Szef "Solidarności" grzmi: Zostaliśmy oszukani przez PiS. Jeżeli szukają sobie kolejnego wroga, to będą go mieli

Zostaliśmy oszukani przez PiS, dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych - mówił w piątek w TVP Info przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Podkreślił, że "S" domaga się m.in. podwyżek dla całej budżetówki, takich jak w służbach mundurowych.

wróć do artykułu
  • ~ha, ha, ha
    (2019-01-11 12:46)
    Jeszcze jeden nawalony ? Nowy Broniarz się znalazł !!
  • ~===
    (2019-01-11 13:07)
    Jakies wybory w pisolidarnosci? Sam z siebie nie wymyslil!!!
  • ~ja-was też
    (2019-01-11 13:12)
    Kim jest ten pajac, żeby wypowiadać się w imieniu jakiejś wyimaginowanej wspólnoty? Człowieku jedź do .....Radomia i nie wracaj. Niech cię ludzie nie widzą i nie słyszą, bo zbiera się na wy....ty. Nagle przypomniało mu się, że jest obrońcą uciśnionych (?). Niedługo firmy zaczną bańczyć i zwalniać ludzi, co wtedy powiesz? Może zróbcie np. zakaz handlu przez cały weekend, albo sztucznie ustalcie minimalną pensje na poziomie 10 tys., wtedy zobaczycie co się będzie działo. Kto będzie na was robił, żłoby cholerne.
  • ~ciamajdan
    (2019-01-11 13:13)
    Pisowska sitwa będzie uciekać z Polski nie przed "koderastami" ale przed własnym zdemoralizowanym przez TVPiS i posłanki Pawłowicz elektoratem nauczonym, że zasady i prawo to "lewackie wymysły". Przyjdzie za te demonstracje pogardy dla prawa zapłacić...
  • ~Julka
    (2019-01-11 13:14)
    Duda już dawno żeś się sprzedał pis iorom
  • ~marta kaczyńska po 10 mężu zawsze dziewica
    (2019-01-11 13:14)
    czopek pisowski się buntuje
  • ~Julka
    (2019-01-11 13:17)
    Ja odes, łam na emeryturę po 43 latach pracy nawet na stanowiskach kierowniczych, emerytura 2300 brutto, po co pracować, lepiej leżeć i tak dadzą pow 1000
  • ~Działacz I Solidarnosci
    (2019-01-11 13:17)
    Obudzili się towarzysze z CRZZ Solidarność! Chcą zarabiać jak dwórki w NBP. Wtedy się zamkną
  • ~Tomasz
    (2019-01-11 13:30)
    Panie Duda a przechodzenie na emeryturę po 35 latach pracy kobiety i 40 latach pracy mężczyzni co o tym obiecanym projekcie pan zapomniał jak pan grzmiał że pan i pańska solidarność wywalczy te prawa a jak nie to poda się pan do dymisji i co dalej pan kłamie ja kilka lat temu , ale jak mówią kłamać to nie grzech bo za coś trzeba brać wynagrodzenie i to spore ale wybory tuż tuż zobaczymy jak tam solidarność i PIS będzie śpiewać . Pozdrawiam walecznego Dudę Piotra 43 lata pracy
  • ~tttt.
    (2019-01-11 13:33)
    Najpierw POgonic tych zwiazkowych dzialaczy do pracy.Nieroby niech powiedza ile oni zarabiaja miesiecznie.Zeruja na naiwnosci niektorych pracownikow i udaja ze dzialaja a strajkuja szaracy.
  • ~zdrowy rozsadek przede wszystkim
    (2019-01-11 13:40)
    Zwiazki Zawodowe nie moga nie patrzec na sytuacje polityczna i gospodarcza kraju i tylko myslec o "swoim " interesie. Smieszne by bylo gdyby w czasie wojny czy klesk zywiolowych zwiazki domagaly sie podwyzek dla pracownikow. PIS robi co moze ,ale nie wszystko moze i sa pewne priorytety.
