Szef MSWiA: Żołnierze Pierwszej Armii mieli w sercu miłość do ojczyzny. Ich dowódcy zaprzedali dusze Sowietom

| Aktualizacja:

Polskość wyznaczana przez biało-czerwoną to wybór, to stan ducha; polskość oznacza solidarność, wolność, wielkość - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej w Szczecinie. "Ta biało-czerwona, której święto tutaj obchodzimy, była w sercach tych, którzy walczyli pod Tobrukiem, na Monte Cassino, ale towarzyszyła również tym prostym żołnierzom, którzy nie zdążyli do armii gen. Andersa i przyszli tutaj z Pierwszą Armią Wojska Polskiego" - stwierdził z kolei szef MSWiA

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2019-05-02 19:12)
    KTOŚ TYMI ŻOŁNIERZAMI MUSIAŁ DOWODZIĆ! WIĘKSZOŚĆ PRZEDWOJENNEJ KADRY OFICERSKIEJ NA WSCHODZIE ZOSTAŁA ZAMORDOWANA! PAN PREMIER PODCZAS OMŁOTÓW MUSIAŁ SOLIDNIE WALNĄĆ SIĘ CEPEM W GŁOWĘ!!!!
  • ~chdziaje
    (2019-05-02 16:06)
    kto wyplul na swiat ta zgnilizne rzadzaca polska jeden w jeden to nieuk i de---il dzbany jedne
  • ~zart
    (2019-05-02 14:13)
    Każda "sroka" (jak chłop) swój ogon chwali. W/G mnie więcej "zdziałali" ci co przeszli "szlak" bojowy od Lenino do Berlina. Była sanitariuszką,przezyła,- na starośc wszyscy o niej zapomnieli schorowanej babie z PRL-u. Dowódcy się odznaczali, jej dali gó.no, bo ratowała "oszołomów" (polskich,radzieckich,niemieckich). Brakije taki "Babuszek" nie patrzących na głupoty polityków.
  • ~syn akowca
    (2019-05-02 21:37)
    Jest obrzydliwoscia i godne potępienia gdy tacy prawicowo-koscielni młodzi PiS politycy jak J.Brudzinski próbują znieważać polskich żołnierzy 1 Armii WP młodych ludzi których zesłano jeszcze za Cara a i decyzjami Stalina na wschód Rosji , a którzy jedynie dzieki utworzeniu własnie tej Armii I zgodzie Stalina mogli opuscić Rosje i wrócić do naszej Ojczyzny....wielu jednak zostało zabitych w czasie drogi przez Lenino .Hańbą dziś jest ze takie słowa wypowiada człowiek na takim waznym w wolnej Polsce stanowisku
  • ~obserwator życia
    (2019-05-03 10:13)
    Drogi mądrochołku! Po II WŚ wyżsi oficerowie ,,rdzenni Polacy" gdyby nie wchodzili władzom rosyjskim w tyłek to nigdy nie mielibyśmy polskich generałów w armii tylko rdzennych Rosjan. Obecnie również żołnierz ambitny a nie koniecznie zdolny musi wchodzić w tyłek władzy cywilnej jeżeli chce zrobić karierę w wojsku. Będzie sikał pod wiatr to żle skończy. W naszym kraju obecnie nikt się nie liczy ze zdaniem nawet najwybitniejszego wojskowego stratega. Liczy się opinia misiewiczow!!!!
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-02 18:06)
    bosze... co za bełkot... Mateusz zlituj się nad Polakami...
  • ~andy
    (2019-05-02 23:22)
    zgadza sie ! podobnie bylo we wrzesniu 39 roku -dowodcy sprzedali dusze sowietom odmawiajac Rumunii chec wywiozania sie z sojuszu i zaatakowania kacapow gdy ci nas zaatakowali....tylko czy ta lysa pala wie o tym fakcie?
  • ~Klasyka Gatunku
    (2019-05-02 19:14)
    Panie Brudziński, czy to prawda że ukradł pan buty???????/
  • ~bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!!
    (2019-05-02 14:16)
    Ludzie realizujący rosyjskie interesu geostrategiczne wypowiadają się o patriotyzmie...
  • ~a ci to co ?
    (2019-05-02 17:22)
    Jaruzelski, Cimoszewicz, Kwasniewski, Czarzasty , Miller i Spółka też zaprzedali dusze Sowietom.
  • ~kolejka do lekarza lub lecz się sam
    (2019-05-03 12:58)
    Panie Błaszczak, ci z Ludowego Wojska Polskiego nie walczyli, żeby tylko w tym roku cena mięsa w sklepach poszła z 14 zł/kg, na 21 zł/kg. Nie walczyli, żeby w Polsce zwykła narodowa woda, była droga jak złoto. Nie walczyli, żeby cena za śmieci wzrosła w stosunku do zeszłego roku o 220%. I z pewnością nie walczyli, żeby w tzw. służbie zdrowia czekało się 3/4 roku na wizytę u specjalisty lub dentysy z tytułu prawa do NFZ, natomiast komercyjna wizyta była za tydzień. Trzy lata temu przyrzekaliście ludowi co innego. Ubolewaliście nad tym haniebnym procederem antysolidarnościowym.
  • ~Bingo
    (2019-05-03 11:21)
    Wyjatkowo parszywa wypowiedź Brudzińskiego. Ohyda.
  • ~Kebu
    (2019-05-03 12:28)
    Jojne morawiecki, jeśli już ktoś zaprzedał dusze, to ty. Ale ty, raczej duszy nie masz. Powiedz to, tysiącom więźniów obozów koncentracyjnych.Udowodnij im, że byli głupi ciesząc się na widok żołnierza Armii Czerwonej i Ludowego Wojska Polskiego u bramy obozu koncentracyjnego.
  • ~tttt.
    (2019-05-03 07:04)
    Ja pamietam dokladnie to TW Bolek zwalczyl komune i juz.
  • ~obserwator życia
    (2019-05-05 11:24)
    Panie Brudziński! czy Pańskie stronnictwo polityczne z przystawkami zawsze tak myślało pozytywnie o polskich żołnierzach, którzy ze wschodu walczyli z okupantem czy to taki dowcip przedwyborczy? O ile sobie przypominam to w przeszłości całe wiadra ********* żeście na nich wylewali!