Rzecznik PiS Marcin Mastalerek powiedział, że nie może przyłączać się do krytyków startu Ogórek w wyborach. Podkreślił, że jego partia z pełnym szacunkiem podchodzi zarówno do tej kandydatury jak i decyzji SLD.

Reklama

Nie przyłączamy się do chóru tych, którzy chcieli wybierać Sojuszowi Lewicy Demokratycznej kandydata, cieszymy się, że pani Magdalena Ogórek dostrzega potrzebę zmiany - dodał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ TEŻ: Afera z Magdaleną Ogórek. Węglarczyk oburzony na "Wprost": Sugerowanie seksu?>>>

Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej wciąż uważa decyzję SLD za niepoważną.

Poważne partie nie powinny podejmować niepoważnych decyzji personalnych, jeśli chodzi o tak poważne wybory prezydenckie - powiedział. Wyjaśnił, że kandydat poważnej partii nie powinien wzbudzać zainteresowania jaki ma program, czy jakie chce osiągać cele, bo opinia publiczna powinna o tym wiedzieć.

Włodzimierz Czarzasty z SLD broni Magdaleny Ogórek i podkreśla, że wciąż będzie zyskiwać poparcie i może przejść do drugiej tury wyborów.

Ja uważam, że jest to jedyna kandydatka w tej chwili, która ma potencjał wzrostowy - powiedział.

Z kolei Eugeniusz Kłopotek z PSL nie chce wyrokować, jak dalej może potoczyć się kampania wyborcza.

Na razie jest to powiew nowości, świeżości , dosyć duże zainteresowanie mediów. Czym to się skończy trudno przewidzieć - powiedział polityk PSL.

Dużo bardziej krytyczni są publicyści.

To jest jakiś szczególny przypadek, który trudno interpretować serio. Pani Magdalena porusza się trochę w Krainie Czarów - powiedział w TVP Info Janusz Rolicki, komentując wystąpienie Magdaleny Ogórek w Sejmie.

\Według niego, kandydatka SLD na prezydenta nie rozgraniczyła prerogatyw prezydenta od uprawnień szefa rządu i Sejmu. - Poza tym dziwię się, że taka miła, ładna dziewczyna zgodziła się na tę maskaradę - zauważył. - Żal mi jej, totalnie się ośmiesza - dodał.

Magdalena Ogórek przedstawiając dziś w Sejmie założenia swojego programu wyborczego zapowiedziała napisanie prawa od nowa, obniżenie podatków i położenie nacisku na wzmocnienie polskiej obronności. CZYTAJ WiĘCEJ >>>>