Jarosław Kaczyński: Zatrzymanie przez prezydenta reformy sądownictwa było poważnym błędem

Zatrzymanie przez prezydenta reformy, która miała na celu dekomunizację sądownictwa, było poważnym błędem, ale teraz trzeba myśleć o tym, jak z tego wyjść, jak doprowadzić do tego, by to był tylko incydent, który zostanie szybko zapomniany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

wróć do artykułu
  • ~Gosc
    (2017-07-27 19:06)
    On tak szybko nie zapomni, o NIE! Zamięta kleske i wezmie odwet. Ci mali sa bardzo msciwi .
  • ~W tej dziedzinie Polacy są nie do pobicia
    (2017-07-27 19:09)
    i nie mają na świecie konkurencji - mianowicie w dziedzinie coraz to nowych głupich (i coraz to głupszych!) pomysłów i w dziedzinie plecenia - co tylko im ślina na język przyniesie - oraz rec*hotania nad własną nędzą umysłową, którą uznają za szczyt finezji, wyrafinowania, sarkazmu, ironii i czego tam jeszcze! Ale - koncentrując się tylko na wspomnianych głupich pomysłach - dodam, że nie dość, że na nie wpadają - to jeszcze zapewniają im stosowny światowy rozgłos - i to jeszcze zanim się sami zorientują, na czym taki kolejny głupi pomysł tak naprawdę polega, a to, że jest głupi - w ogóle nie przychodzi im do głów!!! --- A tak zwani "polscy politycy" uwielbiają rozgrywać w tej dyscyplinie międzypartyjne oraz wewnątrzpartyjne turnieje! --------- Jedyne - co nas dotychczas jakoś ratowało - to ich i nasze wrodzone lenistwo i tak zwany słomiany zapał, dzięki czemu większości tych pomysłów - zwłaszcza tych szeroko reklamowanych - nigdy nie wprowadzaliśmy w życie, więc przyczyniły się one jedynie do wyrabiania nam i utwierdzania wśród innych nacji naszej światowej opinii jako dur-niów! ------- Ale i ta jedyna bariera ochronna ostatnio padła - więc te "pomysły", które przenikają do realnego życia, czynią to życie coraz bardziej niemożliwym! --------- I to właśnie jest owo słynne przechodzenie od teorii do praktyki - w ramach rządowego planu wdrażania innowacji! --------- Ujmując skrótowo: SUSKI NA PREZYDENTA - A ŁAPIŃSKI NA JEGO RZECZNIKA!!!
  • ~Jednym słowem: Nie wie lewica, co czyni prawica
    (2017-07-27 19:13)
    Cały czas mamy w Polsce "sytuację", że nie wie lewica, co czyni prawica Nawet wtedy, kiedy nie są to dwie lewe ręce - ale są to po prostu dwie lewe nogi, a pośrodku wisi Bolek! -------- Czyli wszystko po staremu!
  • ~Macisław Płatow
    (2017-07-27 19:20)
    Kto umie Słuchać ,ten Rozumie. A Sedno wystąpienia jest proste jak drut kolczasty.Czyli Oczekujemy do WRZEŚNIA na Ustawy. Do tego czasu nie przeszkadzamy ,nie Wetujemy Ustaw wychodzących i biura ,,p".Po prostu PiS dał CZAS ,,p". Teraz będą stosunki z ,,p"wyglądać tak ,każda ustawa Anulowana ,jeżeli odpowiada popieramy ,nie odpowiada Wetujemy. Skończył się czas ,,buzi ,buzi".A tak na marginesie ,jestem za tym by SN uznał że Prezydent nie miał prawa zastosować prawa Amnestii wobec Kamińskiego.Taki mały pstryczek w nos ,,p".
  • ~Niewidzialna Ręka Prawdy bez kapitału i narodowości
    (2017-07-27 19:22)
    Nie tak dawno Kaczyński niezgułowato bronił byłego rzecznika Macierewicza: "Biedny Misiewicz, młody człowiek..." ++++++++++ +++++ ++++ ++++++ +++++ ++++++++++ ========== ========= =========== ========== Proszony o komentarz Jarosław Kaczyński powiedział, że nie zna szczegółów sprawy. - Kiedy dowiem się coś więcej na ten temat, to będę mógł to komentować - zaznaczył znacząco. (...) Natomiast uważam, że jest to rzeczywiście sprawa bardzo, ale to bardzo interesująca" - powiedział na zakończenie swej niezwykle interesującej wypowiedzi Kaczyński...
