Bierecki pisze do Kopacz i pyta skąd "Wprost" miał pismo KNF

| Aktualizacja:

Twórca SKOK, senator PiS Grzegorz Bierecki, pisze do premier Ewy Kopacz. Jego zdaniem Komisja Nadzoru Finansowego nie miała prawa prześwietlać działalności Fundacji na Rzecz Polskich Związków Kredytowych i Spółdzielczego Instytutu Naukowego. Bierecki w piśmie pyta m.in., kto wydał polecenie sporządzenia takich analiz i czy zostały one udostępnione "Wprost" przez KNF. 

wróć do artykułu
  • ~Marian z Chicago
    (2015-03-11 19:31)
    Państwo i podatnicy płacą za zobowiązania SKOKów. Pąństwo wypłaca klientom Skoków depozyty, a uczciwi, prawdziwi polacy katolicy ze SKOK-u przewalają kase na prywatne konta w obcym kraju,
    Ale dla PIsu to nie kradzież - oni nie okradają własnego państwa.
    Państwo w którym rządzi KOmoroski i Tusk to nie ich państwo. Oni wolą Watykan i Toruń,
  • ~anty
    (2015-03-11 19:32)
    AD "wPisdu" jeszcze troszkę i cię namierzymy,tak że po-wski gnoju zacznij się oglądac za siebie.
  • ~Zagoniła przedszkolaki
    (2015-03-11 19:41)
    kazała trzymać "popieram smerfa ciamajdę/ważniaka" na wiecu wyborczym. Dzieci musiały stać cały czas podczas przemówień, bo wychowawcy patrzyli czujnym okiem.

    Domicela Kopaczewska

    Gin, whisky, wódka – nie wstrząśnięte, lecz zmieszane, i to już w żołądku. Nic dziwnego, że spita do nieprzytomności posłanka PO z Włocławka Domicela Kopaczewska (56 l.) w drodze do domu kilkakrotnie wymiotowała. Po hucznym majowym wieczorze wyborczym odwożący ją kierowca musiał co rusz przystawać (fakt)
  • ~Bene
    (2015-03-11 19:42)
    Przed wyborami jeden debil wchodzi na krzesło a druga kłamaczowa wysyła słuzby na opozycję
  • ~wPiSdu
    (2015-03-11 19:44)
    ~anty2015-03-11 19:32
    AD "wPisdu" jeszcze troszkę i cię namierzymy,tak że po-wski gnoju zacznij się oglądac za siebie.

    jestem cały po.rany ze strachu PiSdzielski pomiocie
    buhaha
  • ~Monachijski
    (2015-03-11 19:58)
    Jedno jest pewne. Instytucje państwowe są dziurawe jak sito, I z tym należy w pierwszym rzędzie zrobić porządek. Jeżeli w najważniejszych urzędach są krety to należy je wytruć. A jeżeli dorobkiewicze na lewo uciąć im co trzeba. Albo urząd pisze do najważniejszych osób w państwie imiennie, albo niech od razu publikuje swoje tajne i poufne pisma w prasie. Kamieni kupa...
  • ~klarneta
    (2015-03-11 20:01)
    Najlepsza forma obrony jest ATAK.Jedno jest pewne, ze p. BIERECKI wiedzial jak wyprowadzic pieniadze ze SKOK,do swojej prywatnej spolki.
  • ~wPiSdu
    (2015-03-11 20:03)
    złodziej przepytuje premiera
    to możliwe tylko u PiSdzielców
  • ~Logiczne pytanie
    (2015-03-11 20:17)
    W Aleksandrowie Kujawskim spędzono dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na wiec wyborczy kandydata BK. Takie rzeczy możliwe tylko w Korei Północnej. Ale czy w III RP też? Co na to minister Kopacz i premier Kluzik (czy tam odwrotnie)? Czy inni kandydaci też mogą robić sztuczny tłum wykorzystując nieświadome dzieci i odrywając je od planowych zajęć? Czy rodzice wszystkich wystawionych maluchów wyrazili pisemną ZGODĘ na ten spęd? A gdyby tam ktoś wywołał rozróbę, kto odpowiadałby za BEZPIECZEŃSTWO tych maluchów?
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-03-11 20:18)
    I tyle Ci zostalo PiS-ludku specjalnej troski... PiS-wycie... i PiS-szczekanie...
    Jak to u klasycznego zapchlonego PiS-kundelka!
  • ~wPiSdu
    (2015-03-11 20:19)
    Kłamaczowa wylazła z sypialni włosy tłuste jeszcze dyszy POdlizana przez Miśka bo trzeba nową aferę stworzyc bo dureń pałacowy o niedotelenionym mózgu ma juz tylko 20 % POparcia
  • ~Robnad
    (2015-03-11 20:21)
    Kłamaczowa czyta tylko SMS-y od Miska to miłość od pierwszego POdlizania POspolitej ci..py. Żadnych innych listów nie czyta bo i tak nic nie rozumie.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-03-11 20:28)
    Senator z partii majacej w nazwie prawo i sprawiedliwosc okazal sie zwyklym zlodziejem co na to prezes ale i prezes ma na swoim koncie FOZZ wiec bedzie siedzial cicho.
    Czekam na oficjalne oswiadczenie Dudajewa-Dudy
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatolki
    (2015-03-11 20:34)
    %%%%%%%%%%%%%%%
    Kłamaczowa wylazła z sypialni włosy tłuste jeszcze dyszy POdlizana przez Miśka bo trzeba nową aferę stworzyc bo dureń pałacowy o niedotelenionym mózgu ma juz tylko 20 % POparcia
  • ~czytaj wpolityce.pl
    (2015-03-11 20:35)
    Prasa już dawno zapowiadała, że Platforma będzie wykorzystywała oskarżenia wobec SKOK-ów w kampanii wyborczej. Jestem przekonany, że to wrzutka szeroko rozumianego obozu władzy. Nie znam tak dobrze relacji w nim panujących. Nie wiem, która frakcja za tym stoi, bo tam trwa wojna służb i różne frakcje ze sobą walczą

    — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Marcin Mastalerek, rzecznik PiS

    wPolityce.pl: Czym spowodowany jest atak na SKOK-i ze strony PO i Komisji Nadzoru Finansowego, na czele której stoi były współpracownik Hanny Gronkiewicz-Waltz? Czy to element brudnej kampanii wyborczej wymierzonej w PiS i Andrzeja Dudę?

    Marcin Mastalerek: Jest oczywiste, że to wrzutka medialna Platformy Obywatelskiej. Tygodniki już dawno temu pisały, że PO będzie ten temat wykorzystywała. My zareagowaliśmy tak, jak PiS do tej pory reagowało – szybko i stanowczo. Pan senator Grzegorz Bierecki sam – podkreślam: sam – wnioskował o zawieszenie klubie. Prezes Jarosław Kaczyński przychylił się do tego. Teraz czekamy na wyjaśnienia. Myślę, iż nie ma co nadmiernie się ekscytować, tylko trzeba spokojnie poczekać. Wierzymy, że ta sprawa będzie wyjaśniona. Platforma ma inne standardy - wiele afer niewyjaśnionych, które są zamiatane pod dywan.

    Czy za atakami stoi ośrodek prezydencki?

    Nie wiem, który ośrodek. Jestem przekonany, że to wrzutka szeroko rozumianego obozu władzy. Nie znam tak dobrze relacji w nim panujących. Nie wiem, która frakcja za tym stoi, bo tam trwa wojna służb i różne frakcje ze sobą walczą. Prasa zapowiadała, że Platforma będzie wykorzystywała oskarżenia wobec SKOK-ów w kampanii wyborczej. Jeżeli ktoś to wykorzystuje, to tylko i wyłączanie PO. Nasza reakcja – powtarzam – była taka jak zawsze, bo mamy takie standardy. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że to sam senator Bierecki wnioskował o zawieszenie.

    Czy jednak – mimo tego wniosku – zawieszenie senatora Biereckiego w prawach członka klubu parlamentarnego PiS nie było przedwczesne?

    Jeżeli ktoś sam wnioskuje o zawieszenie, to po to, że chce tę sprawę wyjaśnić. Prezes PiS do tego się przychylił, wraz z przewodniczącym klubu parlamentarnego.

    Rozumiem, że senator Bierecki wykonał krok honorowy. Natomiast reakcja PiS mogła być różna…

    My zawsze reagujemy w ten sam sposób, co udowodniliśmy wielokrotnie. I to nas odróżnia od Platformy Obywatelskiej, właśnie te standardy.
  • ~wasyl
    (2015-03-11 20:54)
    może się dowiemy ile kasy wziął ze SKOKów kaczy świr i jego sekta smoleńska
  • ~Polacy was nienawidzą.
    (2015-03-11 21:01)
    Nie przykryjecie tym swoich peowskich szwindli! Polacy wiedzą kim, a właściwie czym jesteście!
  • ~wPiSdu
    (2015-03-11 21:04)
    złodziej przepytuje premiera
    to możliwe tylko u PiSdzielców
  • ~buhaha