Proces Kaczyński kontra Wałęsa. Jest wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku

| Aktualizacja:

Lech Wałęsa ma przeprosić Jarosława Kaczyńskiego. "Wolność słowa i debaty publicznej stanowi fundament demokratycznego państwa prawa. Bez wolności słowa nie ma demokracji i praw jednostki. Ale wolność słowa nie jest wolnością absolutną" - przekonywa sędzia w uzasadnieniu wyroku. Podkreśliła jednak, że sąd uwzględnił tylko tę część powództwa, która dotyczyła odpowiedzialności za katastrofę smoleńską. 

wróć do artykułu
  • ~major ryba
    (2018-12-08 16:18)
    ale ********** kłamcy
  • ~Dziecko pamięta
    (2018-12-08 14:17)
    Jarosław Kaczyński raczej skalał; nie uzyskał zadośćuczynienia, przez co wyrok stał się kontratypem, a Wałęsa oszustem. Bracie!, nie daj się postszanować temu bublowatemu, skatatymiałemu, nieczystemu i złemu, monopolistycznemu lajkonikowi pseudowładztwa
  • ~GW
    (2018-12-07 12:39)
    PO noć Bolek molestował z Jankowskim ministrantów ?
  • ~Dumna Polka
    (2018-12-07 11:32)
    Bez względu na poglądy polityczne, do czynienia mamy z sytuacją, w której dowody nie wskazują na rację Pana Wałęsy. Na ich podstawie sąd nie miał jak podjąć innej decyzji jak uznać rację Pana Kaczyńskiego, albo inaczej - po prostu nie uznawać racji Pana Wałęsy. W moim odczuciu, słowa i zachowanie Pana Wałęsy są niegodne osoby, która kiedyś obejmowała urząd prezydenta. Wyssane z palca, opracowane na podstawie własnych przemyśleń, które naprawdę... szkoda, że w ogóle zajmują miejsce w debacie publicznej. Brakuje mi w oświadczeniu przeprosin za kłamstwo. Słowa, które wypowiedział nie tylko godzą w mienie Pana Kaczyńskiego. One stanowią kłamstwo, bo Pan Wałęsa twierdzi, że zna treść tej rozmowy, a okazuje się, że jej nie zna. Jest tyle innych spraw, gdzie Jego głos mógłby tak wiele znaczyć...
  • ~Wittorio
    (2018-12-07 09:35)
    Panie Lechu!Sąd wydaje orzeczenie na podstawie FAKTÓW,a nie plotek.Pan żadnych faktów nie przedstawił,a tylko własne domysły. I tak to się musialo zakończyć.Nawiasem mówiąc został pan potraktowany najłagodniej jak tylko można.
  • ~TW
    (2018-12-07 09:22)
    boluś elektryczek to OBJSCYMUREK>
  • ~~emeryt
    (2018-12-07 09:09)
    super fotka
  • ~uwaga laduje
    (2018-12-07 08:43)
    lechu wypisz to na papierze w obramowce klepsydry zeby cos znaczylo i bylo widoczne
  • ~cuda
    (2018-12-07 08:16)
    Wałęsa to chory ,tego towarzysza trzeba leczyć w zamkniętym zakładzie .
  • ~Colas
    (2018-12-06 23:30)
    JK spuścił mu lanie, sędzia dała upust, dostał raz a dobrze - symbolek konserwatywno-modernistyczny, sądny borzek mitologiczny, nie tylko bezprawnie naruszył normę wolności słowa; teraz do Strasburga czy na Strasburg
  • ~kox
    (2018-12-06 23:12)
    Prezes coraz bardziej wygląda na klauna cyrkowego, tylko mu czerwony nos dosztukować.
  • ~?
    (2018-12-06 21:33)
    Ciekawe czy Bolek uprawiał sex z ks. Jankowskim ? Przecież się nie odstępowali ?
  • ~alonso
    (2018-12-06 21:31)
    peło i.N i kod już organizują społeczną zbiórkę po 1 groszu żeby nie uszczuplić swojego budżetu na zakup białej koszuli dla bola bo te co ma się powycierały podczas wyjazdów z wykładami za ocean bidoczk
  • ~ale jaja, ale jaja, ale jaja
    (2018-12-06 21:01)
    Idealna fotka, ale żeby tak nemecki dziennik Bolka uwalił ?
  • ~falandysz
    (2018-12-06 20:49)
    To POMROCZNOŚĆ jasna już nie zwalnia od odpowiedzialności ?
  • ~Gdanska sitwa sedziowska .
    (2018-12-06 19:24)
    Karygodny wyrok wydany przez sitwe sedziowska z GDANSKA ,Dlugo mysleli jak wybrnac aby klamce i lajdaka ,ktory obraza bezpodstawnie Jaroslawa Kaczynskiego nie zostal przykladnie ukarany ,Wymyslono kuriozalny wyrok z przeprosinami bez podania dokladnie gdzie i kiedy o ktorej godzinie ,Aby nie ukarac lajdaka ktory powtarza wielokrotnie klamstwa NAWET NA SALI SADOWEJ zrezygnowano z kary pienieznej ,ktora najbardziej uderzylaby tego CHCIWEGO LAJDAKA /dla kasy donosil na kolegow do SB / , Ja nie chce takich sedziow ,Trzeba przegonic ta sitwe z sadow bo niszcza kraj niesprawiedliwymi wyrokami .
  • ~mors
    (2018-12-06 19:13)
    Ciekawe, że sąd oddalił pozew odnośnie domniemanej choroby psychicznej Kaczyńskiego. Czyżby nawet Sąd widział, że Kaczyński jednak jest chory psychicznie?!
  • ~W-wa
    (2018-12-06 18:49)
    Towarzyszko Sędzino a czemu nie ma na BOLKA KARY na DOMY DZIECKA ze 20 TYSIĘCY czy to mamy jeszcze tłustą KASTĘ POdjudzką KONSTYTUCJA ten czas roz-sprawy był z naszych podatków
  • ~super zdjęcie