Spec od wizerunku Tuska doradza Ewie Kopacz. Miała dość przecieków do mediów

| Aktualizacja:

Igor Ostachowicz nie cieszył się zbyt długo wolnością od polityki. Doradca od wizerunku PO i Donalda Tuska teraz ma pomóc Ewie Kopacz.

wróć do artykułu
 • ~byłyPOwyborca
  (2015-07-19 14:37)
  Ta Pani nie nadaje się do rządzenia naszym krajem tak jak poprzenik. Ja bym już nie skorzystała z jej usług jako lekarza bo jest niewiarygona. Kiedyś zawierzyłam PO ale teraz już żałuję tego.
 • ~polak
  (2015-07-17 09:57)
  Ludzie PO wszędzie żle pracują, oszukują, kłamią. Widać to po Polsce. Zadłużyli państwo, rozkradli kasę, mieszkańców,, uciszają,,
 • ~kisiel
  (2015-07-16 19:55)
  o co wy dbacie? o wizerunek? a może o POLSKĘ zadbacie, pewnie zapomnieliście za co kasę bierzecie. Żenada-zastanawiać się przez specjalistę za grubą kasę jak ma się ubrać premier zadłużonego na 3 biliony kraju. chore czasy. Nigdy więcej PO.
 • ~gosc
  (2015-07-15 13:50)
  Ten spec żeby się nie wiadomo jak wysilal i uczył klamczynska Kopacz ,to i tak nic nie da.No ale chłop niech sobie zarobi na koniec.
 • ~specjalnie dla debila POoniżej
  (2015-06-18 11:28)
  1. We wczorajszym wydaniu „Gazety Wyborczej” ukazał się artykuł Jakuba Wątora pod znamiennym tytułem „Znikająca Dudapomoc. Sprawdziliśmy gdzie prezydent udziela porad prawnych”.

  Już w tytule dwa kłamstwa. Dudapomoc nie znika bo jest oferowana ciągle tylko w nowym miejscu i nie przez prezydenta Dudę, bo ten do 6 sierpnia jest zaledwie prezydentem - elektem, bez żadnych uprawnień.

  Piszę o tej obrzydliwej akcji „Wyborczej” ponieważ akcji Dudapomocy przyglądam się z bliska od wielu tygodni jako że jej pomysłodawcą jest mój kolega z Parlamentu Europejskiego, poseł Janusz Wojciechowski.

  Rzeczywiście akcja Dudapomocy została uruchomiona w prezydenckiej kampanii wyborczej ale została ona oparta na doświadczeniach pomocy prawnej jaką prowadzi od wielu lat biuro europosła Janusza Wojciechowskiego.

  To do jego biura zgłaszają się od lat setki ludzi pokrzywdzonych przez polskie sądy, prokuratury, administrację rządowa i samorządową, zwykli ludzie od których plecami odwróciło się polskie państwo, czasami tylko po to aby usłyszeć dobre słowo, żeby ktoś wysłuchał ich „historii”, bo na jakiekolwiek działania prawne jest już za późno.

  Poseł Wojciechowski nagłaśnia te problemy w TVP w programie Elżbiety Jaworowicz „Sprawa dla reportera”, czy w programie telewizji Polsat „Państwo w Państwie” i często te interwencje kończą się sukcesem, choć sprawy wydają się z gruntu beznadziejne.

  2. Swoje doświadczenia w zakresie udzielania pomocy prawnej zwykłym ludziom poseł Wojciechowski zaoferował kilka miesięcy temu kandydatowi na prezydenta Andrzejowi Dudzie, z przekonaniem, że gdy ten zostanie wybrany na prezydenta, ta pomoc uzyska stempel człowieka wybranego przez Naród.

  Tak powstała właśnie Dudapomoc, która w kampanii wyborczej była świadczona w lokalu na ulicy Pięknej w Warszawie wynajętej ze środków finansowych sztabu Andrzeja Dudy.

