Dziennik Gazeta Prawana logo

Polska wycieczka utknęła w Czechach. Powódź zerwała most

2 czerwca 2013, 17:11
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Polska wycieczka utknęła w Czechach. Powódź zerwała most
Polscy turyści uwięzieni w Czechach /Shutterstock
Powodzie w Czechach uwięziły polską wycieczkę. Grupa turystów nie może wyjechać z miasteczka Svoboda, bo pobliska rzeka uszkodziła jedyny most, którym autokar mógł opuścić miejscowość.

Trzydziestoosobowa polska wycieczka została odcięta przez powódź w czeskiej Svobodzie nad Upą. Jedna z jej uczestniczek Anna Wirska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że na razie nie wiadomo kiedy wyjazd będzie możliwy, pomimo iż już rano Polacy mieli opuścić hotel. -  - mówiła IAR Anna Wirska.

Czechy walczą z powodzią. Po ulewnych deszczach stan alarmowy został ogłoszony w ponad połowie czeskich regionów. Do ataku żywiołu przygotowuje się stolica Czech. W związku z podnoszącym się poziomem Wełtawy w dwóch dzielnicach Pragi postawiono grodzie wodoszczelne. Metro na razie jeździ, ale już zamknięto kilka stacji położonych najbliżej Wełtawy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj