Autorem komunikatu jest organizacja Dżund al-Chalifa (Żołnierze Kalifatu), która w przeszłości przyznawała się do zamachów w Afganistanie i Kazachstanie.

Reklama

Tekst opublikowano na stronie Szamich, na której Al-Kaida często umieszcza swoje oświadczenia.

Z komunikatu wynika, że sprawcą siedmiu zabójstw w Tuluzie i Montauban jest "Jussef Francuz", określany jako jeden z "żołnierzy islamu".

Ta błogosławiona operacja zachwiała filarami syjonistów i krzyżowców na świecie, przyznajemy się do niej - napisała organizacja. Dżund al-Chalifa wezwała francuski rząd, by ponownie rozważył swoją politykę wobec muzułmanów i porzucił tendencje wrogie islamowi. Według grupy polityka ta przyniesie Francji jedynie nieszczęście i zniszczenie.

Mohamed Merah, który twierdził, że ma powiązania z Al-Kaidą, przyznał się do zabójstwa trzech żołnierzy pochodzenia maghrebskiego w Tuluzie i pobliskim Montauban 11 i 15 marca oraz do zastrzelenia w poniedziałek 30-letniego nauczyciela i trojga dzieci przed szkołą żydowską w Tuluzie. Ten Francuz pochodzenia algierskiego zginął w czwartek od strzału w głowę po trwającej 32 godziny obławie w Tuluzie.