W ciągu dwóch dni w ten rejon mają jeszcze dopłynąć dwie jednostki australijskie, które będą dysponowały specjalistyczną aparaturą, która może pomóc w odnalezieniu czarnych skrzynek zaginionej maszyny. Jeszcze do 7 kwietnia będą one wysyłały sygnały mające pomóc w ich lokalizacji, potem wyczerpią się baterie.

Reklama

Poszukiwania boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych, na pokładzie którego było 239 osób, trwają od 8 marca. Maszyna zniknęła z radarów na trasie Kuala Lumpur- Pekin. Malezyjskie władze poinformowały w ubiegłym tygodniu, że dane uzyskane z satelitów wskazują na to, iż samolot wpadł do morza w południowej części Oceanu Indyjskiego.

Tymczasem rodziny chińskich pasażerów zaginionego boeinga domagają się od malezyjskiego rządu oficjalnych przeprosin za autorytarne stwierdzenie, że wszyscy zginęli. Żądają też prawdy w sprawie losu zaginionych na pokładzie boeinga.

Bliscy, którzy przybyli do Kuala Lumpur, zorganizowali w hotelu konferencje prasową. Chcemy dowodów, chcemy prawdy, domagamy się szacunku - tej treści napis widniał na rozpiętym przez nich banerze. Na pokładzie zaginionego samolotu było 154 Chińczyków.