SLD po ujawnieniu taśm "Wprost": Potrzebny plan ratunkowy dla Polski

Potrzebny jest plan ratunkowy dla Polski - uważa SLD. Chodzi o ujawnione przez "Wprost" nagrania z prywatnych spotkań między innymi prezesa NBP z szefem MSW.

wróć do artykułu
 • ~babalon
  (2014-06-16 13:38)
  Prawda jest taka, że "afera taśmowa" robi z ministra totalnego frajera -bo dał się nagrać i dlatego, że wszyscy dziś o tym trąbimy. Amatorka.
 • ~aals
  (2014-06-16 13:38)
  Leszku ratuj PO.
 • ~malwersunt
  (2014-06-16 13:40)
  sld to partia malwersantów usa i watykanu wysłali wojsko do iraku w jakim celu skutki tego widać dziś co sie dzieje w iraku a ten na zdjeciu to psychopata
 • ~bujaj
  (2014-06-16 13:41)
  patrzy w niebo liczy na n ****
 • ~Szept i Wrzask (nagrane)
  (2014-06-16 13:54)
  (...)
  Teraz jednak, kiedy niebezpieczeństwo zostało zażegnane, możemy przyjrzeć się sytuacji na lewicy, a zwłaszcza - przeciąganiu byłego prezydenta naszego nieszczęśliwego kraju Aleksandra Kwaśniewskiego. On tam ani mi brat, ani swat - podobnie jak inni Umiłowani Przywódcy - ale jeśli ktoś chciałby naprawdę go przeciągnąć , to powinien podnieść na odpowiednim forum sprawę szwajcarskiego Sezamu, o którym funkcjonariuszom tygodnika „Wprost” chlapnął w 1996 roku były as razwiedki Marian Zacharski. To znaczy - podejrzewam, że to on chlapnął, bo informacje z dwóch lat, gdy na otarcie łez po traumach w amerykańskim kryminale dostał posadę dyrektora PEWEXU, autorzy artykułu mieli ścisłe, podczas gdy z lat poprzednich - tylko szacunkowe.

  Ale mniejsza już o to, kto chlapnął, bo ważniejsza jest zawartość owego Sezamu. Przez co najmniej 18 lat - bo tyle istniał PEWEX - razwiedka za pośrednictwem PZPR na podstawie zezwoleń dewizowych transferowała wielkie sumy w obcych walutach („gudłaje w drogich futrach, jedwabnej bieliźnie, wystrojone szajgece w eleganckich butach, chamy, bydło spasione na własnej ojczyźnie, która codziennie w obcych kupczycie walutach”) na specjalne konta w wybranych bankach. Na przykład w latach 1988 - 1989 PZPR wykorzystała 800 zezwoleń dewizowych, a więc musiała realizować więcej niż jedno dziennie. A oto przykładowy transfer z jednego tylko dnia: 22 miliony franków szwajcarskich i 750 tys. dolarów. I tak przez co najmniej 18 lat!

  Kiedy te rewelacje ujrzały światło dzienne, zirytowany do żywego prezydent Kwaśniewski zagroził, że jeśli tylko ktoś jeszcze raz piśnie słowo na ten temat, to on zarządzi „lustrację totalną”. LUSTRACJĘ TOTALNĄ! To znaczy, że NIE OSZCZĘDZI NIKOGO! Od razu widać, że prezydent Kwaśniewski, choćby na podstawie własnych doświadczeń wie, jaka broń w naszym nieszczęśliwym kraju jest ultymatywna. I rzeczywiście - już następnego dnia autorytet moralny Jacek Kuroń i autorytet moralny Karol Modzelewski napisali do prezydenta Kwaśniewskiego list, oczekując już tylko dymisji Józefa Oleksego. Od tamtej pory, mimo licznych politycznych napięć, nikt słowa nie pisnął - zapewne z obawy przed lustracją totalną - bo przed czymże innym?

  Gdyby zatem Leszek Miller wypowiedział zaklęcie otwierające szwajcarski Sezam, to czy Aleksander Kwaśniewski mógłby mu się oprzeć? Może by i nie mógł - ale z drugiej strony głośne wypowiadanie takich zaklęć też nie jest bezpieczne - o czym możemy wnioskować choćby na podstawie „Faraona”, gdzie jeden z arcykapłanów powiada: „a kto by zdradził tę wielką tajemnicę, umrze podwójnie: ciałem i duszą”. Czyż to nie wyjaśnia przyczyn, dla których od początku roku 1996 żaden z Umiłowanych Przywódców nawet słówkiem nie pisnął na ten temat, że o wniosku o powołanie komisji śledczej, która by... - i tak dalej - już w ogóle nie wspomnę?

