Prezes PSL-u Janusz Piechociński zapowiedział rozmowy z liderami ugrupowań sejmowych w celu przywrócenia dialogu w polityce, wobec zagrożenia interesu państwa, w związku z tak zwaną aferą podsłuchową. Twój Ruch jeszcze nie wie, czy będzie rozmawiał z PSL-em na temat afery podsłuchowej. "Co więcej mogę powiedzieć, skoro nie znam nawet tematu rozmowy" - powiedział IAR Andrzej Rozenek. Dodał, że decyzja w tej sprawie zapadnie w przyszłym tygodniu na posiedzeniu klubu.

Reklama

Z kolei Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS-u nie do końca rozumie potrzebę takiej rozmowy i przypomina propozycję złożoną ludowcom: albo wciąż tkwią oni "w sitwie", albo przyłączają się do wniosku PiS o odwołanie rządu Donalda Tuska. W rozmowie z IAR Błaszczak mówi, że nie widzi przeszkód, by spotkać się z Januszem Piechocińskim, ale ma wrażenie, że prezesowi PSL-u nie chodzi o zmianę w kraju, ale o targi w ramach rządu.

Z ujawnionych przez "Wprost" materiałów wynika, że zarejestrowane zostało między innymi spotkanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. Rozmowa miała dotyczyć między innymi tego, by NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym pomógł Platformie Obywatelskiej w trudnych wyborczych latach. Profesor Belka miał w zamian żądać dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz zmian w prawie.

ZOBACZ TAKŻE: Afera podsłuchowa. Agenci ABW w redakcji "Wprost">>>