Grabarczyk: Wymiar ujawnionej przez CBA korupcji budzi grozę

Najpierw prokurator, potem komisja śledcza. Polityk PO Cezary Grabarczyk uważa, że trzeba jeszcze poczekać z parlamentarnym śledztwem w sprawie korupcji w dawnym MSWiA i obecnym MSZ.

wróć do artykułu
  • ~tomek
    (2013-11-23 08:35)
    jedną rzecz powiedział Grabarczyk wartą zastanowienia:)
    ustawa daje możliwość manipulacji URZĘDASOM , którzy od 1989 trwają w niezmiennym kokonie nie zostali ruszeni przez żaden ze składów na wiejskiej a wręcz przeciwnie są wiecznie dopieszczani i wolno im coraz więcej :)
    niech się politycy wreszcie wezmą za realne reformy prawa w Polsce to i to się choć trochę wyklaruje a skoro prawo daje takie możliwości kręcenia i manipulacji to nic dziwnego że jest jak jest wszak okazja czyni złodzieja :)
  • ~mmm
    (2013-11-23 08:09)
    Tak to jest jak system kontroli jest marny.
    Praca , zarobki , kariera ... kontrolera zależą od " poprawności " kontroli - nie zawsze merytorycznej. Kontrolerami często są osoby nie mające o tym co kontrolują, łasi na dodatkową forsę.
    Taka Gesler pokazuje brud , smród , ... w polskich restauracjach . To z pracownikami sanepidu, biorą forsę za pracę i łapówki? Czy ktoś tym problemem się zainteresował?
  • ~mr.pen
    (2013-11-22 23:50)
    TO FASZYSCI SZUKAJA HAKI NA PO
  • ~buster
    (2013-11-22 21:32)
    Bardzo Pan odważny w słowach. Lepiej niech Pan zrobi rachunek sumienia nim zaczną o Panu pisać CEZARY G.

    Zresztą pozostali oburzeni nie sa wiele lepsi.
  • ~PODLAS
    (2013-11-22 18:55)
    Ta afera zbliżona do afery w PZPN,czyli Pełniąca Obowiązki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej stanęła na wysokości zadania.Naczelny sędzia tusek uniewinnił wszystkich kolesi.
  • ~JOZEF BAK
    (2013-11-22 17:21)
    ten caly rzad to sam zlodziej i oszust
  • ~autostrada do piekła
    (2013-11-22 17:14)
    To bardzo ciekawe co Pan mówi Panie Grabarczyk, Bardzo, bardzo ciekawe. Śledztwo jest prowadzone przez CBA od 2011roku, to chyba i Pana powinno objąć. Może być ciekawie. Ha, ha, ha, ha, ha.
  • ~politolog
    (2013-11-22 15:54)
    no,ale to jest normalka,że ścigani są goje /katolicy/natomiast nie widać,azeby w nadużyciach byli umoczeni jewreje.
  • ~solidaruch
    (2013-11-22 15:26)
    tto jest panstwo prawa nic zlego sie nie dzieje rozszarpywanie czerwonego plotna jamin jest polska to ni zlego opisywal to juz sienkiewicyt.niech robia tak dalej jeszcze jest co szarpac maja pelne prawo wybral ich narod brawo.
  • ~m
    (2013-11-22 14:30)
    Grabarczyk niech się wytlumaczy z przejętych szpitali za darmochę a tu udaje nie wibnnego
    POLACY tylko możecie sobie wyobrazić jak was okrdają ,to jest tylko mala część ,okradaja waas rzadzacy od 25 lat a rządzą cwaniacy z pejsami ,pod zmienionymi nazwiskami obcy ,okupujący Polskę od wojny dla nie poznaki poobcinali sobie pejsy i przestali jesć czosnek wystawiajce do wyborów prawdziwych Polakow i nanich glosujcie odsiać to zlo
  • ~z sieci
    (2013-11-22 12:04)
    AFERY III RP \ Co łączy byłego posła PO, syna Rywina, żonę Grada i oficera SB?
    Unijne pieniądze w platformerskiej sieci
    Ujawniamy: publiczną spółkę Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS) przejęła firma Hyperion, z którą związani są były poseł PO, syn Lwa Rywina, były szef Biura Śledczego SB oraz biznesmen zatrzymany w 2011 r. przez CBA wraz z gen. Gromosławem Czempińskim. MSS została sprzedana za 2,6 mln zł, choć dzień przed transakcją zarząd województwa małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu jej aż 64 mln zł dofinansowania

    Afera, którą ujawnia Gazeta Polska”, odsłania prawdziwy charakter rządów PO na skalę nieporównywalnie większą niż incydenty ujawnione przez dolnośląskie „taśmy prawdy”. Gigantyczne profity, jakie dzięki działaczom PO odniosły firmy związane z osobami mającymi prokuratorskie zarzuty i wywodzącymi się ze Służby Bezpieczeństwa, powinny stać się powodem powołania sejmowej komisji śledczej.
    Firma Hyperion będzie dostarczać internet dla ponad 500 tys. (ok. 90 proc.) gospodarstw domowych w Małopolsce i łączyć niemal 4 tys. podmiotów administracji publicznej. ‒ Zarabianie na zarządzaniu Małopolską Siecią Szerokopasmową, czyli siecią światłowodów o długości 3 tys. km, to złoty interes ‒ mówi informator „GP”. ‒ Zwłaszcza jeśli przed jej zakupem gwarantuje się ze środków publicznych prawie 70 proc. pieniędzy potrzebnych na budowę infrastruktury ‒ dodaje.

