To człowiek pokoju - stwierdził papież Franciszek. Dodał, że chciałby, aby cały Kościół był taki jak św. Franciszek - aby nie zapomniał o najbiedniejszych i najmniejszych. Jednocześnie przyznał, że przyjął imię na jego cześć, ponieważ był on człowiekiem ubóstwa i pokoju.
Papież Franciszek podkreślał także ogromną rolę dziennikarzy w XXI wieku. Zaznaczał, że są oni niezbędni do przekazywania wiadomości prawdziwych, dobrych i pięknych. Ojciec Święty dziękował wszystkim dziennikarzom, którzy obserwowali konklawe, za wysoką jakość pracy. Zapewnił także, że Kościół będzie przykładał dużą wagę do ich działalności, która wymaga badań, doświadczenia i wrażliwości. Zdaniem Franciszka, te właśnie cechy zbliżają dziennikarzy do Kościoła.
Na zakończenie swojego przemówienia, papież podziękował dziennikarzom za wszystko, czego dokonali w czasie konklawe. Podkreślił, że wciąż myśli o ich pracy. Spotkanie z mediami zakończył błogosławieństwem.
Komentarze(30)
Pokaż:
"Caly swiat jest w jego mocy" (Szatana-diabla),oraz: "„Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi PRZEKAZANA i daję ją, komu chcę" (Lukasza 4:6) mowia prawde o ukrytej sily zla ktora MA MOC i balamuci ludzi od czasow Ewy i Adama!
papieża Franciszka i skorzystają z publicznych środków lokomocji. Sprzedane samochody, którymi do tej pory się poruszali, pomogą nakarmić biedne dzieci w Polsce. Do biedy tej doprowadził NSZZ Solidarność i Wałęsa, których Kościół popierał. Niech duchowni udowodnią, że miłują bliźnich tak jak siebie.
lokomocji nasi Hierarchowie .Teraz poznamy ich po owocach .Jak oni to przełknęli
zastanawiają się co teraz będzie .Czyz nie powiedział Jezus do Piotra ...nim
kur zapieje trzy razy sie mnie wyprzesz ? ciekawe czy w człowieku zobaczą
siebie???czy pochyla sie nad ludzką biedą??? tyle pytań a odpowiedż ?
jaka będzie odpowiedż ,czy sie zaprzą? czy może ...