RPO opublikował na swojej stronie dokumenty od UODO w sprawie list poparcia do KRS

| Aktualizacja:

Prezes UODO Jan Nowak przekazał Rzecznikowi Praw Obywatelskich Adamowi Bodnarowi dokumenty dotyczące postępowań wobec Kancelarii Sejmu w sprawie list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. RPO udostępnił ich skany na swojej stronie, zaznaczając, że "rozważy konieczność skorzystania z przysługujących mu środków zaskarżenia".

wróć do artykułu
 • ~gigantyczna afera figurantów
  (2019-08-14 22:04)
  Czego PIS się tak panicznie boi ? Posuwa się w panice do jawnego złamania prawa wykorzystując teraz kolesiów, których posadził na stołkach w UODO, bo pisowskie TK i KRS są już oczywiście zagarnięte przez PIS. Kompetentni w rozstrzyganiu spraw administracyjnych /w tym dot. decyzji Kancelarii Sejmu o odmowie ujawnienia popieraczy / Sędziowie NACZELNEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO w WYROKU orzekli wobec Kancelarii nakaz podania danych osób popierających kandydatów do KRS. I tutaj natykamy się na popłoch w elitach PIS. Za wszelką cenę niczego, żadnych informacji, nie podawać ! Ani nazwisk, ani ilości popierających, ani gdzie pracują, co by pozwoliło dojść do wiedzy od kogo są służbowo uzależnieni. Zakaz wykonania wyroku NSA wydał Kancelarii Sejmu Szef UODO i skierował sprawę WYROKU SĄDU / NSA /, do koleżanki prezesa, do wstawionej na szefową Trybunału Konstytucyjnego Julii P. Czy UODO jest NAD-SĄDEM ? Tragedia. To faktyczny KONIEC PAŃSTWA PRAWA, bo SZARY POSEŁ i jego figuranci z ważnych instytucji mają PRAWO ZA NIC. UODO nie ms władzy nad sądem /NSA/ zakazując wykonania jego wyroku i nie może występować do TK w takich sprawach. Ale widać figuranci już się umówili, że sobie publicznie pograją w cymbergaja, żeby opinia publiczna nie dotarła do szwindli PIS przy powołaniu nowej KRS. To by położyło kres zagarnięciu władzy nad sądami przez PIS.
 • ~szczery
  (2019-08-14 13:04)
  Mdli od głupich wpisów wściekłych trolli i miłośników pisuarskiej mafi.
 • ~durczok
  (2019-08-14 11:16)
  KIEDY TEN BLAZEN ODEJDZIE JEDNOSTRONNY NIE UCZCIWY I NIEOBIEKTYWNY ! PO CO NAM JEST POTRZEBNY TAKI RPO
 • ~asia
  (2019-08-14 11:16)
  Ten będzie się jeszcze plątał do września 2020..... Potem mam nadzieję, RPO zostanie ktoś pro-polski. Dobry byłby mecenas Kwasniewski z ORDO IURIS.
 • ~lisowy
  (2019-08-14 11:15)
  Rzecznik Praw "Obywatelskich" występuje przeciw OBYWATELOWI wspierając dużą organizację i wielką międzynarodową firmę dysponującą dziesiątkami prawników. Może od razu należy mianować go rzecznikiem korporacji a nie obywateli.
 • ~Szary Wilk
  (2019-08-14 10:38)
  Polaków nie obowiązują wyroki POstkomunistycznych nie zweryfikowanych sędziów, jak zostanie w 100% reforma sadownictwa to wówczas wyroki będą szanowane. Stop PO=lackim profesurom i magystrom praw wszelakich ! Polacy pomożcie PISowi uzyskać większość konstytucyjną !!!!!
 • ~CIEPŁY
  (2019-08-14 08:54)
  TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK TĘCZOWY NIEDORZECZNIK
 • ~90iokl,
  (2019-08-14 08:04)
  "28 czerwca NSA orzekł, że Kancelaria Sejmu powinna udostępnić wykazy nazwisk osób popierających kandydatów do KRS złożone w ramach procedury wyboru 15 sędziów członków Rady przez Sejm." - jak dziennik chce dyskutowac w sprawie, to niech opublikuje uzasadnienie NSA