Minister rolnictwa do protestujących: Wasze problemy to efekt sprzedaży w latach 90., często na złodziejskich warunkach, zakładów przetwórczych

Problemy producentów owoców wynikają z kilku czynników m.in. rozproszenia i braku zorganizowania samych rolników jak i oddania w obce ręce zakładów przetwórczych - skomentował w piątek PAP sytuację na rynku owoców minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

wróć do artykułu
  • ~młody rolnik
    (2018-07-19 18:18)
    POlszewiki to ciemnota z POkolenia na POkolenie tak jest i u tych oligarchów z plakatami jeszcze brak SIERPA I MŁOTA jak w PZPR i PEZEL u CZERWONYCH HOPKÓW
  • ~lll
    (2018-07-18 08:46)
    Ten widok rzeczywiście powinien obiec Europę. Pracujta, durnie, pracujta na zgubę ojczyzny. Ten się cieszy, kto się cieszy ostatni.
  • ~analytyk
    (2018-07-16 09:46)
    Zadam repolonizacji malin i truskawek!
  • ~analytyk
    (2018-07-15 20:29)
    Ziemniaki. U rolnika 20 groszy, w sklepie 2 zlotowki = dobra zmiana!!
  • ~rolnik upadly
    (2018-07-15 09:15)
    de---lu zaklad powstaje w jeden kwartal pa---cie wiec nie plec i nie zwalaj na innych sku----syn szuka ofiary to ich wyroznia ze to anioly a inni be pa---nt buraczany
  • ~dick
    (2018-07-15 07:16)
    Dojna zmiana okrada polskich rolnikow
  • ~Jurek
    (2018-07-15 06:25)
    Swoją drogą to nie pamiętam kiedy rolnicy nie narzekali.Oni są jak Apacze.Żyją w wiejskich rezerwatach i ciągle czegoś się domagają.Z tą różnicą, że Indianie byli tam zapędzeni siłą.
  • ~z
    (2018-07-15 06:24)
    Premier nie moze sie wtracac miedzy przetworcow a producentow owocow.Uklady te powinny sie same ksztaltowac: mniej owocow wyzsza cena, wiecej - cena spada.I wlasnie ten mechanizm reguluje automatycznie wszystko.
  • ~Jurek
    (2018-07-15 06:18)
    Wina Tuska!! Oni już tymi winami spili się do nieprzytomności.Ministrze bądź jak rzygacz na kościele i ulżyj sobie.No i więcej nie chlaj tych win.
  • ~amam
    (2018-07-14 16:21)
    Kraj pochodzenia żywności powinien być bardzo wyraźnie oznaczony. Już kilka razy dałem się nabrać i kupiłem Polska Zdrową Żywność. Nigdy więcej.
  • ~nina
    (2018-07-14 14:53)
    Polska poszla na wojne z Rosja i stad problem z jablkami,miesem, wisniami itd,tam szedl potezny eksport ,kupowali wszystko,nie trzeba zadzierac z sasiadami.
  • ~Wers
    (2018-07-14 14:40)
    Znalazł Pan minister wytłumaczenie?.znalazł! Pamiętam że latach 90 na półkach sklepowych był ocet i sol
  • ~Ergo
    (2018-07-14 14:38)
    Pis = lnocenty, lnocenty, lnocenty, w przeciwienstwie do vinatuska, vinatuska, vinatuska!
  • ~Ultima
    (2018-07-14 14:31)
    Vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska
  • ~Ultima
    (2018-07-14 14:31)
    Vinatuska, vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska vinatuska
  • ~Szyba
    (2018-07-14 14:13)
    Pan minister nie zauważył że mamy rok 2018 a więc rok dość odległy od lat dziewięćdziesiątych . Sytuacja jest jaka jest i trzeba niezwłocznie coś zaradzić a nie wszystkie szare komórki PiS-u angażować w psucie sądów !
  • ~Nick
    (2018-07-14 13:00)
    Tak to niestety jest. Moj syn pracuje w branzy motoryzacyjnej, mowil mi ze cena wyprodukowania samochodu - i to kazdego bez wyjatku - to okolo 3 tysiace euro. W przypadku aut luksusowych max 5 tysiecy. Moj dobry znajomy, kierowca ciezarowki, wozil kiedys buty z fabryki i mowil mi ze kupowali te buty po 5 euro - tez niezaleznie od fasonu. I chodzi tu o produkty europejskie a nie made in China! Tak funkcjonuje kapitalizm, stad biora sie miliardowe zyski.
  • ~mów mi Wuju
    (2018-07-14 11:53)
    Jest coś takiego, jak skup interwencyjny, o czym wiedzieli już starożytni Egipcjanie.
  • ~Krzychu
    (2018-07-14 10:42)
    I znowu to ci inni WINNI, nie my, zawsze ci inni!
  • ~oleś
    (2018-07-14 10:38)
    Te protesty są mocno spóżnione. Kiedy zakłady przetwórstwa szły pod młotek trzeba było protestować. Dziś małych mleczarni, masarni, zakładów przetwarzających owoce i warzywa jak na lekarstwo. Sami monopoliści i co dziś ma rząd z Wami zrobić?