  • ~J23
    (2017-07-27 19:23)
    Teraz to i Adrianek sam to widzi!!!!!
  • ~Macisław Płatow
    (2017-07-27 19:32)
    Ps:~Gosc ~234 ,ITP Oszołomy ,a zwłaszcza Szanownego Gosc uważałem Was za Osobniki rozumne,inteligentne ,ale pomyliłem się. Po pierwsze to PiS ma w rękach ,,p" ,czyli POWTARZAM bez ZGODY PiS ,to biuro ,,p" nie uchwali nawet ceny na prezerwatywy.2) Rząd może rządzić do końca kadencji dekretami,uchwałami ,bo ustawami,i niszczyć ,,p".Np: Rząd zwłaszcza 500 plus dla Emerytów o niskiej emeryturze np: 1200zł..I ,,p" Wetuje .Na kogo spadnie odium pogardy ,nienawiści ,kto straci i ile procent poparcia? Szanowni Panowie to jest Gra ,tu nie ma Dżentelmenów . A dla PiS to było by Wspaniale ,bo Kto winy ,nie powodzeniom =,,p".
  • ~kwaczki dziwaczki
    (2017-07-27 19:40)
    Zajmij się pan swoimi prywatnymi sprawami . Zajmij się pan rodziną , kotem . Mnie pan uszczęśliwiać nie powinien . Tak na prawdę , to na czym sie pan zna ? Pan chyba nawet na rowerze jeździć nie potrafi . Jedź pan na ryby z Brudzińskim w tej przydługiej kurtce.
  • ~lk
    (2017-07-27 19:45)
    Dudo coś ty narobił? Tracisz głosy. Ja ci tego nie zapomnę!!!!!!!
  • ~kan
    (2017-07-27 19:46)
    A kiedy PiS zdekomunizuje PROKURATURĘ ZIOBROWĄ? Czy komunistyczni ale dyspozycyjni prokuratorzy są OK?
  • ~naprzód
    (2017-07-27 19:51)
    Kaczyński: błąd ale nie wina PAD.
  • ~abnormal@1987
    (2017-07-27 19:51)
    PiS i tak niczego nie potrafi doprowadzić do końca. ZOMO w Policji. Oskarzyciele z listy IPN w prokuraturze. Wszystko w porządku. Teraz tylko znalazł się winny - prezydent zablokować musiał.
  • ~212
    (2017-07-27 19:54)
    sPOkojnie duda POmógł frankowiczom przewalutować kredyty napisał konstytucję której nikt nie widział a teraz naprawia sądy tak jak chce soros poprzez timmermansa
  • ~SN: Można brać łapówki
    (2017-07-27 19:54)
    Cała Polska widziała, jak w 2007 roku na ławce w parku ówczesna posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Sawicka bierze kopertę z łapówką. Było w niej 50 tysięcy złotych. Cała Polska słyszała też nagrania z posłanką Sawicką, która opowiadała, że dzięki prywatyzacji służby zdrowia „będzie można kręcić lody”. Ale 19 marca 2014 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Sawicką mimo oczywistych dowodów. Uznał, że dowody zebrane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne zostały zebrane niezgodnie z przepisami. Co ciekawe, przewodniczącym składu, który rozpatrywać będzie w sierpniu sprawę prezydenckiego ułaskawienia Mariusza Kamińskiego, jest SNN Andrzej Stępka. To on zasiadał w składzie orzekającym, który utrzymał wyrok uniewinniający dla Beaty Sawickiej oraz burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego w głośnej sprawie korupcyjnej.
  • ~SN: Sędzia może kłamać we własnej obronie
    (2017-07-27 19:57)
    Sędzia z Zielonej Góry został przyłapany na przekroczeniu prędkości. Zdjęcie z fotoradaru wysłała mu Generalna Inspekcja Transportu Drogowego. Sędzia odpisał, że nie prowadził auta ani go nikomu nie pożyczył. Czyli że prędkość przekroczył „samochód widmo”, bez kierowcy. Upierał się przy swoim nawet, gdy Inspekcja wysłała mu powiększone zdjęcie z fotoradaru, na którym wyraźnie widać jego twarz. Sprawa skończyła się przed Sądem Najwyższym (jako sądem dyscyplinarnym). Koledzy sędziowie nie zakwestionowali, że sędzia Tomasz L. z Zielonej Góry złamał przepisy drogowe. Ale uznali, że mógł kłamać we własnej obronie. Wbrew zasadom sędziowskiej etyki. I po to, by uniknąć płacenia mandatu w wysokości raptem 100 zł.
  • ~motek
    (2017-07-27 20:00)
    Dostał CIOS od prezydenta między gały , padł i jeszcze leży i kwiczy .
  • ~SN: Wyrok za zjedzenie wafelka
    (2017-07-27 20:02)
    Cierpiąca na cukrzycę kobieta, robiąc zakupy, wzięła z półki i zjadła wafelka wartego 69 groszy. Zapłaciła przy kasie za pozostałe sprawunki, ale nie za wafelek. Sąd Rejonowy wymierzył jej karę grzywny w wysokości 20 zł i zasądził od niej na rzecz Skarbu Państwa 100 zł. Sąd Najwyższy utrzymał ten wyrok, choć prokurator generalny zwracał uwagę w kasacji na zaawansowany wiek kobiety i jej chorobę (niedocukrzenie, pierwsza pomoc przy niskim poziomie cukru: trzeba podać jej do wypicia słodki napój lub kostkę cukru).
  • ~SN: Sąd chroni zachodnie firmy za aferę drogową
    (2017-07-27 20:06)
    18 stycznia 2017 r. SN utrzymał wyroki uniewinniające w sprawie głośnej zmowy przetargowej z 2009 r. przy kontraktach na budowę autostrad. Powołał się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który nie obowiązywał. Firmy budowlane (m.in. Strabag Polska, Budimex-Dromex i Mostostal Warszawa) umawiały się, jaką cenę każda z nich zaproponuje w przetargach na budowę dróg przed piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012. Chodziło o to, by zamówienie trafiło do konkretnego przedsiębiorstwa, a pozostałe zostały odrzucone ze względu na zbyt wysoką cenę albo np. błędy w dokumentach. W kolejnym przetargu najlepszą ofertę składała już inna firma i go wygrywała. W ten sposób menedżerowie firm rozdzielali między siebie warte miliony państwowe zlecenia. Nie wiedzieli, że są podsłuchiwani przez ABW. SN uznał jednak, że kontrola operacyjna stosowana przez ABW była nielegalna. Uniewinniając oskarżonych, SN powołał się na wyrok TK który zdecydował w 2014 r., że ustawa o ABW nie jest zgodna z konstytucją, ponieważ nie zawiera szczegółowego katalogu przestępstw, przy których wolno stosować podsłuchy, a mowa w niej jedynie o „przestępstwach godzących w podstawy ekonomiczne państwa”. Trybunał polecił więc sprecyzować ten zapis w ustawie. Mimo że orzeczenie Trybunału miało zacząć obowiązywać dopiero pół roku później, Sąd Najwyższy uznał, że może je stosować od razu. I na tej podstawie zdelegalizował podsłuchy ABW w aferze drogowej, choć Agencja miała wszelkie potrzebne zgody od Sądu Okręgowego w Warszawie, umożliwiające wykorzystanie nagrań jako dowodu w procesie.
  • ~SN: Czyściciele kamienic mogą terroryzować lokatorów
    (2017-07-27 20:08)
    20 kwietnia 2017 r. SN uznał, że spadkobierca znacjonalizowanej dekretem Bieruta nieruchomości albo handlarz, który kupił do niej roszczenia może żądać wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z mieszkania od lokatorów zwróconej kamienicy do 10 lat wstecz, a nie od władz Warszawy. Od miasta będzie można domagać tylko zwrotu pobranego czynszu.
  • ~Kiedy on zdechnie ?
    (2017-07-27 20:09)
    Nawet gdyby cały naród był przeciw to będzie to tylko38 milionów zdrajców a on i tak będzie mieć rację .

Może zainteresować Cię też: