Prezydent: Nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Ekspert: Nie mam nerwów tego czytać

| Aktualizacja:

Powinniśmy przygotowywać się do zmian klimatu, niezależnie od tego, w jakim procencie przyczynia się do nich człowiek; trzeba obrazowo wytłumaczyć ludziom potrzebę ograniczenia emisji - mówił w środę prezydent Andrzej Duda. Na jego wystąpienie bardzo szybko zareagowali eksperci.

wróć do artykułu
  • ~motek
    (2019-01-09 17:55)
    Ręce opadają!... Niech ten moherowy balonik na helu odwiedzi jakieś przedszkole, dzieci wytłumaczą mu w prosty sbosób kwestie klimatyczne.
  • ~Lodzianin
    (2019-01-09 17:56)
    Ocieplenie klimatu jest faktem, a na temat przyczyn mozna dyskutowac.---- Dla mnie osobiscie jest wazniejsze zlikwidowanie 100 tys. palenisk domowych w Lodzi, ktore emituja codziennie ogromne ilosci pylow i roznego rodzaju trujacych zwiazkow.
  • ~ziuk
    (2019-01-09 18:00)
    Ja też nie mam nerwów czytać o skokowo drożejącej energii.
  • ~Bastard
    (2019-01-09 18:01)
    A jest coś co te the bill wie !!!! Resortowe dziecko profesorów z AGH które tylko dlatego studia prawnicze na UJ zrobił i zaczął przewód doktorski ! Zawsze był miernym karierowiczem bez kręgosłupa !!! Kaczyński lubi takie drony jak Adrian . Bawi się Adriankiem i steruje !
  • ~Batko
    (2019-01-09 18:06)
    Ja mam pytanie do tzw. eksperta": Za co Bucu Tobie płacą ?Prezydent ,i szary obywatel nie musi być Ekologiem ,to Ty musisz Mnie przekonać do Swych Racji.Inaczej Oleje twoje dewa-gacie ciepłym moczem.
  • ~Roll
    (2019-01-09 18:08)
    Bogs w Kieszeni
  • ~ddwe
    (2019-01-09 18:15)
    Wiedza (a właściwie jej brak) tego pana jest porażająca.
  • ~AneX
    (2019-01-09 18:15)
    Dużo jeszcze nauki przed panem Andrzejem. Kto go wybrał?
  • ~Starty sir
    (2019-01-09 18:33)
    Wyjątkowo Duda ma rację. Analizowalem kiedyś temat, jest wtym tyle manipulacji i lobbingu że szok. Ale nic dziwnego - w grę wchodzą biliony. Naprawdę są autorytety i dane pokazujące, ze identyczne ocieplenie w 19 wieku, wtedy tez bylo wysokie stezenie CO2. kiedyś (5-10 lat temu) byly takie dane, od polskich naukowców... teraz próżno ich szukac, zaginęly w powodzi oficjalnj polityki ekologicznej.
  • ~Krzysiek z Krakowa
    (2019-01-09 18:37)
    Duda kończyła prawo na UJ i się na nim nie zna to co może taki nieuk powiedzieć mądrego o zmianie klimatu. To jest "kisiel" od podpisywania i tyle, strażnik żyrandolu
  • ~Pani Wiesia
    (2019-01-09 18:39)
    My mamy prezydenta!Nic ująć inic dodać ! Brak słów !Domki są jeszcze w Jastarni wolne!
  • ~sic.
    (2019-01-09 18:43)
    Duda to ignorant, wstyd sie przyznawac ze to zero jest prezydentem Polski ...
  • ~beret
    (2019-01-09 19:10)
    Znowu lewacka myśl techniczna się odezwała. Prezydent mówi o tym, że wcześniej także bywały na Ziemi zmiany klimatu, a obecnie niewątpliwie działania człowieka do zmian klimatycznych się przyczyniają, tylko nie wiadomo w jak dużym stopniu, a te lewacki "mondrale" dawaj mu jechać że "nauka nie daje panu prezydentowi wystarczających dowodów na to, że zmiany klimatu wynikają z działalności ludzkiej". Nie mam nerwów czytać tych farmazonów zaślepionych ideologią lewacką pożal się Boże "ekspertów", chociaż barsdziej pasowałoby do nich określenie "ekstramentów"...
  • ~maska
    (2019-01-09 19:14)
    O, mamy Wielkiego Klimatologa. Uczyl się, uczył się codziennie i się nauczył! Brawo. jest nadzieja. Teraz czas na językoznawstwo i na botanikę. Można jeszcze zmieniać bieg rzek (też są dobre przykłady), a przekop mierzei wiślanej to tylko taka przymiarka.
  • ~[ ╲╱]☂[├─┤]
    (2019-01-09 19:25)
    Oho eksperci żyjący z "ocieplania klimatu" protestują że ktoś śmie pytać o dowody naukowe że za zjawiska klimatyczne odpowiada człowiek a nie są to np naturalne procesy zmian klimatu.
  • ~Tesia
    (2019-01-09 19:35)
    Kilkanaście lat temu na bilbordach była reklama: durnowato wygądający Meksykanin w sombrero z groźną miną, i podpis - Pedros twoim prezydentem ? Wypisz wymaluj. Tylko sombrero zostało na wieszaku
  • ~polaczek
    (2019-01-09 19:42)
    CO2 wytworzony przez człowieka znaczy tyle co kichnięcie dla huraganu.....Jeden wybuch wulkanu to od 20 do 100 lat produkowanego przez człowieka CO2
  • ~racja Dudy
    (2019-01-09 19:51)
    I w tym Duda ma rację. Zmiany klimatu występowały zawsze, bo wszystko w świecie pata rei, i były nawet większe wtedy gdy ludzi nie było na świecie. Trzeba się do nich zaadaptować.
  • ~koultereswr
    (2019-01-09 21:14)
    Nie dziwie sie temu ekspertowi w koncu na tym zbudowal swoje podle istnienie na dojeniu ludzi z kasy na kolejny eliksir madrosci z ta roznica ze eliksir mozna kupic lub mnie kupic a certyfikat co2 jest przymusem
  • ~klarneta
    (2019-01-09 21:23)
    PAD-alec skonczyl edukacje z biologii, ochronie srodowiska, ekologii na PRZEDSZKOLU.WSTYD, HANBA.