Przypomnijmy, w piątek wyszło na jaw, że CBA skierowało pod adresem Wojtunika zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa. Chodzi o kupna drogiego smartfona z funduszu operacyjnego, kiedy jeszcze Wojtunik kierował CBA.

Reklama

- Ciężko mi komentować doniesienia do prokuratury. Tym bardziej tego rodzaju. Uważam to doniesienie za absurdalne – ocenił Wojtunik na antenie RMF FM.

- Mogę jedynie powiedzieć, że nigdy nie wydatkowałem osobiście złotówki z funduszu operacyjnego, a z całego mienia się rozliczyłem w całości. W związku z tym nie bardzo wiem, o co chodzi – zapewni były szef CBA.

CBA zajmowało się sprawami polityków PiS? - Biuro zajmowało się wszystkimi ugrupowaniami politycznymi i wszystkimi osobami, które w związku z różnymi funkcjami sprawowały władzę i podejmowały decyzje związane ze swoimi uprawnieniami - mówił Wojtunik.

Były szef CBA zapewnił również, że nie ma problemu z osobą Mariusza Kamińskiego. - Ja nie mam absolutnie niechęci do Mariusza Kamińskiego i mam nadzieję, że on też nie ma do mnie niechęci – odpowiedział Wojtunik.