    Interes pod okiem Millera
    Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS) została powołana jako jednoosobowa spółka województwa małopolskiego w sierpniu 2011 r. Miała ona pozyskać środki finansowe na realizację projektu „Małopolska Sieć Szerokopasmowa”, a następnie na zaprojektowanie, budowę oraz eksploatację infrastruktury telekomunikacyjnej (dzierżawa 700 km sieci szkieletowej wraz z budową 19 węzłów szkieletowych oraz budowa 1209 km i dzierżawa 1017 km sieci dystrybucyjnej wraz z 245 węzłami dystrybucyjnymi).
  • ~Kabarecista
    (2013-11-22 11:47)
    Już się cieszę na komisję sejmową.
    Bądzie na co popatrzeć.
  • ~newyorker77
    (2013-11-22 11:44)
    ssssraly muszki, idzie wiosna... w wykonaniu POrozumeinia Oszutsow, czyli POlitycy jedynie slusznej partii, lody krecacej I zalatwiajacej milionowe, lewe interesy pod stolem o sprawie - jakoby!!! - nie wiedzieli.
    Wiedzieli POnad wszystko, doskonale, tyle ze byli pewni, ze nie ujrzy ona swiatla dziennego, a jesi nawet , to I tak zamiota POd dywan. Jak wszytskie POprzednie..
    Trzeba byc POkalanym na umyzle, by wierzyc w choc jedno slowo tym zlodziejom I oszustom sPOd ciemnej gwiazdy.
    W Stanach juz dawno to doborowe towarzystwo podziwialoby uroki Arizony badz Colorado w jednym z "komfortowych" pierdli.
    Ale, coz, to TYLKO POlandia, dziki, afrykanski Bantustan na dalekich obrzezach cywilizacji, gdzie wszystko jest mozliwe I gdzie wszlekie chwyty sa dozwolone.
  • ~OBSERWATOR
    (2013-11-22 11:28)
    POCZEKAĆ ZE ŚLEDZTWEM ?
    A MOŻE ZA TWÓJ KOŁNIERZ TRZEBA ZAJRZEĆ I TO SZYBKO.
  • ~Tofik
    (2013-11-22 11:19)
    re~fPiSdu !2013-11-22 11:03
    Idź zrób sobie lewatywę, a najlepiej dwie. Jedną w mózgu dla wypłukania GWna, drugą w dupie PO tak długim dymaniu przez PZPO.
  • ~Robnad
    (2013-11-22 11:17)
    ~fPiSdu !2013-11-22 11:03

    chcesz PÓłgłówku robić przetarg na budkę?
    rzeczywiście, przy skręconych 70 mld. przy autostradach, i diabli wiedzą ilu miliardach przy wszystkim czego się dotknęła Parada Oszustów, to niesłychana zbrodnia.

    jak się patrzysz w lustro doopku, to co widzisz?
  • ~POkonany
    (2013-11-22 11:12)
    By żyło się lepiej http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,To-im-sie-zyje-najlepiej-w-niepodleglej-Polsce,wid,16157309,wiadomosc.html
  • ~Robnad
    (2013-11-22 11:04)
    następny rżnie głąba, chociaż przy głąbie wszystkich głąbów, robiących za capo dei capi moronów POkemońskich to pikuś.

    nie POzwolimy sobie nigdy na dorsza za 8,5 złocisza, jak to robił wredny PIS okradając Polskę-nowe motto Parady Oszustów.
  • ~fPiSdu !
    (2013-11-22 11:03)
    no rzeczywiście.
    ci państwowi urzędnicy to harcerzyki.
    harcerzyki w porównaniu do tego co robią działacze PiS.
    biorą łapówy, łamią prawo, można ich złapać.
    sieć powiązań biznesowych, którą wytworzył PiS to dopiero jest majstersztyk.
    tu przekazywanie korzyści kwitnie w majestacie prawa.
    nikt nikogo nie korumpuje kopertą pieniędzy tak jak robił to agent Tomek.
    tutaj firmy czy organizacje chcące skubnąć troszkę kasy płacą zleceniodawcom wynajmując powierzchnie biurowe...
    biura należą do spółki Srebrna bądź samego PiS. (te nieruchomości to efekt przekrętów przy uwłaszczaniu RUCH-u jeszcze w latach 90-tych)
    przykład: o ochronie Kaczyńskiego płaconej z kasy partii (czyli z naszych podatków) wiedzą wszyscy. ale mało kto wie, że firma ochroniarska strzegąc prezesa w jego żoliborskich pieleszach wynajmuje w tym celu budkę. a od kogo?
    oczywiście od spółki Srebrna !
    tu bardzo ciekawy artykuł wyjaśniający jak pis wydaje publiczne pieniądze: http://polska.newsweek.pl/prawo-i-sprawiedliwosc--srebrny-uklad,95151,1,2.html

    dla niecierpliwych dodam, że słowo PRZETARG (nawet ustawiony) nigdzie się nie pojawia ...
  • ~cynikus
    (2013-11-22 10:58)
    I kto to mówi!!! I kto to mówi!!!

Może zainteresować Cię też: