Tusk obiecuje darmowy podręcznik. Kto za niego zapłaci?

| Aktualizacja:

Premier Donald Tusk zapowiedział, że od 1 września 2014 roku uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej otrzymają darmowy podręcznik. Rząd ma się też starać, by od 2015 r. z bezpłatnych podręczników korzystali również drugo- i trzecioklasiści.

wróć do artykułu
  • ~Kowalski i Nowak
    (2014-02-02 08:57)
    Kowalski: Oszukali premiera, że rynek i konkurencja, to będzie lepiej i taniej.
    Nowak: Dlaczego nie obiecał pierwszakom wielkiego ekranu z e-edukacją?
    Kowalski: Oszukali premiera, że internet i cyfryzacja, to będzie lepiej i taniej.
    Nowak: I kto by pomyślał, że przez elementarz straci premier PO inwentarz.
  • ~Maciek
    (2014-02-02 09:59)
    Matoł nie wysilaj się jak ludzie kupią tyle podręczników, to i jeszcze ten jeden kupią za dziesięć złotych , lepiej POmóż studentom zdolnym, a nie mają na studia i na dojazdy.
  • ~filip
    (2014-02-02 08:25)
    NIEMA NIC ZA DARMO TO TYLKO KOLEJNA PROPAGANDA ZA PODRĘCZNIKI ZAPŁACĄ NIEMAL WSZYSCY NOWYM PODATKIEM OD TELEFONÓW. TO CO RZĄD POTRAFI DOBRZE ROBIĆ TO WPROWADZAĆ KOLEJNE PODATKI , DLATEGO ROŚNIE BEZROBOCIE A GOSPODARKA IDZIE W ZAPAŚĆ.
  • ~Maciek
    (2014-02-02 09:59)
    Matoł nie wysilaj się jak ludzie kupią tyle podręczników, to i jeszcze ten jeden kupią za dziesięć złotych , lepiej POmóż studentom zdolnym, a nie mają na studia i na dojazdy.
  • ~TUSEK ty MATOLE
    (2014-02-02 03:29)
    TuSuka kradnie 1-klasistom POdreczniki
  • ~gener podrecznik odtuska za pieniadz
    (2014-02-02 02:32)
    nasz, nas podatnikowl
  • ~łapać go
    (2014-02-01 14:41)
    Jak wszystko dobrze się ułoży, to do września Tusk i spółka trafią do więzienia.
  • ~dobry pomysł - daje wiele do myślenia
    (2014-02-01 14:40)
    Darmowy podręcznik w tym roku ? ---Podatkowa agresja rządu Tuska na obywateli ! - SKOK na 24 MLD ZŁ !

    W tym roku nowe podatki i obciążenia fiskalne wejdą w życie, każdy Polak zapłaci rocznie o ponad 600 zł więcej niż dotychczas.! ! !

    - Podatkowy amok rządu spowoduje, że do budżetu państwa spłynie z tego tytułu o około 24 mld zł więcej. Oczywiście wszystko kosztem obywateli. By żyło się lepiej!

    Żaden inny rząd w historii III RP nie zafundował Polakom tak wielkiego wzrostu obciążeń podatkowych co rząd Tuska.
    - Naczelną zasadą jego polityki finansowej miało być stopniowe obniżanie podatków i danin publicznych. Tak przynajmniej twierdził Tusk w listopadzie 2007 roku podczas wygłaszania swojego expose.

