PiS blokuje informacje o podkomisji Macierewicza? "Runął gmach kłamstwa smoleńskiego"

PiS blokuje informacje o działaniach podkomisji smoleńskiej - ocenił Czesław Mroczek (PO), po tym gdy odwołano posiedzenie komisji obrony w tej sprawie. Według posła PO, szef podkomisji Antoni Macierewicz boi się wygłaszać "kolejne rewelacje" o katastrofie. Runął gmach kłamstwa smoleńskiego - dodał.

wróć do artykułu
  • ~Bubu
    (2019-05-18 10:43)
    Po prostu nie wiadomo jak z tego wybrnąć, na katastrofie smoleńskiej zbudowano sukces wyborczy i zdobyto władzę. Ujawnienie, że nie był to żaden zamach itd. kosztowałoby kilka procent głosów i utratę władzy, a w konsekwencji rozpad formacji i zmianę przywództwa. Cięciwa napinana oddaje energię proporcjonalnie do napięcia. Gdyby od początku trzymano się raportu Millera który de facto potwierdza straszliwy bałagan albo raczej "burdel" związany z tym lotem, zarówno z polskiej jak i rosyjskiej strony to i tak byłoby to obciążenie dla ekipy władzy z tego okresu. Szansa na "zamach" i to w dodatku zrobiony "polskimi rękami" były zerowe, każdy kto kilkadziesiąt razy latał samolotem chociażby rejsowym i ma wyobraźnię "techniczną" po zapoznaniu się z raportem Millera rozumie co się stało i kto jest za to odpowiedzialny - nasz system kierowania lotami, szkolenia, organizacji itd, przede wszystkim piloci, w tym ten nieszczęsny "bohater" z JAKA - 40 który miał zdecydowanie większą rolę niż mu przypisano, oraz ci przerażeni ludzie na "lotnisku" w Smoleńsku którym nie starczyło odwagi aby zabronić lądowania.
  • ~wigraszek
    (2019-05-18 07:12)
    ta komisja była stworzona po to by wyrwać kasę-proste!
  • ~Skuba
    (2019-05-16 18:13)
    20 tys. na głowę i nawet nie można zapytać, czy co miesiąc czy za każde posiedzenie?
  • ~abisyn40
    (2019-05-16 17:47)
    PO-lglop...............az chatko sluchac !!!
  • ~sas
    (2019-05-16 16:41)
    mroczek Kłamco ! gdzie jest tracking lotu tutki do Litwy ??? a może zapytaj gen Petruesa
  • ~Kujawiak
    (2019-05-16 13:30)
    Macierewicka komisja na pewno nie pojedzie do Smoleńska badać szczątki samolotu.Winnymi ogłoszą Rosjan za swoją odmowę przyjazdu.Tam okazała by się ich nieudaczność i krętactwo, zwane ,,naukowa robota". Wybory tuż tuż a pan Kaczyński nie ogłasza , ŻE JUŻ WRESZCIE DOSZLI DO PRAWDY PISU.
  • ~taktotak
    (2019-05-16 12:26)
    Przed wyborami kolejny wybuch (termojądrowy) w lewym płacie prawego skrzydła nie poskutkuje lepszymi sondażami PiS. Wg PR większą szansę ma news o pederastii Legutki - a nuż chwyci? Liczy się każdy promil...
  • ~Torrent
    (2019-05-16 12:05)
    Pan Kaczyński wraz prezydentem Dudą, posłem Sasinem i Pisem powinien finansować wypłaty odszkodowań dla rodzin wszystkich ofiar tego tragicznego losu - wszystkich niezwiązanych w jakikolwiek sposób z Pisem. Bo gdyby nie oni, tego lotu w tej dacie i tym składzie osobowym i z tą załogą - po prostu by nie było..
  • ~Aron
    (2019-05-16 09:58)
    Mroczek z zamroczonym rozumem POKO ?
  • ~40 ka
    (2019-05-16 09:45)
    Dosyć rujnowania państwa. Partia zbudowana na ciemno ie, pogłębianie tej ciemnoty już od przedszkola, i Polska zniknie z mapy świata.
  • ~Edek
    (2019-05-16 07:42)
    Irracjonalnego Macierewicza czeka smutny koniec...Tworki...
  • ~bolo
    (2019-05-16 03:07)
    Zbior klamst to raporty komisji Milera i Anodiny, oraz opinie zaprezentowane tu przez kremlowskich troli
  • ~e-PiSkopata
    (2019-05-15 21:08)
    A czy Macierewicz uważa że w tezach o zamachu smoleńskim prawdy tyle co w wiecznym dziewictwie Marii? Jeśli tak to w tyj jednej kwestii zgadzamy się całkowicie. Skoro można wierzyć w przemianę wody w alkohol można wierzyć również w sztuczną mgłę połączoną z trotylową bombą helowo-termobaryczną.
  • ~Puszka
    (2019-05-15 20:56)
    kupiłem parówki. Chciałbym je wyslać pokomisji. Ktoś ma adres?
  • ~Trzeba czekać
    (2019-05-15 20:44)
    Nie przekonała mnie gałąź brzozy przy pasie do lądowanoa ani zatrzymanie, Cięcie i mycie wraku ani Tusk który sprzedał sprawę wyjaśniania Rosjanom.
  • ~E meryt
    (2019-05-15 20:38)
    Szkoda że PO robiła wszystko aby wykazać się brakiem woli wyjaśnienia sprawy. Arabski został zabrany do Brukseli przez uciekającego Donka - wszystkie przypadki to dowód mataczenia.
  • ~motek
    (2019-05-15 20:07)
    Małpki uciekły z barku i napadły na pilotów!... Ale tylko te z ruską wódką...oczywista oczywistość!
  • ~Victor
    (2019-05-15 19:52)
    Nie było Zamachu w Smoleńsku! Nie było aferry WSI! Bajkopisarze z PiS tracą grunt pod nogami.
  • ~motek
    (2019-05-15 19:46)
    "Ląduj Abel, ląduj!"
  • ~putto
    (2019-05-15 19:45)
    dostarczyć na wieś kablówkę i internet a nie będzie tych 30% co wieżą w zamach smoleński

Może zainteresować Cię też: