptop Ziobry.
  bufetową uważam za PÓinteligentkę, zresztą jak całe to zbiorowisko próżności PO
  , zaś wyborców tejże za ćwierć.
  świat według wydoopconego leminga.
 • ~LEOPOLD
  (2013-08-01 05:30)
  To już nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Przez 24 lata nowego ustroju tak było, a lemingi i lewacy , jako zmanipulowany element dalej klaszczą i tańczą na tonącym Titanicu. Obawiam się, że za 2 lata to i PIS już nie będzie mógł niczego naprawić, bo nie będzie już nic, jak prorokował wieszcz Kononowicz.
 • ~redakcja
  (2013-08-01 04:52)
  przypomnijmy sobie;

  Fakty i Mity 6-12 maja 2005

  PRZEKRET STULECIA
  TO BYŁO ZA KACZYŃSKICH;
  W 1990 roku, parę miesięcy po tym jak powstała PC, powstaje spółka Telegraf. W radzie nadzorczej tej spółki zasiadają Jarosław i Lech Kaczyńscy, Maciej Zalewski, Andrzej Urbański, Krzysztof Czabański. W ciągu dziesięciu miesięcy działalności `Telegrafu’, kapitał założycielski wzrósł 150 razy i zatrzymał się na poziomie 2 milionów dolarów. Spółka miała ambitne cele, lotniska, telewizje, stacje benzynowe, wydawnictwa. Kasę `Telegrafu’, zasilało wiele podmiotów, głownie państwowe: Państwowy Bank Przemysłowo – Handlowy ofiarował 11miliardów starych złotych, państwowy Budimex wykupił udziały za 9 miliardów złotych. 15 miliardów kredytu wziął „Telegraf” z państwowego Kredyt Banku , z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Baksik i Gąsiorowski twierdzą, że Art-B, przekazała spółce 57 miliardów złotych. (starych). Spółkę Telegraf podejrzewano o udział w aferze FOZZ, jakieś niejasne kontakty z dziwnym biznesmenem Pineiro i parę innych dziwnych kontaktów. Co się stało ze spółką `Telegraf’? Spółka padła w niejasnych okolicznościach. Co jest najbardziej ciekawe w całej sprawie? Najbardziej ciekawe są losy założycieli i powiązanych z `Telegrafem’:
  1) Maciej Zalewski, zostaje w 2002 roku, skazany za wymuszanie łapówkę od prezesów ART. B. ART. B miała wyłożyć największą kase na Telegraf
  2) Adam Glapiński, działacz PC, powiązany z `Telegrafem’, bliski znajomy Dochnala, dziś szef Polkomtela, miał co najmniej dziwny stosunek do głównego bohatera afery FOZZ, skazanego już Żemka. W czasie gdy Glapiński był ministrem w rządzie Olszewskiego, Żemek był przez niego wysuwany jako kandydat na wiceszefa NBP!
  3) Niezwykle dziwne jest to, że aferę FOZZ zamknęli, po wielu latach dwaj ludzie. Był to sędzia Kryże, który wręcz brawurowo prowadził sprawę i prokurator, UWAGA, Kaczmarek. Obaj panowie mimo beznadziejnej, PZPRowskiej przeszłości, zwłaszcza Kryże, dostają od Jarosława Kaczyńskiego ministerialne stołki.
  4) Andrzej Urbański, członek KLD Donalda Tuska, wylatuje z kancelarii prezydenta, po artykule ukazującym jego powiązania z baronem SLD Nawratem. Wraca po cichu do kancelarii Jarosława Kaczyńskiego, a potem zostaje prezesem TVP i członkiem kolegium IPN.
  5) Czabański jak wszyscy wiemy członek PZPR, zostaje prezesem Polskiego Radia.
  Z wyjątkiem skompromitowanego Zalewskiego, który siedział, wszyscy ludzie z Telegrafu, są dziś tuzami w biznesie i mediach.

  II Fundacja prasowa Solidarność.
  Założona przez Kaczyńskich, uwłaszczona na majątku RSW Prasa Ksiązka Ruch, przejęła, 13 maja 1991 praktycznie bez przetargu „Express Wieczorny”. Parę lat później `Express wieczorny’ sprzedała, za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, co stanowiło zwrot pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku, na potrzeby kampanii wyborczej PC, partii Kaczyńskiego. Fundacja Kaczyńskiego, kupiła następna gazetę i dwie drukarnie, ponieważ podobnie jak w przypadku Telegrafu dostała od Banku Przemysłowo-Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Z tym bankiem Fundację łączą osobliwe kontakty, budynki które fundacja otrzymała od skarbu państwa na wieczyste użytkowanie, swoją siedzibę miał właśnie Bank BPH, który za dzierżawę zapłacił 39,4 miliarda. Patronat BPH, nie był bezinteresowny. Nie kto inny, jak minister Siwek, członek PC, w kancelarii Wałęsy, za czasów gdy Kaczyńscy byli tam szefami, naciskał na ówczesnego prezesa NBP Wójtowicza, aby BPH został sprywatyzowany w pierwszej kolejności. Fundacja Prasowa Solidarność spłodziła wiele dziwnych spółek, znana spółkę `Srebrna, ale tez mniej znane, chociaż bardzo osobliwe przedsięwzięcie.

  III Towarzystwo Cargo Modlin
  Ten twór z Warszawską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Fundacją Kultury w Wojsku Art-Woj oraz Fundacją Pilotów i Spadochroniarzy Gloria Victis Aeronautis, miał zbudować port lotniczy, na przejętym bezpłatnie od wojska terenie lotniska. Kaczyńskiemu i tym razem biznes się posypał, pokłócił się z Wałęsą i stracił wpływy, wypadł z gry.