  Świadczył ją osobiście europoseł Janusz Wojciechowski, pracownicy jego biura poselskiego ale także liczni woluntariusze w tym tak znani jak Pani Zofia Romaszewska, a ostatnio także prawnicy - połowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości.

  Wraz z zakończeniem kampanii wyborczej skończyła się dzierżawa lokalu przy ulicy Pięknej i Dudapomoc została przeniesiona do siedziby Prawa i Sprawiedliwości na ulicę Nowogrodzką w Warszawie, interesanci są przyjmowani wręcz w „ruchu ciągłym”.

  3. Ponieważ akcja Dudapomocy była od początku bardzo dobrze odbierana przez opinię publiczną, to już od pierwszego dnia jej uruchomienia dziennikarze sympatyzujący z prezydentem Komorowskim, za wszelką cenę chcieli ją zdyskredytować i ośmieszyć. Stąd przez pierwsze kilka dni w lokalu na ulicy Pięknej wręcz koczowali dziennikarze telewizji informacyjnych z kamerami po to tylko aby „złapać’ jakiegoś niezadowolonego, który byłby rozczarowany udzieloną mu pomocą.

  Nikogo takiego nie udało się znaleźć, choć biuro przyjmowało po kilkadziesiąt osób dzienne, zastawiono więc pułapkę 25 maja sądząc, że po wygranej Andrzeja Dudy, biuro będzie zamknięte, wszak kampania wyborcza się skończyła.

  Ale biuro działało i 25 maja i będzie działało dalej, aż będzie można je uruchomić już w Kancelarii Prezydenta po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy w dniu 6 sierpnia.

  4. Do tej pory biuro przyjęło ponad 2 tysiące różnych spraw, z których aż wylewa się niesprawiedliwość i opresyjność polskiego państwa wobec zwykłych ludzi, często w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

  Pytany o jego skuteczność Dudapomocy europoseł Wojciechowski mówi tak

  My pracujemy w hospicjum sprawiedliwości, a czasami nawet w prosektorium. Sprawy z którymi ludzie przychodzą, to są często sprawy zupełnie beznadziejne, sprawy sprzed lat, prawomocnie zamknięte ale niosące ze sobą poczucie niesprawiedliwości. Jest jednak nadzieja, że posłuży to zmianom w prawie. Niesprawiedliwość i krzywda nigdy nie może być ostateczna.

  „Gazeta Wyborcza”, która przyznała prezydentowi Komorowskiemu tytuł „Człowieka roku” i nigdy go nawet nie zapytała czy jego Kancelaria zatrudniająca setki urzędników, pomogła przez 5 lat choć jednemu człowiekowi pokrzywdzonemu przez państwo, próbuje w ordynarnie obrzydliwy sposób zdyskredytować przedsięwzięcie świadczone od wielu tygodni przez woluntariuszy.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-18 11:21)
  Sprawdziłem w internecie... Znów powielam kłamstwa z Wybiórczej - po sprawdzeniu okazały się jak zwykle gó.nem. Ale co narzygałem na Polaków koszernymi łgarstwami - to moje.
 • ~sp
  (2015-06-17 16:27)
  Zamiatanie pod dywan ma swoje granice.
 • ~mnria
  (2015-06-17 15:54)
  b ronienie sie obstawianie --CZY POMOZE --CZY OGLUPIA POLAKOW ---Wiekszosc juz nie oglada tych geb zaklamanych
 • ~stop dla Partii
  (2015-06-17 15:48)
  Partio, jesteś taka narcystyczna!
 • ~makaron530
  (2015-06-17 15:19)
  A powiadają że pieniędzy w budżecie brakuje.
 • ~John
  (2015-06-17 15:14)
  Tej wstrętnej,zakłamanej gębie nic nie pomoże.Kopacz trzeba wykopać jesienią.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-17 14:50)
  Dupapomoc...znikla
  Duda = oszust!!!
  Obiecanki, cacanki a głupiemu radość.