  • ~GABOR
    (2019-01-11 13:48)
    Coś mi się wydaje. że autorowi tego artykułu w PO- rtkach coś zagrzmialo z radości, że PiS ma kolejne problemy.
  • ~motek
    (2019-01-11 13:50)
    Ta pseudo-Solidarnoć pomogła dojść do władzy kłamcom i złodziejom, a teraz się dziwią?
  • ~guest
    (2019-01-11 13:56)
    przecież PO-PiS nie kryje, że zamiast podwyższyć płace Polakom, wolą sprowadzać tanią siłę roboczą. Po swojskich Ukraińcach przyjdzie pora na obcych Hindusów. Jak tak dalej pójdzie, to w szkołach będą nauczyciele-muzułmanie etc.
  • ~Nauczyciel
    (2019-01-11 13:57)
    NIERÓB SIĘ OBUDZIŁ.
  • ~MT
    (2019-01-11 14:04)
    Dostal pozwolenie od Kaczynskiego aby przykryc afere Glapinskiego i NBP?
  • ~tttt.
    (2019-01-11 14:35)
    Pracowalem w zakładzie gdzie pracowalo 6 tysiecy pracownikow.Byly tam cztery zwiazki zawodowe.Ale gdy zaklad likwidowala U E wraz zPO i w ciagu jednego dnia rozliczali i zwalniali trzy tysiace ludzi to zaden dzialacz zwiazkowy nie pomogl.A pensje mieli dyrektorskie i najlepiej dzialali gdy bylo dobrze.
  • ~znaffca
    (2019-01-11 14:52)
    G... próbuje przykleić się do łódki, żeby krzyczeć: "Płyniemy!" Ale za późno, PiS-owski sługusie.
  • ~ze wszystkim musimy sami poradzic
    (2019-01-11 14:52)
    przychodowosc rolna, to jest to co podaje sie u chlopa ile powinien miec dochodu w roku, i nie wazne, ze susza, ze dziki sarny i jelenie, ze mokry rok, ze nieurodzaj., ze chlop zlamal reke, jedynie takiego chlopa ratowalo, jesli mlodo sie ozenil i mial male dzieci, i byl zakwalifikowany przez gremium opiniotworcze/ ktore zwykle w wojsku nie bylo, chyba ze w lampasach/, to wtedy taki mlody chlop byl uznany za jedynego zywiciela rodziny i nie musial isc do woja tzn. odbycia sluzby w kopalnni wegla kamiennego, czy podobnych prac wyrebow lasow bieszczadzkich, albo trzy lata w skoczkach, albo na wodzie. Poza tym mogl orac, do woli, ale przychodowaodowosc rolna to byl nakaz i na podatki, plany dostaw obowiazkowych i sarwarki/ czytaj w google al;bo wikipedia/.Dlatego zeby bylo sprawiedliwie i demokr. moze lepiej byloby gdyby kazde stanowisko mialo podane wymagania, obowiazki, i roczne wynagrodzenie brutto, bysmy wiedzieli na czym stoimy, bo jak narazie albo lezymy albo podnosimy sie z kolan, i jeszcze mozemy zostac skopani jesli nie podniesiemy sie na czas.Bo zycie nie lubi pustki. Bywa, ze historia tu ma swoj udzial, ze jesli bylo lepiej, to zaraz bylo gorzej. I spoleczenstwo sama bezczynnoscia zagania sie w kozi rog. Bo jesli nic nie robimy to zrobia to za nas inni. Dobrego Roku.
  • ~sake
    (2019-01-11 15:33)
    Cierpliwości panie Piotrze Duda.Wróci za sprawą waszych akcji przeciw wrogowi jakim jest PiS do władzy z powrotem przyjacielskie PO z przystawkami i od razu da podwyżki.Już o widzę.