"Infantylna nazwa", "wąski elektorat" czy Wiosna ludów? Politolodzy oceniają ofertę Biedronia

"Skoro nazwa nic nie wyraża, to znaczy, że będzie to kolejne ugrupowanie podlegające silnemu procesowi personalizacji. Partia Wiosna będzie zorientowana na lidera, a jej program celuje w elektorat liberalno-wielkomiejski" – ocenia politolog UW, prof. Rafał Chwedoruk. "Rysuje się potencjał wyrazistej partii, z poparciem na poziomie 5-10 proc., która będzie odbierać wyborców Platformie" - uważa specjalista ds. marketingu politycznego prof. UKSW Norbert Maliszewski.

wróć do artykułu
  • ~Alicja z krainy
    (2019-02-03 19:07)
    Pan Biedroń ma mój głos, czas na wiosenne porządki na scenie politycznej
  • ~Zza kulis
    (2019-02-03 19:14)
    Będę głosował na nową partię, dosyć już pisiej patologii, Platforma pod wodzą Schetyny też mi nie odpowiada. Program nowej partii jest jak najbardziej do przyjęcia, pytanie tylko czy uda się Robertowi Biedroniowi to zrealizować bez koalicji z jakąkolwiek inną partią
  • ~Adaś
    (2019-02-03 19:23)
    Z każdym punktem programu nowej partii się zgadzam, pytanie tylko co z tego uda się zrealizować, trzymam kciuki.
  • ~SeventySeven
    (2019-02-03 19:26)
    Nieefektywna nazwa partii politycznej, sugeruje, że jest to partia na jeden sezon, szybko zapomniana w następnym. Mogli również to nazwać Partia KAKAO !!!
  • ~toja
    (2019-02-03 19:28)
    "Zlikwidujemy klauzulę sumienia" - czysty faszyzm.
  • ~Dgh
    (2019-02-03 19:30)
    Co za gown*o ta partia... wiosna... a latem już będzie kocie wiosny :-D
  • ~jaity
    (2019-02-03 19:39)
    Jeśli płacy minimalnej nie zagwarantuje również dla cudzoziemców, to ci ostatni, godząc się na niższe stawki, wyprą z rynku pracy Polaków.
  • ~Lunch time
    (2019-02-03 19:42)
    Liczę na powiew świeżego powietrza w tej naszej zatęchłej śmierdzącej pisowska naftaliną Polsce- ma pan mój głos panie Robercie
  • ~Robert B.
    (2019-02-03 19:42)
    A za darmowy internet zapłaci Junker z Timermansem tak? nie ? to kto ? ano państwo jak to państwo , państwo to my naród hmm chyba coś pop.........mi się we łbie
  • ~ ksenofont
    (2019-02-03 19:44)
    nadejdą czasy kiedy ślepi slepych prowadzić będą ewang. sw. Mateusza czyli tatuś z tatusiem bedzie pchal wózek dziecięcy mamusia z mamusią w szkolach ideologia gender zamiast religii kochajcie sie z kim chcecia tabletki wczesnoporonne na was czekają wielokulturowość pod butem muzułmańskim po co być katolikiem jak można być salafitą wiele kobiet cierpi z powodu braku potomstwa ,a tu aborcja na życzenie prąd za darmo i likwidacja kopalń ,a najlepiej nie chodzcie do roboty jakos to bedzie zastanawiam sie jakiego pokroju jest jego przyszły elektorat nie chce nikogo obrazić ,ale to chyba umysłowa prowincja zabita deskami brawo lewacy róbta co chceta.../
  • ~Agugu
    (2019-02-03 19:47)
    Przyjdzie jesień i "Wiosna" wyląduje na śmietniku razem z partą Lubnauer, Petru, Zandberga i innymi sztucznymi tworami!
  • ~adamm
    (2019-02-03 19:49)
    Lepsza Wiosna Biedronia , niż PO i N. PO i N. to siewcy nienawiści, którzy za pomocą TVN i GW atakują Polskę i Polaków. Biedroń i PiS powinni stworzyć koalicję. BO jak z Biedroń pójdzie w kolalicji z PO to rozkradną pieniądze i nie będzie na 1600 emerytury bez podatku, na 500 Plus dla każdego dziecka, na 3250 minimalną pensję i na prywatne (finansowane przez państwo) wizyty u specjalistów. Będzie Pan Rostkowski ze swoim"Piniędzy ni ma".
  • ~pppp
    (2019-02-03 19:55)
    7% teraz i 0,1% do końca roku.
  • ~marian
    (2019-02-03 20:02)
    A ja się pytam kto to finansuje?
  • ~27:1
    (2019-02-03 20:16)
    Szanowny panie Biedron, ma pan moj glos! Prosze uwazac na kacze i czarne g+o+w+n+o. latwo sie posliznac.
  • ~Ałtorytet
    (2019-02-03 20:27)
    JESIEN, panie biedron, jesien sredniowiecza z dpuy sie robi
  • ~www
    (2019-02-03 20:34)
    Palikot II. Ten sam syf.
  • ~kierowca
    (2019-02-03 20:58)
    Niech zrobi głosowanie odnośnie religii w szkole i te wszystkie inne punkty to bardzo dużo Polek i Polaków zagłosuje przeciw tej hipokryzji i dwulicowości PiSu i złodziejskiemu PO.Wszystkiego dobrego na nowej drodze politycznej.
  • ~elektryk 21
    (2019-02-03 21:04)
    Fajnie,powiedział co rozda,nie powiedział skąd na to weźmie. Po prostu nie wskazał tego co obiecał sfinansować jego prezenty. Jak sadzicie co jest bardziej prawdopodobne,nie dotrzyma obietnic czy tez próbując je zrealizować złupię nasze portfele. Może ktoś mi wskaże( bo nie śledziłem i nie mam wiedzy) jakieś jego nadzwyczajne talenty w uczciwym i skutecznym zarządzaniem dobrem publicznym. za jego kadencji w Słupsku.
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2019-02-03 21:09)
    Biedroń byłby głupi gdyby teraz przestępował do KO, rozpływając się już na starcie w ogólokoalicyjnym sosie. Myślę że przez pewien czas będzie szarżował sam aby dac się zauważyć, ściągnąć uwagę i odebrać PiS-owi i Kukizowi tyle ile się da odebrać - nawet 2-3% będzie się liczyć, bo z tym co już ma na starcie zacznie coś znaczyć. Sądzę że na koniec przyłączy się do KO ale mając już za sobą mierzalne, konkretne poparcie - i wówczas będzie mógł stawiać dla siebie lepsze warunki.