  Raduj sie ciemny ludzie !
  jedyną grupą społeczną która zyska to będą księża.
 • ~Do-ass
  (2015-06-17 14:49)
  Najlepiej rządzi PO,wszystko zamiatając pod dywan z ludzi zrobili tłumoków,narobili długu,mimo że UE dała moc pieniędzy i te pieniądze my musimy spłacić,choćby im ręce obcięli to i tak na nich głupole głosować będą.
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2015-06-17 14:47)
  DUDa-pomoc prawna juz ZAMKNIETA...!! od dawna !

  Nie rozumiem zdziwienia... Znikają powoli wyborcze billboardy, to i znika "Dudapomoc."
  (żałuję, że nie znika sam Duda)

  Takiego kłamczucha wybrałeś NARODZIE .Cóż

  ale ale
  wkrotce bedzie kukizpomoc... kilkanascie milionow kmieci w tem ciemnem kraju 'łyka' takie ściemy
 • ~rog
  (2015-06-17 14:43)
  Gobre sobie. Jest już nowe nagranie min. Zembali. Patrz: Fronda i Nasz Dziennik. Wartro przeczytać
 • ~ass
  (2015-06-17 14:38)
  Pasmo sukcesów" rządu Kaczyńskiego zakończyło się Uchwałą nr 2074 z 10 lipca 2007 roku o samorozwiązaniu Sejmu. Ciemnocie PiSowieckiej przypomijmy tutaj istotne fragmenty: Od dwóch lat, od chwili objęcia władzy przez PiS, Polską wstrząsają narastające kryzysy polityczne, mające swe źródła w jakości koalicji rządzącej i sposobie sprawowania przez nią rządów. Nie ma miesiąca, żeby opinia publiczna nie dowiadywała się o niekompetencji, skandalach i korupcji, których zródła tkwią w układzie rządzacym. Wczoraj, tj. 9 lipca 2007 r., w zwiąku z podejrzeniem o korupcję zdymisjonowano wicepremiera i ministra rolnictwa! Musiano też zdymisjonować ministra sportu, w związku z korupcją jego podwladnych. Bez mała rok temu Sejm stał się miejscem bezprzykładnej korupcji politycznej, ujawnionej przez media, która nie spotkała się z żadnymi konsekwencjami politycznymi czy karnymi. To tylko kilka z licznych przykladów MORALNEJ I POLITYCZNEJ DEGRENGOLADY rządzących! Państwo w niepokojący sposób traci zdolność rozwiązywania problemów społecznych. Od wielu tygodni trwa ciężki kryzys w służbie zdrowia, którego skutkiem sa protesty lekarzy i pielęgniarek. Psuciu ulega system edukacji. Państwo stało się represyjne i wrogie swoim obywatelom. Coraz gorszej jakości prawo, stanowione jest na użytek celów partyjnych, często ideologicznych, a instytucje prawne podporządkowywane są rządzącej partii. Skutki polityki obecnej koalicji demolują świadomość społeczną, są niszczące dla materii społecznej i dla Państwa; cofają nas cywilizacyjnie!
 • ~m
  (2015-06-17 14:27)
  Prezydent Islandii : Rząd wykupił ludzi i uwięził Banksterów- odwrotnia jak to zrobiono w Ameryce i w Europie !w Polsce żydo-banda robi odwrotnie likwiduje Polaków
 • ~amapola
  (2015-06-17 14:26)
  Kopacz jest tak tępa ,że i 10 Igorów nie pomoże
 • ~m
  (2015-06-17 14:22)
  wszystkich z żydo-PO zapakować i wyslac do Izraela tam ich miejsce dotyczy to równiez zydo-zlodziei z SLD
 • ~Aleksander
  (2015-06-17 14:22)
  Won z tymi tłustymi świniami z PLATFORMY, których nie interesują napewno Polacy.