Błaszczak był pytany w piątek w Polsat News o opublikowany w czwartek wieczorem program kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego i fragment poświęcony siłom zbrojnym: "siłom zbrojnym brakuje sił do wykonywania zadań, zatrzymano modernizację, zdemolowano system szkolenia, przeprowadzono bezprecedensową czystkę w korpusie oficerskim".

Reklama

Kłamstwa, nieprawda, jeżeli już ktoś demolował Wojsko Polskie, to koalicja PO-PSL, szczególnie haniebny był rok 2011, kiedy likwidowano poszczególne jednostki. Zlikwidowano pułk w Suwałkach, dywizję w Legionowie, batalion w Siedlcach czy tez brygadę w Lublinie- mówił szef MON. Oni likwidowali jednostki, PiS, prezydent Andrzej Duda jako zwierzchnik sił zbrojnych, odbudowujemy jednostki Wojska Polskiego - dodał.

Wskazywał też m.in. na zakup przez Polskę w 2018 r. systemu Patriot, w 2019 r. rakiet Himars i na podpisanie w 2020 r. umowy na zakup samolotów F-35. Błaszczak mówił też, że nikt nie ma tak dobrych relacji z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem jak prezydent Andrzej Duda. "Nikt inny z kandydatów, którzy ubiegają się o urząd prezydenta RP, a więc druga kadencja prezydenta Dudy jest gwarancją tego, że sprawy polsko-amerykańskie, które są kluczem do naszego bezpieczeństwa będą dalej rozwijane" - powiedział Błaszczak.