Najwięcej emocji wśród opinii publicznej a także w środowisku politycznym z pewnością wzbudziło ogłoszenie startu Michała Kołodziejczaka z Agrounii, który jest "jedynką" KO w Koninie. Donald Tusk ogłosił także "sensację XXI wieku". Mianowicie start dziennikarza i historyka Bogusława Wołoszańskiego, który otrzymał pierwsze miejsce na liście w Piotrkowie Trybunalskim.

Reklama

Ze wspólnej listy wystartują także Hanna Gill-Piątek, wcześniej posłanka Polski 2050 Szymon Hołowni i Lewicy. Kolejnym ciekawym nazwiskiem jest były trener Adama Małysza i prezes PZN Apoloniusz Tajner. Były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar z kolei ma kandydować do Senatu.

Zderzył się z kolumną Beaty Szydło, teraz startuje z list KO

Jednak na tym nie koniec. Z ustaleń dziennikarzy portalu gazeta.pl wynika, że 25. miejsce w okręgu nr 19. zajmuje Sebastian Kościelnik, a więc kierowca seicento, które zderzył się z kolumną Beaty Szydło w 2017 roku w Oświęcimiu.

Listę nieoczywistych nazwisk dopełnia Michał Wypij. W 2019 roku wybrany do Sejmu z list… Prawa i Sprawiedliwości jako przedstawiciel Porozumienia. Wcześniej w latach 2015-2018 był doradcą wicepremiera Jarosława Gowina, zaś w okresie 2019-2021 wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PiS.