Prezes Kaczyński jest przekonywany, że poglądy Nowak podziela większość naszych wyborców. Wypowiedziami na temat szczepień zaczęła kampanię wyborczą – twierdzi informator „Wprost” w PiS.

Reklama

Poglądy Barbary Nowak

Cała Polska usłyszała o Barbarze Nowak w listopadzie ubiegłego roku. Powodem był jej wpis dotyczący spektaklu „Dziady”, wystawianego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Kurator odradziła organizację wyjść szkolnych na ten spektakl, bo – jak argumentowała – „w mojej ocenie haniebne jest używanie dzieła wieszcza A. Mickiewicza dla celów politycznej walki współczesnej opozycji antyrządowej z polską racją stanu”.

Efekty jej interwencji były dwa. Nastąpił wysyp prześmiewczych memów w internecie, a bilety na przedstawienie wyprzedały się na pniu.

Reklama

Dlatego, gdy kurator Nowak podzieliła się z Polakami swoimi poglądami na temat szczepień przeciw COVID-19 mówiąc, że jest to eksperyment, wielu żartowało, że może dzięki temu wreszcie skłoni mieszkańców Małopolski do szczepień. Tak naprawdę jednak chodziło o coś zupełnie innego.