Parlamentarzyści PO otrzymali w czwartek SMS-a z przekazem, jaki mają prezentować podczas wystąpień w mediach. Jest to zwyczajna procedura w partiach politycznych. Jednak dość rzadko treść takich wiadomości "wycieka" do opinii publicznej. Tym razem treść SMS-a ujawnił portal 300polityka.pl. - Zaprezentowana dzisiaj inicjatywa KOD-u jest nowa, z całą pewnością będziemy się jej przyglądać z uwagą. Jest to inicjatywa łącząca działalność mniejszych partii opozycyjnych i partii pozaparlamentarnych. Ta inicjatywa KOD może stanowić ważne wsparcie dla PO w działaniach, których celem jest zatrzymanie PiS-u przed destrukcja instytucji polskiego państwa – napisano w SMS-ie.

Reklama

W treści wiadomości, wysłanej 2 dni przed zapowiadanym na 7 maja marszem, nie ma informacji czy PO popiera i weźmie udział w koalicji wokół KOD. Jest za to przypomnienie o samym wydarzeniu. - Platforma Obywatelska wspólnie z partiami opozycyjnymi i KOD-em organizuje marsz 7 maja. Będziemy manifestować przeciwko ograniczaniu demokracji w Polsce i wyprowadzaniu Polski z UE, przeciwko odwracaniu nas plecami do Europy. Jest pełne porozumienie pomiędzy partami opozycyjnymi – napisano w wiadomości.

Mateusz Kijowski, lider KOD-u, powiedział w czwartek, że PO nie podjęła jeszcze formalnie decyzji o przystąpieniu do koalicji. - Czekamy na tę deklarację od Grzegorza Schetyny w najbliższym czasie- dodał, dopytywany później o udział Platformy w koalicji.