Wśród dziesiątki najlepszych są także: były poseł PO Krzysztof Kwiatkowski, Małgorzata Kidawa - Błońska (PO), rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek, szef SLD Leszek Miller, Przemysła Wipler (Stowarzyszenie Republikanie), Małgorzata Sekuła - Szmajdzińska (SLD), Andrzej Duda (PiS) oraz Andrzej Dera (SP).

Reklama

Zwycięzca rankingu - Dariusz Rosati mówi, że nie spodziewał się nagrody, bo uważał, iż dziennikarze, którzy biorą udział w głosowaniu, typują najbardziej medialnych polityków. Staram się trzymać zasady, że mówię o tym, na czym się znam - powiedział Rosati.

Redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński zaznacza, że cieszy fakt, iż dziennikarze nie nagradzają tych, którzy są znani jedynie z występów medialnych. To nie jest plebiscyt popularności medialnej, tylko ocena ferowana przez dziennikarzy, którzy siedzą w Sejmie i obserwują posłów - powiedział Baczyński.

Na czele posłów, którzy otrzymali żółtą kartkę od dziennikarzy, jest Krystyna Pawłowicz z PiS. W tym gronie znaleźli się także: Joanna Kluzik - Rostkowska (PO), Armand Ryfiński (RP), Stanisław Pięta (PiS) oraz Eugeniusz Kłopotek (PSL).