  IV Spółka Srebrna’
  To coś działa do dziś i zawiadują tym ludzie PiS, którzy wynajmują budynki partii PiS, te same, które zostały przekazane Fundacji Prasowej Solidarność i te same, które Fundacja wynajmowała BPH. W spółce zasiadali działacze PiS, tacy jak towarzysz, członek PZPR Jasiński i pan Lipiński jako prezes, ten od taśm Renaty Beger. Ciekawostką towarzyską jest fakt, że w radzie nadzorczej była też posłanka Szczypińska. Srebrna wygenerowała kolejne szemrane podmioty jednym z nich jest założona przez Kaczyńskiego i Dorna Fundacja Nowe Państwo, to coś z kolei wygenerowało `Srebrną media’.
  Tak sobie chłopaki z PC żyły, uwłaszczały, kombinowały, część z nich siedziała, a co robią dziś?
  1) Maciej Zalewski – członek PC, pracownik kancelarii Lecha Wałęsy, skazany na 3 lata, za wymuszanie łapówek i szantażowanie prezesów Art. B, 2 lata odsiedział.
  2) Adam Glapiński, członek PC, minister w rządzie Krzysztofa Bieleckiego, minister w rządzie Olszewskiego, bliski znajomy Marka Dochnala, zasłynął na początku lat 90 kilkoma patologicznymi decyzjami:
  a) wprowadzenie koncesji na import paliw, które zapoczątkowały serie afer paliwowych i wyrwały z budżetu państwa wiele miliardów złotych.
  b) tak zwane `ustawy Glapińskiego’, pozwoliły oddać za bezcen spółkom developerskim działki budowlane co w ułamku sekundy doprowadziło do powstania kolejnych lewych fortun.

  Dziś pan Glapiński z nadania patii Jarosława Kaczyńskiego jest szefem Polkomtela, jednej z największych spółek telekomunikacyjnych.

  3) Andrzej Urbański, członek PC i były członek partii liberałów (KLD), były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego, z której wylatuje po artykule ujawniającym jego wspólne interesy z baronem SLD Nawratem. Spółka panów: Nawrata i Urbańskiego jest na tapecie prokuratury. Po kilku tygodniach Urbański po cichu zostaje zatrudniony w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego, a następnie już w świetle kamer zostaje szefem TVP i członkiem kolegium IPN. Sprawa wspólnych interesów z Nawratem do dziś nie została wyjaśniona.
  4) Jan Parys – członek rządu Olszewskiego, startował z list PC w wyborach 1993 roku, minister w rządzie Olszewskiego, obecnie oskarżony o defraudacje pieniędzy z fundacji Polsko – Niemieckie Pojednanie.
  5) Andrzej Kern – członek PC, marszałek sejmu zasłynął jako ojciec Moniki, panny której młodzieńcza miłość stała się pierwszym w Polsce politycznym love story. Kernowi zarzucano nadużywanie władzy, której używał do wychowywania i poszukiwania córki. Zasłynął również jako główny bohater książki Anastazji P, która zarzucała mu gwałt. Kern po serii skandali wycofał się z polityki na stałe.
  6) Adam Lipiński – członek PC, to ten pan, który spędzał wieczory w pokoju posłanki Beger i wspólnie z posłanką ustał warunki umieszczenia Beger w strukturach władzy, umorzenia toczących się procesów posłanki Renaty i miejsca na listach PiS dla szwagra. Jarosław Kaczyński wytłumaczył te procedury korupcji politycznej jako normalne w PiS negocjacje polityczne. Co ciekawe poseł Lipiński był szefem komisji etyki poselskiej, która ukarała posłankę Beger i uniewinniła posła Lipińskiego.
  7) Krzysztof Putra – członek PC, jeden z najbardziej zatwardziałych ścigaczy’ układu, podejrzewany o poświadczenie nieprawdy, w głośnej sprawie oczyszczalni ścieków, sprawa do dziś wisi w powietrzu.
  8) Leszek Piotrowski – członek PC, zasłynął jako obrońca gangstera, który był podejrzewany o zabójstwo Pershinga. Obecnie adwokat męża Barbary Blidy.
  9) Krzysztof Tchórzewski – członek PC, zawód dyrektor i państwowy urzędnik, nieprzerwanie od początku lat 1990utrzymywany przez podatnika. Wojewoda Siedlecki, członek zarządu PKP, prezes państwowej spółki Inter-Poligrafia, dyrektor spółki `Srebrna’, tej samej co finansowała PC. Sekretarz w kancelarii Buzka.
  10) Czesław Sobierajski – członek i poseł PC forsujący ustawę w sprawie górniczych odpraw w kwocie 39 tys.. To pan poseł został beneficjentem tej ustawy, mimo że od 9 lat przebywał na bezpłatnym urlopie. Komisja etyki poselskiej ukarała pana posła za ten wyczyn, wówczas pan poseł rzucił parę srebrników dla Kosowa.
  11) Sławomir Siwek – członek PC, kolejny sekretarz Stanu w kancelarii Wałęsy, szef łże mediów `Expressu Wieczornego’, obecnie z nadania Jarosława Kaczyńskiego członek zarządu TVP.
  12) Teresa Liszcz, jedna z tych szczęśliwców z PC, którzy dostali posadkę u Wałęsy, była w kancelarii Lecha sekretarzem stanu, potem Lech Kaczyński wciągnął ją do NIK, w AWS miała posadkę kolejnego doradcy, w końcu PiS wybrał ją jako bezpartyjnego członka Trybunału Stanu.
  13) Marek Dziubek – członek PC, niegdysiejszy przewodniczący klubu PC, dziś dyrektor ARiMR, który zastąpił człowieka Leppera.
  14) Czabański, członek PZPR, dziś prezes Polskiego Radia.

Może zainteresować Cię też: