Ziobro: Tworzymy mechanizm, który spowoduje, że kliki w sądownictwie zostaną przewietrzone

| Aktualizacja:

Chcemy dać szansę przyzwoitym ludziom, którzy w wymiarze sprawiedliwości byli spychani na margines; tworzymy mechanizm, który spowoduje, że kliki w sądownictwie zostaną przewietrzone - mówił w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

wróć do artykułu
  • ~Huss
    (2017-11-25 11:08)
    Slusznie wprowadzic Swieta Inkwizycje.
  • ~ZAWIEDZIONY
    (2017-11-25 09:01)
    REZIM komunistyczno ubecki isadowniczy nadal trwa inie chce sie oderwac od koryta powiazany ukladami nie tyko z ANTPOLSKIMI SZUMOWINAMI ale tez z zagranica i unjinymi kastami przeciw POLSCE .Polityczno mafjini sedziowie nie pasuja do demokracji ktora lamia w jawny sposob chroniac przestepczy swiat iskazujac biedakow za przyslowiowa kromke chleba
  • ~PiS buduje nowy wdzięczny elektorat
    (2017-11-25 08:57)
    Rzesze nieudaczników, którzy za głupi byli, by bez wsparcia osiągnąć cokolwiek, lgną do PiS. To jedyna szansa. Pomówieniami pozbyć się konkurencji i zostać wypromowanym. Tabuny i ich rodziny tworzą nowy wdzięczny elektorat PiS.
  • ~Investor
    (2017-11-24 21:39)
    Marzy im się wcześniejsza emerytura z willą na Majorce ..........godne podziwu ......z małym wiaterkiem .....tuż obok prokuratorskiego zameczku z widokiem na plaże......nudystów..
  • ~misia
    (2017-11-24 21:31)
    jajcarz
  • ~Alexis
    (2017-11-24 21:25)
    Kliki zostana wchloniete przez pisowska osmiornice. To jest dobra zmiana?
  • ~Kasta mr Zero::
    (2017-11-24 21:23)
    Partia Ziobry wyłudziła pieniądze z Unii Zły klimat zapanował wokół Solidarnej Polski – partii Zbigniewa Ziobry (46 l.). Według tygodnika „Newsweek”, ugrupowanie za 40 tys. euro z unijnej kasy sfinansowało konferencję na temat polityki klimatycznej. Tyle że zamiast niej w podanym terminie i za unijne pieniądze odbył się partyjny kongres. Orzekała w sprawie Ziobry. To ją spotkało! Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny cofnął delegację sędzi Sądu Okręgowego w Warszawie. Jak podało radio TOK FM, a wcześniej informował TVN24, decyzja ministra budzi kontrowersje w środowisku sędziowskim, a w obronie Justyny Koski-Janusz stanęła jej przełożona, prezes stołecznego sądu. O co poszło? Z informacji TOK FM, wynika, że decyzja Zbigniewa Ziobry wiąże się z konsekwencjami nie tylko dla sędzi Justyny Koski-Janusz, ale odbije się na sprawach, które sędzia prowadzi. Procesy się bowiem znacznie wydłużą. Czym podpadła sędzia? To budzi wątpliwości. Być może chodzi o to, że sędzia kilka lat temu orzekała w sprawie Jaromira Netzla, byłego prezesa PZU, którego Ziobro oskarżał o zniesławienie. Wówczas sędzia przyznała rację Netzlowi, a wyrok podtrzymał następnie sąd drugiej instancji. Chodzi o tzw. aferę gruntową i sugestie byłego szefa PZU, że Ziobro, jako prokurator generalny, "zadbał" o zaginięcie zapisu z podsłuchów rozmów z Netzlem. Słowa padły podczas posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. nacisków z 9 grudnia 2010 r. Netzel stwierdził przed komisją, że w 2007 miał podsłuch założony na polecenie Ziobry, ówczesnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Wyjaśnił, że mimo tego w nie ma w aktach zapisów jego rozmów telefonicznych ze Zbigniewem Ziobrą.
  • ~zorro
    (2017-11-24 21:21)
    zer0 będzie siedział, to jest pewne.
  • ~Demaskator
    (2017-11-24 20:42)
    Ci spychani ustanowią nowe kliki i koło się zamknie.
  • ~maly.
    (2017-11-24 20:40)
    A odszkodowanie za tayusia juz zbysiu. Wysadzil czy jeszcze nie.
  • ~ psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-11-24 20:24)
    To typowe dla PiS, ze mają najgłupszych posłów. Pokażcie mi mądrego pisowskiego posła! W tej partii kluczem do przyjęcia na cz.łonka jest fakt bycia najgłupszym i bezkrytycznym, ale lojalnym wobec prezesiny, oszołomem. To nie jest przypadek, ze w jednej partii znajdują się Ziobro,Pawłowicz, Macierewicz, Bredziński, Płaszczak i kilku mniej ważnych, a równie odrażających członków! To są klony, albo specjalnie dobierane i wyselekcjonowane z najgorszego gatunku liliputy i umysłowe karły!
  • ~Wentylator
    (2017-11-24 20:23)
    Na zlecenie ministra sprawiedliwości PRL puściło bąka .....na wokandzie by żyć w dobrobycie.........i przepychu ......ups a co ze skutkami ubocznymi w postaci "kleksa"...
  • ~MA
    (2017-11-24 20:21)
    Jeżeli KRS nawołuje do protestów, to oznacza, że nie jest apolityczny i powinien być rozwiązany.
  • ~czi
    (2017-11-24 20:14)
    PiS przyciąga idiotów , czy tam już są. Spryciarze.
  • ~Sędzia ma być niezależny od 'sądownictwa',
    (2017-11-24 20:09)
    , od KRS, od czego tam jeszcze uzależnia go na co dzień "nadzwyczajna kasta", do której "ma" obowiązkowo należeć i, broń Boże, się nie "wyłamywać" ani nie "wychylać"!!! ---------------- Każdy sędzia ma podlegać wyłącznie sobie, ludziom, którym ma służyć, chrześcijańskiemu sumieniu - i kochać bliźniego swego jak siebie samego! - Tylko tyle i aż tyle! ----------------- Mam nadzieję, że Ziobro o tym pamięta i że to ma przede wszystkim na względzie!!!
  • ~Yy
    (2017-11-24 20:07)
    Stara klika odejdzie a nowa klika przyjdzie
  • ~student
    (2017-11-24 20:01)
    zero będziesz siedział
  • ~szofer
    (2017-11-24 19:52)
    25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?

Może zainteresować Cię też: