Kandydat PSL na prezydenta? Piechociński rzuca żartem

| Aktualizacja:

Naczelny Komitet Wykonawczy PSL decyduje o kandydacie ludowców na prezydenta RP. Przed wejściem na obrady tego gremium nikt nie chciał powiedzieć kto ma największe szanse na otrzymanie rekomendacji.

wróć do artykułu
 • ~Elf
  (2015-02-01 13:42)
  Na cholerę nam Prezydent i Senat .Polska tych instytucji nie potrzebuje , są fasadowe generują tylko koszty !!!
 • ~j.jan
  (2015-02-01 10:59)
  Jak politycy odpowiadaja poważnie macie przykład piechocinskiego. dziennikarz pyta o poparcie a "ciołek" odpowiada o meczu z Katarem. Tak jest codziennie w rozmowie z politykami. Dziennikarz pyta o cos a polityk mówi to co mu pasuje i nie zwiazane z pytaniem. To jest jakiś obłed w naszym kraju. Wyborcy zastanówmy sie naprawde kogo wybieramy. Po co mi taki "błazen", który mówi co chce a nie to co powinien.
 • ~kapusta
  (2015-01-31 21:59)
  Ogorek-Jarubas-niemozliwe
 • ~adelaide.o
  (2015-01-31 15:16)
  Piechociński to picer. Chce szukać oszczędności w górnictwie, popiera likwidację kopalń ale nigdy nie pozwoli szukać oszczędności w majątku zarządzanym przez PSL.

  PSL DBA TYLKO O WŁASNE STOŁKI I APANAŻE , O ZAPEWNIENIE INTRATNYCH STANOWISK W URZĘDACH, SPÓŁKACH, ZARZĄDACH I AGENCJACH RZĄDOWYCH, DLA CZŁONKÓW SWOICH RODZIN, POCIOTKÓW I ZNAJOMYCH PEŁNIĄC W KOLALICJI RZĄDOWEJ ROLĘ KLAKIERA.

  Z taśm prawdy: Zagraniczne nieruchomości PSL-u są warte grube miliony.

  Jako szef MSZ-etu S i k o r s k i dążył do zlikwidowania kilkudziesięciu siedzib Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji na całym świecie, kontrolowanych przez PSL. Pomysł ówczesnego szefa MSZ-etu nie został wprowadzony w życie, mimo że, jak twierdził, przyniosłoby to milionowe oszczędności dla budżetu państwa.
  „Gazeta Polska” informuje, że nagrania rozmów najważniejszych polskich urzędników (fragmenty nagrań poznaliśmy latem 2014 r.) od sześciu miesięcy są zawieszone na amerykańskim serwerze, do którego dostęp miały służby amerykańskie. Dzięki odnośnikowi do tej strony znamy zapis audio wszystkich rozmów z restauracji „Sowa i Przyjaciele” oraz Amber Room, w tym obszerne fragmenty rozmowy między S i k o r s k i m a Rostowskim ze stycznia 2014 r., dotąd nieznane opinii publicznej. Jedno z nagrań dotyczy właśnie majątku kontrolowanego przez ludowców.

  Rozmowa zaczyna się od sugestii, by dokonać niezbędnych zmian w rządzie. „Musimy przewietrzyć. Wszystkich trzeba przewietrzyć, oczywiście” – mówi Rostowski, na co S i k o r s k i przyznaje mu rację i dodaje: „Trzeba poszerzyć koalicję”. Nie kryjąc nadziei na uzyskanie stanowiska w unijnej dyplomacji, S i k o r s k i zastanawia się, co zostawi po sobie w MSZ-ecie i kto przejmie po nim stanowisko. Jak stwierdza, chciałby jedynie, by resort przejął po nim „ktoś rozsądny, kto nie rozp…li wszystkiego”. Chwali się też byłemu ministrowi finansów oszczędnościami, jakie wprowadził w MSZ-ecie, jednocześnie przyznając, że „zaoszczędził tam, gdzie jest kurz, jakieś zbędne wydatki”, a „odciążył miliony po to, żeby był wypas, tam gdzie powinien być”.

  Dalej temat przechodzi na oszczędności dotyczące siedzib WPHiI-u, gdzie – jak wyjaśnia S i k o r s k i – „utrzymuje się etaty, a tam siedzą osoby, które są tam jeszcze od Gierka”. „W Kolonii, Montrealu ja sprzedaję swoją siedzibę, a oni swojej nie sprzedają […] Swoją ambasadę ma MSZ i MG. Kolejny kur… absurd!” – denerwuje się szef MSZ-etu. „Kiedyś tam [w WPHiI] pracowało trzydzieści, czterdzieści osób, dzisiaj trzy, w wypasionym budynku” – wylicza. Tłumaczy koledze, że namawiał Donalda Tuska, by doprowadził do likwidacji tych jednostek przy okazji zmiany lidera PSL-u, któremu w ramach renegocjacji umowy koalicyjnej PO przyznałaby Ministerstwo Transportu i Infrastruktury, a nie gospodarki. Dzięki temu szef MG z nadania PO mógłby siedziby WPHiI zlikwidować. „Można było to zrobić, mówiłem Donaldowi, żeby to zrobił” – relacjonuje Rostowskiemu minister spraw zagranicznych.

  S i k o r s k i zapytany, jakie jest dzisiaj jego stanowisko ws. likwidacji jednostek WPHiI w Kolonii, Montrealu, Sao Paulo, nie odpowiedział.
 • ~Drzazga 101
  (2015-01-31 15:07)
  O Matko, zamiast Gienia Kłopotka, te buraki wystawili jakiegoś Jarubasa, nikomu nieznanego przymułka.
  Hej !-
 • ~Adodo
  (2015-01-31 06:01)
  Czy spodziewa się Piechociński i cała ta partia przerobiona z ZSL ,że będzie następny cud nad urną?W świętokrzyskim kandydat na Prezydenta z ramienia tej partyji i jego kumple w zarządzie województwa pobrali niemałą kasę po kilkanaście tys złotych za zaległe urlopy.Ponoć teraz kandydatem na kandydata ma się zająć Państwowa Inspekcja Pracy.Nastepny kandydat Piechociński chciał pomóc zagranicznym bankom w odzyskaniu tego co zagrabili od frankowiczów.Takie to "śpece"Won z tego kraju Partio swoich Ludzi.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-01-30 23:45)
  Olej PIS falszywki podpisane ukradzionym nikiem Wiesio13- PIS zlodzieje
  sterowani z KC PIS falszuja posty...!

  KOMOROWSKI TO PREZYDENT POLAKOW...
  TUSK/Kopacz nasz PREMIER
  a
  kaczynski to panienka Rydzyka.
  (oczywiscie bez obrazania panienek:)
  i chodowca futrzakow
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-01-30 22:03)
  hehehee
  To teraz: Hania na prezydenta, tęcza godłem Polski, mirabelka w każdym domu, Niesiol najważniejszym autorytetem, Pendolino niech przemierza świat, Radzio niech audyt robi, Polak niech do śmierci za marny grosz zapieprza i w biedronce kupuje...głosujmy na PO
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-01-30 21:57)
  no przecież
  PO to jest agentura z Magdalenki i Nocnej zmiany. To zbieranina gudłajow z UW ,UD ,KLD PZPR agentow WSI ,SB i obcych rozwiedek a takze pospolitych kryminalistow i mega przekretasow gospodarczych.To pospolite lajno polityczne najgorsze co moglo spotkac Polske
  po 1989 r.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-01-30 21:56)
  takie buty
  Platforma Oszustow przelewa setki tysięcy złotych za sondaże tworzone przez ośrodki badania opinii publicznej. Na konta firmy Millward Brown, która zajmuje się tworzeniem sondaży wyborczych, Platforma Oszustow przelała w ubiegłym roku kwotę 312 tys. zł. Spore sumy trafiały również na konta TNS Polska. W ciągu 2013 roku było to prawie 100 tys. zł. Co ciekawe - pieniądze te Platforma otrzymała uprzednio z... budżetu państwa. Co roku polscy podatnicy, czy chcą tego czy nie, łożą na funkcjonowanie tej bandyckiej partii. Platforma otrzymała w ten sposób w ubiegłym roku 17,7 mln zł. Określoną część tej kwoty (412 tys. zł) partia Tuska i Kopacz przelała na konta wiodących w naszym kraju sondażowni. Równie dobrze mogła jednak przelać znacznie więcej. Dlaczego? - Bowiem na środki te PO nie musiała zapracować. Nie musiała wykazać jakiegokolwiek wysiłku. Po prostu - dostała wcześniej odpowiednio wysoki przelew z budżetu państwa. Na wynagrodzenia dla sondażowni złożyli się de facto... podatnicy.
 • ~Gimnazjalista
  (2015-01-30 21:29)
  Ty PRZEKUPNY oszuście KOCZKODANIE J.Piechociński jesteś OBSARŃCU takim samym zakłamanym KARIEROWICZEM jak ten zafałszowany śmiec komunista Waldemar Pawlak i wasze miejsce jest KLATCE w Warszawkim ZOO obok szympansów, goryli i innych głupich małp !

  Ty przekupny skorumpowany KOCZKODANIE Piechociński będziesz mieć ROZWALANY ten swój głupi łeb za próbę KUPCZENIA NASZYMI Polskimi Lasami Państwowymi ty ŚMIECIU PSL !!!
 • ~Tofik
  (2015-01-30 20:57)
  Czyli Polska = Smolensk.

  To rzeczywiscie ambitny plan ma Jaroslaw na przyszlosc. Smolensk, Smolensk, Smolensk.
  A wszystko inne ma w dupie.,
  Haslo: Smolensk.
  Odzew: Puszczam pawia.
 • ~Robnad
  (2015-01-30 20:56)
  Hii hii hii
  Powiem wam prawde , ja stary pisiur Robnad
  Stare PZPR aktyw PIS
  jest dzis aktywne na
  forach jak plemnik geja w stolcu swojego kochanka krypto geja prezesa PIS.
  Ale
  potomstwa z tego nie bedzie... no chyba, ze plemnik geja polaczy sie z
  owsikiem , PREZIO bez potomstwa zdechnie jak klecha co molestuje biednego ministranta .
  Ochraniarz tez go opusci.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-01-30 19:50)
  No ale
  dlaczego ubeckie POrtale nie piszą o złodzieju zdradosławie, który non stop okrada Polske - złapać w siatke i wysłać na Synaj gnoja
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-01-30 19:49)
  a na ile złodzieje z peło
  zadłużyli już Polskę ...