Reklama
Reklama
Reklama

Platforma Obywatelska. Wzloty i upadki. 11 lat od rejestracji. ZDJĘCIA

Założyciele Platformy Obywatelskiej
Założyciele Platformy Obywatelskiej / Agencja Gazeta / Fot. Jacek Marczewski AG
Kilka lat temu o liderach Platformy Obywatelskiej nie mówiło się inaczej jak o "trzech tenorach". Tymczasem teraz najczęściej pada sformułowanie "samotny jeździec". Co działo się w partii przez te wszystkie lata?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
po DonaldTusk :PiS partia andrzej olechowski afera premier Platforma Obywatelska
Reklama

Komentarze (47)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • ferdek
  2013-03-29 08:41
  nasz kraj jest bardzo biedny , w długach tonie -
  0
  zgłoś
 • misz
  2013-03-06 07:51
  Czempiński / służby specjalne/ sugerował, że przyczynił się do powstania PO.
  0
  zgłoś
 • taka prawda
  2013-03-06 02:10
  PO to DNO!
  0
  zgłoś
 • Pol
  2013-03-05 21:58
  Przeciez PO od samego poczatku jest partia upadla wiec o jakich wzlotach jest tutaj mowa.
  0
  zgłoś
 • Bożena
  2013-03-05 17:28
  O co chodzi? Dalej by mogli być w PO. Po co sie wychylali. Swoje zdanie członek partii może wypowiadać w domu. A poza domem ma skamleć, używać często wazeliny (to działa)karnie wykonywać wszystkie polecenia i przede wszystkim chodzić na smyczy. Oj, a jak widac sfora jest potężna ... jeszcze.
  A właściwie czym obecnie ta wiodąca różni się od wyklętej PZPR? A no tym, że guru z nazwy to nie sekretarz. Od 5 lat wszystko odbywa sie pod dyktando wyłącznie jednej osoby. Tak za komuny, tak w Korei, tak i u nas. Mamy jednowładztwo i jedyna słuszną i już. Do szeregu i skamleć.
  0
  zgłoś
 • pomidorek
  2013-03-05 17:20
  Autor tekstu jest bardzo młodym człowiekiem. Tusk nie wywodzi się z uni wolnosci lecz z KLD. Podkuć troszkę histori nie zawadzi..
  0
  zgłoś
 • student
  2013-03-05 16:44
  11 lat. I wystarczy. Nie można czekać do wyborów bo Polska będzie nie do poznania.Pod przywództwem PIS musi się zjednoczyć cały prawy ruch społeczny
  0
  zgłoś
 • Wielka szkoda.
  2013-03-05 16:24
  Jedyny rząd co chciał zrobić porządek w Polsce,to Nocna Zmiana ich załatwiła był to rząd Jana Olszewskiego.Zaś załatwili ten rząd.Wałęsa,Tusk,Pawlak.
  0
  zgłoś
 • sdsfd
  2013-03-05 16:21
  Kolczyk , czarnecki, gromosław od samobójców, szechter z gw-nianki te Ubeckie kreatury rzadzą i decyduja kto bedzie ich pajacem tenorkiem piłkarzyną ---padło na rudego to jest zmienią wajchę bedzie ktoś inny-- wzane zeby POsłuszny
  0
  zgłoś
 • 1963
  2013-03-05 16:14
  Ubeckie POdwaliny, ubecka mentalność - ubecki koniec!!! A POza tym nic sie nie stało.
  0
  zgłoś
 • radek
  2013-03-05 16:00
  PO polskie osly
  0
  zgłoś
 • MONIKA
  2013-03-05 15:57
  JUZ WTEDY STAL W ROZKROKU.POmyslec,ze TAK MALY CZLOWIECZEK POdPOrzadkowal sobie w bezwzgledny sposob ta zbieranine,KTORA NA JEGO WIDOK DRZY ZE STRACHU
  0
  zgłoś
 • STAN
  2013-03-05 15:54
  PALTFORMA TO STWOR SB I INNYCH SŁUB SPECJALNYCH UTWORZONY AZEBY ONI MOGLI SPOKOJNIE ROZGRYWAC SOBIE I SPRZEDAWAĆ TO CO I JAK CHCĄ . A POLKAOW MIELI ZA WOŁY ROBOCZE .A ZĘ POLAK GŁUPI I PO SZKODZIE JESZCZE GŁUPSZY TO MAMY TO CO MAMY
  0
  zgłoś
 • OMEN
  2013-03-05 15:48
  Taa... Samotny jeździec...bez głowy?
  0
  zgłoś
 • WACEK
  2013-03-05 15:48
  CZY TEN "SAMOTNY"JEZDZIEC JESZCZE MA GLOWE?
  WYGLADA NA TO ZE CHCE JA ZAWIESC DO BRUKSELI.
  WCZORAJ W BERLINIE ULOZYL JA, STERANA NA KOLANACH NASZEJ ZLOTEJ PANI ANIELI.
  SZEPNELA MU W USZKO, NIE MARTW SIE DONALDZIE, ZALATW W POLSCE JESCZE NAM GEOTERMIE, LUPKI I LASY, BO TO TYLKO ZOSTALO Z "RODOWYCH"
  I...
  HOP SA SA
  I TRA LA LA
  BEDZIEM SIE BAWIC WESOOLO!
  ZALOZYMY BLOGA CORUNI W BERLINIE, SYNAK ZOSTANIE SPECEM OD PROPAGANDY NA LOTNISKU TEGEL, MALGOSCE TEZ COS ZNAJDZIEMY, MOZE JAKICH KACIK KUCHARSKI W TV FART?
  PONOC KUPUJE "NASZE" KARTOFELEN" NA RYNECZKU W SOPOCKOWIE OD DAWNA.

  ZALADOWAC TEGO THUSKA UND FAMILIEN DO THUSKOBUSA I NIECH JEDZIE ZA ODRE

  NIECH NAM DA SPOKOJ.
  0
  zgłoś
 • artur
  2013-03-05 15:25
  Ciekawe jest ze wiekszosc ewentualnych liderow poddaje sie .moze dziennikarze zastanowia sie nad tym fenomenem.
  0
  zgłoś
 • NorvidNH
  2013-03-05 15:21
  SROMOTNY BŹDZI-OCH!
  0
  zgłoś
 • znetu
  2013-03-05 15:05
  Tak właśnie jest! Operacja nieustającej manipulacji w mediach osiąga już apogeum. Oni zrobią wszystko, żeby "nic się nie zmieniło", wszystkie środki, które doprowadzą do celu - są właściwe. Jeśli zalew kłamstwa jest nie zgodny z prawdą - to: "tym gorzej dla prawdy". Ciekawostka: podobno w TVN jest najwięcej aktywnych t.zw. "agentów wpływu". Drugą z kolei firmą tej branży jest koncern Agora, czego można było się domyślić. Rosja wydaje miliardy rubli na taką działalność zagraniczną (w wydatkach na szpiegów jest tylko 20% z tych kwot). Ludzi, dla których Polska jest jeszcze ważna - czeka ciężka i długotrwała praca. Nic nie trwa wiecznie i w to trzeba wierzyć. Byłam kilka razy na Węgrzech, za tej ich niedawnej komuny i później - za Orbana. Powiem krótko: ludzie tam naprawdę odzyskali nadzieję, to widać nie tylko na wsiach, czy miasteczkach - ale coraz więcej w dużych miastach. To jest prawdziwy ruch społeczny, ten naród się zjednoczył. Jest, jak mówią, jeszcze ciężko, ale już robi się lepiej, warto pracować, dużo pracować - bo ich dzieciom na pewno będzie lepiej! Orban cały czas zmienia ten kraj, opodatkował zagraniczne banki, podobnie wielkie zachodnie sieci handlowe i koncerny energetyczne - już wreszcie płacą podatki tak jak Węgrzy. UE straszyła, że ten kapitał niechybnie opuści Węgry i kraj już się nie podniesie. Jak do tej pory - żaden koncern, ani hipermarket, żaden bank, żaden fundusz inwestycyjny - nie wyszedł z tego kraju. Zarabiają nadal, tyle - że mniej, ale pewnie im wystarcza zysków. W BBC był program o Węgrzech, w tym filmie potwierdzili, że gdyby teraz były wybory - Orban wygrałby w cuglach. Wg sondaży (też sondażownie niemieckie) - partia Orbana mogłaby liczyć na niespełna 80% poparcia! O tym u nas się nie mówi, o wydarzeniach w Bułgarii - również szlaban, jedna zmowa naszych toksycznych "środków społecznego przekazu". Węgrzy wydatkują otrzymane dotacje - bez zarzutu, co potwierdziły kontrole Komisji Europejskiej. Realizowane inwestycje osiągają wyjątkowo niskie wskaźniki kosztów (dane z K.E.). Co najważniejsze - Węgry otrzymały w Brukseli o blisko 20% więcej pieniędzy z UE niż Polska na następne lata. Podawane liczby dotyczą wielkości środków przypadających na 1 mieszkańca. U nas była euforia, wiwaty - faktycznej prawdy nikt nie ujawnił. Przykład Węgier wskazuje, że można w istniejących realiach - urządzać kraj inaczej, znacznie lepiej niż to co zrobiono z naszym krajem. Przykładów jest więcej do naśladowania - inne kraje to np. Islandia i Irlandia, gdzie już prawie zapomnieli o kryzysie!
  0
  zgłoś
 • Bolek z fabryki rolek
  2013-03-05 14:57
  Samotny jeździec... bez głowy. Wiśta wio con donku.
  0
  zgłoś
 • widz
  2013-03-05 14:54
  kurduplowaty tusek pręży się na całego...
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama