Trwa wymiana złośliwości Leszka Millera i Piotra Guziała. Zaczęło się na Twitterze...

Reklama

SLD nie dołączy do nowego Powstania Warszawskiego wywoływanego przez Kaczyńskiego, Palikota i Guziała.

— Leszek Miller (@LeszekMiller) September 26, 2013

Na ten wpis zareagował Piotr Guział...

@LeszekMiller Czyżby SLD w 2013 wybrało postawę armii czerwonej z 1944 i patrzy, jak warszawiacy walczą demokartycznie o swoje miasto?

— Piotr Guział (@PiotrGuzial) September 26, 2013

Kolejna odsłona pojedynku na słowa miała miejsce na antenie RMF FM. Leszek Miller stwierdził, że porównania do Armii Czerwonej śmieszne po prostu.

Jeśli chodzi o pana Guziała, to on zawsze w jednej kieszeni ma wazelinę, a w drugiej pomyje i używa tych kieszeni w zależności od potrzeb - powiedział lider SLD.

Jego zdaniem cała trójka: Guział, Palikot i Kaczyński wykrwawią się i poniosą klęskę w walce przeciwko Gronkiewicz-Waltz.

Ta trójka idzie w prostej drodze do tego. Jeśli stawia się alternatywę mieszkańcom Warszawy taką właśnie: "jak chcesz kultywować tradycje powstańcze, to idź do referendum przeciwko prezydent", to myślę, że spora część warszawiaków machnie ręką na tę inicjatywę - stwierdził Miller.

Reklama

Co lider SLD zrobi 13 października, kiedy to odbędzie się referendum?

Zrobię to, co moi koledzy z Warszawy powiedzą mi 6 października, bo wtedy odbędzie się posiedzenie rady Warszawy - powiedział Miller.

Od początku uważaliśmy, że referendum jest niezbyt dobrym pomysłem, dlatego, że za rok, trochę więcej niż za rok, odbędą się normalne wybory. A poza tym, nawet jeżeli w referendum pani Gronkiewicz przegra to PO nie straci władzy. To lepiej się skoncentrować na normalnych wyborach, które już niedługo się odbędą - dodał polityk.

Tymczasem Piotr Guział zamieścił na Twitterze "skromny" wpis...

Dzięki poparciu 230 tys. warszawiaków obniżyłem opłaty za śmieci, zablokowałem podwyżkę cen biletów, uzgodniłem obwodnicę. Pomagam rządzić:)

— Piotr Guział (@PiotrGuzial) September 27, 2013

A Leszkowi Millerowi odgryzł się tak:

@DziennikPL 7 lat w SLD uczyłem się od najlepszego. A byłem pilnym uczniem. Dziękuję Panu Premierowi :)

— Piotr Guział (@PiotrGuzial) September 27, 2013