Wieczór wyborczy w TVP rozpocznie się o godz. 21.45 na antenie TVP Info. Od godz. 21.55 do ok. 22.40 wieczór będzie emitowany równolegle w TVP Info i w TVP1. W TVP Info program potrwa (z przerwą na programy oddziałów terenowych) do ok. godz. 00.30.

Reklama

W TVP1 wieczór poprowadzą Diana Rudnik i Piotr Kraśko, a w TVP Info Edyta Lewandowska, Adrian Klarenbach i Mariusz Pietrasik.

Na podstawie badania exit poll, które zrealizuje TNS OBOP, TVP poda sondażowe wyniki wyborów prezydenckich w trzech miastach: Krakowie i Łodzi (ankieterzy w 50 obwodowych komisjach wyborczych) oraz w Lublinie (ankieterzy w 40 obwodowych komisjach wyborczych).

Specjalnych wieczorów wyborczych nie przygotowuje TVN24 ani Polsat News. W TVN24 o godz. 22 wyemitowane zostanie jedynie dłuższe wydanie serwisu informacyjnego, a już o godz. 22.10 rozpocznie się "Szkło kontaktowe". Ok. godz. 23.00 TVN24 przewiduje łączenia z wybranymi sztabami wyborczymi.

Relacje z największych miast, gdzie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, Polsat News pokaże w ok. godzinnym programie, który ma się rozpocząć ok. godz. 22.