Dzisiaj, na poligonie w Siedlcach, szef resortu obrony wizytował szkolenie Mazowieckiej Kompanii Obrony Terytorialnej. Jak mówił, wkrótce tego typu przedsięwzięć ma być więcej:
Za miesiąc - według zapowiedzi ministra obrony - podobne szkolenie ma się odbyć w Warszawie. Antoni Macierewicz dodał, że obrona terytorialna będzie budowana w taki sposób, aby naprawdę stanowić integralną część polskiej armii.

Reklama

Minister obrony narodowej z uznaniem mówił o ochotnikach, którzy - mimo braku wsparcia państwa - za własne pieniądze decydowali się szkolić pod kątem obrony terytorialnej. Zdaniem Antoniego Macierewicza z tej sytuacji płyną dwa wnioski - z jednej strony działania organizacji proobronnych pokazują skalę patologii, z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich ośmiu latach, z drugiej skalę determinacji polskiego narodu, żeby się bronić.

Dzisiejsze szkolenie zorganizowano na terenie poligonu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Ministrowi obrony towarzyszyli dowódcy brygady i jej siedleckiego garnizonu oraz pełnomocnik MON do spraw tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju.

Reklama