Łapiński, który od czwartku będzie rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy pytany był w radiu RMF FM, czy "milcząca pierwsza dama nie jest wizerunkowym problemem prezydenta".

- Pierwsza dama jest osobą autonomiczną i sama decyduje, czy chce brać udział czynny w polityce  - podkreślił polityk. Jak zaznaczył, Agata Duda "wypełnia godnie swoje obowiązki". Zauważył, że obecnie towarzyszy prezydentowi podczas jego wizyty w Etiopii.

Zdaniem Łapińskiego pierwsza dama jest "konsekwentna w tym, że od wypowiedzi publicznych, politycznych jest prezydent". - Pani Agata Duda wspiera pana prezydenta w innych sprawach  - zaznaczył.

Na uwagę, że w kampanii prezydenckiej Agata Duda była pokazywana jako wzorowa żona i matka, a teraz milczy w wielu sprawach, na przykład nie wypowiedziała się w sprawie Czarnego Protestu Kobiet, Łapiński odparł: Udział pani prezydentowej nie był takim udziałem, gdzie mnożna było powiedzieć, że kampania była oparta o małżonkę.

- Może jest tak, że trzeba pokazać aktywność pani prezydentowej tu na innych polach, na polu charytatywnym, dobroczynnym, bo jest osobą bardzo pracowitą i bardzo się udziela. I to jest być może rola, którą bardzo dobrze spełnia. Tylko trzeba ją pokazać - zauważył Łapiński.