Waldemar Pawlak, Andrzej Olechowski i Andrzej Lepper obejrzą sondażowe wyniki w siedzibach partii, Marek Jurek w Bractwie Kurkowym, a Janusz Korwin-Mikke - w domu.

Reklama

Wieczór wyborczy Komorowskiego zaplanowano w Domu Dochodowym na warszawskim Placu Trzech Krzyży. Nie ma jeszcze gotowego scenariusza, ale na pewno weźmie w nim udział premier Donald Tusk. Na patio Domu Dochodowego sztab Komorowskiego zaprosi 500 jego zwolenników. Na wieczór wyborczy Komorowskiego akredytowało się już 240 dziennikarzy z kraju i ze świata.

Sztab Jarosława Kaczyńskiego wieczór wyborczy organizuje w centrum informacyjnym kandydata w Hotelu Europejskim. Zacznie się o godz. 19.30. Ze sceny, po ogłoszeniu wstępnych wyników, ma przemówić kandydat PiS i inni politycy partii.

Na wieczór wyborczy Kaczyńskiego akredytowało się ponad 200 dziennikarzy, nie tylko z Polski, ale też z kilku krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych, pojawić mają się też dziennikarze z arabskiej telewizji Al Jazeera. Zaproszeni zostali również członkowie komitetów poparcia kandydata, posłowie i senatorowie PiS, oraz osoby pomagające przy kampanii.

O godz. 19 swoje spotkanie powyborcze rozpocznie szef SLD Grzegorz Napieralski. Do Centrum Prasowego Foksal w Warszawie zaproszeni zostali m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski, b. premierzy: Leszek Miller i Józef Oleksy, członkowie kierownictwa i posłowie SLD, a także liderzy partii i organizacji wspierających kandydaturę Napieralskiego, w tym: Unii Pracy, Zielonych 2004, Partii Kobiet, Stowarzyszenia "Ordynacka".

Według rzecznika SLD Tomasza Kality, wieczór wyborczy lidera Sojuszu ma zgromadzić w sumie kilkaset osób. Akredytowało się też ponad 100 dziennikarzy, również zagranicznych.

Wieczór wyborczy Waldemara Pawlaka ma się odbyć "bez ekstrawagancji". Ludowcy będą oczekiwać na wynik wyborczy w siedzibie partii w Warszawie przy ul. Kopernika. Zaproszonych zostało około stu osób: działaczy, członków komitetu honorowego i posłów Stronnictwa. Pierwsze sondażowe wyniki mają być wyświetlone na specjalnym telebimie. Później swoje wystąpienie będzie miał kandydat.

Sztab wyborczy Olechowskiego organizuje wieczór wyborczy w centrum Warszawy w siedzibie Stronnictwa Demokratycznego (które popiera jego kandydaturę). Na środku sali umieszczony zostanie duży telebim.

Wieczór wyborczy kandydata Prawicy Rzeczypospolitej na prezydenta Marka Jurka ma odbyć się "bez fajerwerków". Sympatycy kandydata na wynik wyborczy będą oczekiwali w siedzibie Warszawskiego Bractwa Kurkowego na Pradze. Na wieczór wyborczy zostali zaproszeni wszyscy członkowie społecznego komitetu poparcia oraz działacze Prawicy. Pierwsze wyniki sondażowe mają być wyświetlone na specjalnym rzutniku. Później zaplanowane jest wystąpienie Marka Jurka.

Janusz Korwin-Mikke zorganizuje wieczór wyborczy w swoim domu w Józefowie. Jak powiedział PAP szef sztabu kandydata Krzysztof Szpanelewski, planowane jest duże przyjęcie. Zaproszonych zostało 200-300 osób. Mają się pojawić sympatycy i członkowie kierowanej przez Korwin-Mikkego partii Wolność i Praworządność, a także rodzina i przyjaciele.

Sztab kandydata Samoobrony Andrzeja Leppera wieczór wyborczy organizuje w warszawskiej siedzibie partii przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Lepper będzie oczekiwał na wyniki wyborów w towarzystwie działaczy Samoobrony.

Również na spotkaniach w Warszawie na wyniki wyborów prezydenckich będą oczekiwać Kornel Morawiecki i Bogusław Ziętek.