  Na tym przykładzie możemy się przekonać, że nawet najbardziej zażarte batalie polityczne odbywają się u nas w granicach wprawdzie niewidzialnych, ale przecież ściśle przez wszystkich respektowanych. Najwyraźniej zarówno jedni, jak i drudzy doskonale wiedzą, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” - co zauważył w „Małym księciu” Antoni de Saint-Exupery. Wygląda na to, że wprawdzie demokracja - demokracją - ale władza Strażników Labiryntu też ma swój ciężar gatunkowy - kto wie, czy nie większy od liczby głosów oddanych na poszczególnych Umiłowanych Przywódców?

  W sytuacjach wątpliwych warto odwoływać się do klasyków. I co mówią klasycy? No, wystarczy jeden: Ojciec Narodów, Chorąży Pokoju. Wypowiadając spiżowe słowa na temat demokracji zauważył, że nieważne kto głosuje, ważne - kto liczy głosy. Pewnie dlatego również i dzisiaj liczą je rosyjskie serwery. Ale Ojciec Narodów swoim zwyczajem nie powiedział najważniejszego - że jeszcze ważniejsze od tego, kto liczy głosy, jest to, kto przygotowuje dla wyborców polityczną alternatywę. A jak wygląda prawidłowa alternatywa polityczna? Ano tak, że bez względu na to, która grupa Umiłowanych Przywódców wygra wybory, to będą one wygrane. I dopiero w świetle tej spiżowej prawdy możemy lepiej zrozumieć przyczyny, dla których szwajcarski Sezam jest okryty mgłą tajemnicy jeszcze gęstszą, od tej smoleńskiej.

  Stanisław Michalkiewicz
 • ~sam
  (2014-06-16 13:55)
  TO towarzysze z SLD (PZPR) przytulali się do rudego szkodnika i mafijnej partii
  rudych klaunów. Rozliczyć i zdelegalizować PO i ich sojuszników z SLD i PSL!!
 • ~arcyhryst
  (2014-06-16 14:31)
  sld ma tyle grzechówi nic nikt ich nie rozliczył a jeszce ta misja po kojowa do iraku widac dzisiaj owoce tej misji sld to mafia brudnych pie nędzy nie rozliczona do dziś sejm to towarzystwo wzajemnej adoracji gdzie kasa misiu sld to złodzieje jak wszyscy w po i pisie
 • ~Zgredek
  (2014-06-16 15:22)
  Państwo Polskie należało zacząć ratować, co najmniej od 1989 r. Gdy Jaruzel rozdawał majątek kraju agentom Watykanu /zwrot majątku narodu dawnym złodziejom/. Gdy gromada p/osłów z senatorami Bucefałami, zgodziła się na reprywatyzację /na co niemiecki Bundestag się nie zgodził - bo powiedzieli, że ich nie stać/. Gdy tylko tuman L. Wałęsa wygrał. Zatrzymać Mazowieckiego z Balcerowiczem też należało wcześniej. Na larum należało bić, gdy durnie z AWS z biskupami rozwalali finanse ZUS, państwa polskiego i okradli przyszłych emerytów.
  Teraz to możemy się w d pocałować. Nie ma co ratować. Jesteśmy marionetkami w rękach USA, Moskwy, Unii, agentów Watykanu, a nawet Izrael tu za dużo sobie pozwala. Co SLD marzy się powrót do władzy? To se nie wrati, jak mawiają Czesi.
 • ~Na gnoj z SLD/PO i ich przybudowkami
  (2014-06-16 16:56)
  SLD znowu chce zmienic warte z PO by dalej mogli w trabe robic spoleczenstwo i okradac panstwo. Ludzie kiedy to sie skonczy i wreszczie spoleczenstwo nabierze odwagii by wyczyscic do spodu te PO-PRL-owskie szumowiny, Dosc juz rzadzenia i okradania przecietnych ludzi przez ta mafijna bande, ktora od 30 lat swoimi mackami wysysa ludzi w tym kraju.
 • ~taka jest prawda
  (2014-06-16 18:09)
  *******POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO********DO ZMIATANIA POD DYWAN RUSZYŁY WSZYSTKIE PRALNIE I INSTYTUCJE ZWIĄZANE ZE ZŁODZIEJAMI ŻEBY WYPRAĆ I ZAMIEŚĆ WSZYSTKIE ***** POD DYWAN.
 • ~nim
  (2014-06-16 19:27)
  nic juz nie uratuje polszy .hoj kupa i kamienie przeciez wiedza ile ukradli rozdali czy zmarnowali
 • ~rok2014
  (2014-08-07 14:08)
  LSD niech wsPomni afere rywina z lesiem milerem w roli glownej ,przyPomnijcie panstwu jak na milera belka spada i tak sie tez lkonczy mileriada