    -Tymczasem po wypowiedzeniu tych słów premier lekką ręką - przy wsparciu posłów swojej partii, która w nazwie ma "obywatelskość" (!) - podniósł podatek VAT, kilkukrotnie podnosił akcyzę, podwyższył składki na ZUS, podwyższył składkę rentową dla przedsiębiorców, zlikwidował ulgi: budowlaną i internetową, obniżył o 1/3 zasiłek pogrzebowy, opodatkował lokaty 1-dniowe, kilkukrotnie podnosił maksymalne limity na podatki lokalne oraz zamroził na 5 lat kwotę wolną od podatku. To jednak nie koniec podatkowej histerii ludzi związanych z Platformą.
    -Rząd przymierza się obecnie do pełnego oskładkowania umów o dzieło. Wprowadzony ma być podatek audiowizualny. Rozszerzony ma być także katalog nieruchomości kwalifikujących się do nałożenia na nie podatku od nieruchomości. Ma on objąć także sieci kablowe i obiekty energetyczne. Mogą go więc zapłacić operatorzy telekomunikacyjni, elektrownie i kopalnie. Stawka 2 proc. podatku od nieruchomości w przypadku wartej setki miliardów złotych infrastruktury, to w praktyce setki milionów wyjęte z kas przedsiębiorstw oraz wzrost cen usług i towarów dla końcowych odbiorców. Z wyliczeń "Rzeczpospolitej" .
  • ~znów
    (2014-02-01 19:47)
    k ł a m i e ! !
  • ~POlicjant
    (2014-02-01 12:08)
    co to jest pyrzgotowanie ? POrusku?
  • ~sdg
    (2014-02-01 12:34)
    Zaponiał premier, że pierwszoklasiści jeszcze nie głosują ! PO 7 latach obudził się Donald i obiecuje !!!
  • ~abc
    (2014-02-01 12:33)
    Obiecanki, cacanki a glupiemu ...stoi
  • ~nikt ci tyle nie da, ile Tusk obieca
    (2014-02-01 12:33)
    Kolejna obietnica Tuska rzucona: Darmowy podręcznik od 1. września - słyszymy, notujemy. Jest 1. lutego, podręcznika jeszcze nie ma, programu tez nie, zostało 7 miesięcy.
    Za 7 miesięcy się okaże.

    Przypominam obietnicę z GRUDNIA:
    Kolejki do lekarza maja być skrócone w mARCU. Za miesiąc.
  • ~Tofik
    (2014-02-01 12:24)
    POdczerwień tak ma znalazła Kluzik i robi Bzik na narodzie jak wodzu wciągli sie w Palikociarnie PRZYJAZNE PANSTWO z NASZYCH PODATKÓÓW I POŻYCZEK OD CAŁEGO ŚWIATA
  • ~Andrzej Goss
    (2014-02-01 12:24)
    Tusk obiecuje darmowy podręcznik. Kto za niego zapłaci? Ja myślę że Kasia.
  • ~zaski
    (2014-02-01 12:18)
    ty glupawy mesjaszu
    piszesz pod roznymi nickami, ale smierdzi od ciebie wciaz ten sam debilizm.
    Nie produkuj sie bo tylko rozsmieszasz ludzi.
    Lajno na polu jest wiecej warte od tego co piszesz i co myslisz. A jako czlowieka po prostu mi cie szkoda. Bo czeka cie straszna przyszlosc.
  • ~Tofik
    (2014-02-01 12:17)
    re~stasiok2014-02-01 12:10
    Coś ci się kootasie artykuły POmyliły.
  • ~b londyn
    (2014-02-01 12:15)
    zapłaca polacy panowie z londynu b londyn malo placisz
  • ~Św. NH
    (2014-02-01 12:15)
    DONALD MA TOLE!
    ROZWINIECIE ZŁOTEJ MYŚLI WODZA\

    Dostał TUSEK elementarz,
    Ależ mina uśmiechnięta,
    Hejże hej, hejże ha,
    Elementarz TUSEK ma.
    Hejże hej, hejże ha,
    Elementarz TUSEK ma.

    Idzie właśnie środkiem ścieżki,
    Dumny z pierwszej swej książeczki.
    Hejże hej, hejże ha,
    Elementarz TUSEK ma.
    Hejże hej, hejże ha,
    Elementarz TUSEK ma.
  • ~Kupi za kasę z Amber Gold i z cygar
    (2014-02-01 12:13)
    Kasa z Amber Gold i z cygar pójdzie na książkę darmową

Może zainteresować Cię też: