Zjazd założycielski ruchu odwołującego się do dorobku Lecha Kaczyńskiego ma rozpocząć się o godz. 14.30, w rocznicę śmierci Lecha Kaczyńskiego - dowiedziała się PAP od osób tworzących ten ruch.

Reklama

W Sali Kongresowej zostanie przyjęta m.in. deklaracja programowa ruchu. W spotkaniu wezmą udział m.in. politycy PiS wraz z prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz osoby działające w społecznych komitetach poparcia Kaczyńskiego w zeszłorocznych wyborach prezydenckich.

Kongres, na którym zostaną wybrane władze nowego ruchu, ma odbyć się jesienią. Z kolei w kwietniu będą powołane zespoły: programowy i organizacyjny, które przygotują szczegółowy program i szczegółowe propozycje rozwiązań organizacyjnych.

Do jesieni koordynatorem prac ruchu ma były szef gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński.

W okolicach 10 kwietnia ruszyć ma strona internetowa ruchu. Zacznie też działać sekretariat organizacji.

10 grudnia ubiegłego roku, osiem miesięcy po katastrofie smoleńskiej, w podwarszawskiej Jachrance uczestnicy konferencji "Lech Kaczyński - Pamięć i Zobowiązanie", wypełniali ankiety w sprawie powołania ruchu społecznego. Zapleczem ruchu miałyby być osoby działające w komitetach poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

W ankiecie zapytano m.in., czy ma powstać ogólnopolski ruch społeczny, związany programowo z myślą i działalnością Lecha Kaczyńskiego, czy federacja ruchów i stowarzyszeń.