Chodzi o dwa konta, które prowadził Hofman w latach 2007-2012. Jedno z nich to rachunek osobisty a drugie to rachunek należący do jego biura poselskiego. "Newsweek" ustalił, że pełnomocnictwa do tego drugiego konta miał Robert Pietryszyn, biznesmen zaprzyjaźniony z Hofmanem, który w czasach PiS był prezesem klubu sportowego Zagłębie Lubin sponsorowanego przez państwowego giganta KGHM.

Reklama

Pietryszyn w tym czasie kilkukrotnie pożyczał Hofmanowi pieniądze na łączną kwotę 70 tys. zł. Poza pożyczką w wysokości 20 tys. zł na rachunku kontrolowanego brak jest śladów spłaty pozostałych pożyczek - stwierdzili funkcjonariusze Biura. Sam Hofman wyjaśniał, że przelewy od Pietryszyna stanowiły "wsparcie przyjacielskie na krótki okres".

Jak ustalono w latach 2007-2010 poseł PiS dokonał na swoje konta sześciu wpłat na łączną kwotę 138 900 zł. Jak stwierdziło CBA jego wyjaśnienia złożone w tej sprawie uznała za "niespójne i wymagające dalszego wyjaśnienia". Te zeznania dodatkowo stoją w sprzeczności z jego późniejszymi wyjaśnieniami złożonymi w prokuraturze - pisze 'Newsweek".