8 sędziów dla opozycji, 7 dla rządzących - Beata Szydło proponuje rozwiązanie sporu o Trybunał

| Aktualizacja:

Na 15 sędziów trybunału Konstytucyjnego 8 ma wskazywać opozycja, a 7 partia rządząca - taką propozycję rozwiązania sporu wokół TK przedstawiła opozycji premier Beata Szydło. Jednak większość klubów nie zgadza się na te rozwiązania.

wróć do artykułu
  • ~ajax
    (2016-01-21 12:58)
    Opozycja to Targowica im nie chodzi o dobro ojczyzny tylko o koryto!!!
  • ~Jolka
    (2016-01-21 13:16)
    A więc wiadomo o co chodzi! Im nie chodzi o żaden pluralizm, oni pomimo przegranych wyborów twierdzą, że nadal będą rządzić za pomocą TK i warchoła Rzeplińskiego. PiS powinien wziąć ostro za pysk całą tą Targowicę.
  • ~kz
    (2016-01-21 13:14)
    Wg pisu kompromis polega na tym , by się do pisu przyłączyć . Kto inaczej od pisu myśli , mówi i czyni , do żadnego kompromisu się nie nadaje . Jak za komunistów !. Wszystko musi być po myśli rządzących , bo tylko o n i mają pomysła i monopol "na władzę ". Kto nie z nimi, to "wróg i przeciwnik ". A do tego są wr edni i kombinują po nocach mimo, że wszędzie mają większość i przewagę. Ale żadna władza nie trwa wiecznie, a kij ma dwa końce .
  • ~123654987
    (2016-01-21 13:11)
    Obrońcy koryt, zdrajcy narodowi, TARGOWICA XXI wieku czyli PO, PSL, Nowoczesna postąpili tak jak można było się po nich spodziewać!
  • ~Piotrek
    (2016-01-21 13:26)
    Petru ma taki tupet,że myśli ,że zdanie demokratycznej większości się nie liczy.Tej większości, która pracuje na jego żarcie i go obsługuje. Bo on obraca papierem. Jak się biedniejsze narody w UE wkurzą będzie żarł papier
  • ~Obserwator
    (2016-01-21 13:11)
    CzyPetru nie skontaktował się z GRU- więc tymczasem nie ma zgody ./
  • ~zenek
    (2016-01-21 13:10)
    nalezy przyjac, ze spotkanie jest sukcesem - rzad powinien wielokrotnie "wyciagac reke" do opozycji, wciagac w program dobrych zmian, przekonywac. PO uz sie boi glosowac w brukseli przeciwko rzadowi, pomalu, pomalu przekonywac, obiecywac i tak zdobywac zaufanie dzsiejsch jeszcze poslow PO. Jak widac spokojna perswazja poruszyla nawet pana Rzeplinskiego -klotnie do niczego nie prowadza w demokracji dialog najwazniejszy :-))))
  • ~emer
    (2016-01-21 14:01)
    Polska przeżyła już raz Balcerowicza, który zeżarł oszczędności Polaków i cudownie rozmnożył ich zadłużenie. Jego ucznia Petru już nie potrzebuje, i tyle.
  • ~Jaro
    (2016-01-21 13:11)
    Opozycja powinna iść do przyszłych wyborów z hasłem: rozliczymy i ukarzemy tych co łamali Konstytucję. Koszta niewielkie, można co najwyżej sypnąć trochę grosza na więzienia.
  • ~TheOfil
    (2016-01-21 13:38)
    Panie Terlecki, mam dla pana propozycję: wskakuję panu do mieszkania, zmieniam zamki i się goszczę. Za jakiś czas, jak już pan będziesz stał pod drzwiami, to je troszkę uchylę i zaproponuję panu kompromis - to co na lewo od korytarza to moje a to co na prawo to pana. Pan płaci czynsz i media a ja mam pierwszeństwo w korzystaniu z łazienki i WC. Idzie pan na taki kompromis?
  • ~Marcin
    (2016-01-21 15:26)
    "Kompromis" wymyślony przez prezesa i wyartykułowany przez panią premier to działanie propagandowe. Przyjęcie tej propozycji wiązałoby się z usankcjonowaniem dotychczasowych zmian i przepchniętej przez PIS nocą ustawy o TK. W sytuacji, gdy ta ustawa nakazuje rozstrzyganie orzeczeń TK liczbą dwóch-trzecich sędziów i gdy TK ma obowiązek rozpatrywania spraw zgodnie z kolejnością ich wpływu, TK będzie nadal sparaliżowany. Ponadto ten "kompromis" usankcjonuje złamanie przez prezydenta konstytucji, który dotychczas nie przyjął ślubowania od trzech sędziów wybranych zgodnie z konstytucją.
  • ~Ania
    (2016-01-21 13:49)
    Myslę,ze w słowniku PIS nie ma takiego słowa ja "kompromis". Szkoda czasu na spotkania.
  • ~artur
    (2016-01-21 13:44)
    PO nie chce żadnej zgody. Oni sprzedadzą Polskę DIABŁU byle tylko coś na tym ugrać. Przecież dla większości z nich sprawy Polski nie istnieją.
  • ~helena
    (2016-01-21 14:01)
    Petru i PO,Psl czyli Targowica chce rządzić naszym demokratycznie wybranym rządem i prezydentem przez struktury unijne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pamietajcie ,ojczyzna jest matką,a o matce nigdy się źle nie mówi..Naród wam to zapamięta!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~internautka 50+
    (2016-01-21 13:35)
    PO nie ustąpi bo ma za sobą Tuska, Tusk jest przyjacielem Merkel a Merkel rządzi UE. Więc będą mendy przeszkadzać żeby PIS nie miał czasu przeprowadzić żadnej reformy!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak odbieram to co wyrabiają targowiczanie z PO
  • ~Wielbiciel Skody Superbecia.
    (2016-01-21 14:33)
    A pisuarskie kundle jak zawsze ujadają, tylko z tego szczekania efekt jest coraz mizerniejszy. Super Becia z nową broszką kupioną na pchlim targu wyciera sobie facjatę Polską, tak jak d.... zmiętą gazetą, bo na wschodzie nie wiedząc oto papier toaletowy.
  • ~Raz
    (2016-01-21 14:28)
    Nowoczesna = kiszona kapusta = obciach
  • ~januszjanusz
    (2016-01-21 13:25)
    Jezeli opozycja jest Targowica, to PiS dazy do zemsty politycznej na Polsce ... to niestety doprowadzi do upadku pisu ...
  • ~tadeuszek
    (2016-01-21 14:08)
    po jak rzadzilo jak sie upominali sie ze zle to mowili ze wiekszosc ich wybrala iza zgoda wiekszosci rzadza choc musieli dobrac psl a teraz tez NAROD WIEKSZOSCIA WYBRAL a miejszosc chciala by rzadzyc nie moga sie z tym pogodzic ze NAROD dal im kopa
  • ~ulisse
    (2016-01-21 13:22)
    ustąpić bolszewikom to samemu złamać konstytucje. Odpowiedzialni za obecne „dobre zmiany” MUSZA odpowiedzieć karnie.