Norwegia jak magnes. Nie wszyscy nas tam chcą, a i tak jedziemy

| Aktualizacja:

Polacy coraz częściej wybierają życie w ojczyźnie Wikingów. Nie odstrasza ich niechęć konserwatywnych polityków, bariera językowa i wysokie koszty życia, z których Norwegia słynie.

wróć do artykułu
  • ~Zune
    (2017-03-30 20:25)
    Jakoś mnie to nie dziwi - bardzo dobre pieniądze. Chociaż polecam ogarniać prawo, bo troche się to tam różni. Chyba, że wolicie korzystać z firm specjalistycznych, bo takie tez w polsce mamy - choćby norlink. tak czy inaczej, lepiej nie narobić sobie tam problemów ;)
  • ~Ewa
    (2016-04-29 10:51)
    w Polsce łupia zwykłego obywatela na każdym kroku.Mieszkania są nieosiagalne dla przeciętnego obywatela wpaść w łapy krwiożerczych banków nikomu się nie usmiecha więc co pozostaje emigracja
  • ~Bzdura
    (2015-07-28 12:44)
    Obecnie od kiedy cena ropy spadla o 2/3 Norwegia znalazla sie w wielkim kryzysie a bezrobocie rosnie i jest najwieksze od 12-stu lat. Pierwsi ktorzy traca prace to emigranci ktorzy masowo stoja w kolejkach po zupe serwowana przez miejsca harytatywne. Media raz po raz pokazuja takie zdjecia. Dobre czasy sie dawno skonczyly, rodziny albo wyjezdzaja spowrotem do Polski albo ulegaja rozbiciu, a dzieci czesto sa odbierane przez urzedy opieki i umieszczane w specjalnych zakladach. Przyczyna jest fakt ze rodzice nie maja srodkow na ich wychowanie
  • ~odradzamy
    (2015-07-28 12:40)
    Obecnie od kiedy cena ropy spadla o 2/3 Norwegia znalazla sie w wielkim kryzysie a bezrobocie rosnie i jest najwieksze od 12-stu lat. Pierwsi ktorzy traca prace to emigranci ktorzy masowo stoja w kolejkach po zupe serwowana przez miejsca harytatywne. Media raz po raz pokazuja takie zdjecia. Dobre czasy sie dawno skonczyly, rodziny albo wyjezdzaja spowrotem do Polski albo ulegaja rozbiciu, a dzieci czesto sa odbierane przez urzedy opieki i umieszczane w specjalnych zakladach. Przyczyna jest fakt ze rodzice nie maja srodkow na ich wychowanie.
  • ~ojciec - nie tatko
    (2015-07-28 12:15)
    nie ma czegoś takiego jak urlop tacierzyński - jest ojcowski !!!
  • ~laslo
    (2015-07-08 08:55)
    Jakiej bym strony nie otworzył wszędzie pełno Moskali.Chcę coś przeczytać o Norwegii a nie wasz bełkot.Wystarczy posłuchać waszego Hitlera i ma już się dość wszystkiego.PASZLI WOM DO MOSKWY,
  • ~dr.tworek
    (2015-05-03 09:07)
    Polak jak świnia wszędzie się wtrynia. Kompletny brak honoru!
  • ~Papi
    (2015-05-02 09:46)
    idzicie głosujcie dalej to na PIS czy PO a będziemy dalej wyjezdzać i bedzie nas coraz wiecej. BO POLSKA nigdy nam nic nie dala tylko zabierała. Mam 20 lat i juz ponad rok jestem w niemczech bo za 1400ZL nie bede robil, teraz mam 1400 EUR i kupuje co chce nie musze patrzec na ceny i martwic sie czy zostanie cos na naprawe samochodu czy wakacje nawet na głupie jezioro. Dopoki wszycy ludzie nie przejrzycie na oczy, nie zmienimy całej tej armi urzedników nie ma do czego wracac i czego budować :/
  • ~bzdora
    (2015-03-15 12:28)
    Przecież kumpel mój z norwegi mowi że cena ropy spadła z 100 do poniżej 50 dolarow i Norwegia jest w szoku że bezrobocie rosnie jak nigdy, tyle bankructw i zwolnien z pracy a polacy i inni masowo opuszczają tamten kraj.
    Co ci dziennikarze piszą ?
  • ~Spa
    (2015-03-15 11:30)
    W Polsce nie ma wojny, a ludzie od lat wyjeżdżają za chlebem (nie za luksusami ale za godnym życiem). Człowiek orze przez miesiąc, a jak wypłatę dostanie to tak jakby ktoś mu w pysk strzelił. Wraca do domu i słyszy o zgodzie, więc się zastanawia na jaką zgodę ma się godzić, przecież tylko chce godnie pracować i godnie żyć. Czy ma się zgodzić na zaklejanie ust taśmą czy na wydmuchiwanie w pracy ?
  • ~@2015-03-15 10:18
    (2015-03-15 10:52)
    Nie znam nikogo, kto by z tego POwodu wyemigrowal, wiec nie klam.
  • ~marku
    (2015-03-15 10:18)
    i jeszcze jedno odstrasza od katolandu a przyciąga do Norwegii także Niemiec, Anglii młodych zdolnych i przedsiębiorczych Polaków. To nasz polski klerykalizm, obłuda i zakłamanie. To obżeranie budżetu państwa przez klechów z pieniędzy, które właśnie mogłyby być przeznaczone na cele społeczne a nie rozpustę czarnej klasy panującej. Innymi słowy protestantyzm czynni człowieka wolnym i sprzyja jego rozwojowi, podmiotowości w życiu publicznym. katolicki klerykalizm ogłupia, poniża i okrada. Amen
  • ~polak
    (2015-03-15 10:17)
    Wyslac tam jescze Dude z Kaczynskim i .. bedzie ok!
  • ~as
    (2015-03-15 08:41)
    Ciekawie piszą o tej Norwegii. Bo ponad 30% PKB tworzy górnictwo .A firmy wydobywcze są w większości państwowe ! Podatki stanowia 46% PKB ,z których większą cześć stanowią dochody z państwowych firm wydobywczych.Nie chcą prywatnej własnosci ? tak jak nam się wmawia ,że to najlepsza forma? .Widocznie ci Norwedzy nie wiedzą co robią. A nasi mędrcy wyprzedali już prawie wszystko
  • ~ot co
    (2015-03-15 00:52)
    Klaszcie i popierajcie dalej kretaczy i niech wam czyszcza dalej portfele i cofajcie sie w rozwoju ,jak jestescie baranami i popieracie zlodziejska "sitwe" razem z "bulem'.
    Nie dziwcie sie ,ze inne kraje sie rozwijaja,dbaja o malzenstwa z dziecmi ,a wy duraki idziecie na dno .
  • ~klomb
    (2015-03-14 19:20)
    Trzeba odbudować kraj, ale bez wprowadzenia kary śmierci za przestępstwa gospodarcze, które będą zrównane ze zbrodnią wojenną, to Polski nie odbudujemy. Prawo ma działać wstecz bo krzyk tysięcy głodnych dzieci w Polsce na to wskazuje.
  • ~klomb
    (2015-03-14 19:05)
    25 lat d.upokracji i Polacy nie mogą zarabiać najniższej krajowej starej Unii. Dlaczego? Dlatego, że dobrze się mają ci co rozkradli Polskę, oraz ci co dla nich pracowali i spadło coś więcej z pańskiego stołu. Tylko, że doprowadzili do zniszczenie przemysłu i zadłużyli kraj na kilka pokoleń. Ostatnia jałmużna z UE i będziemy płacić więcej niż otrzymywać, a procenty od długu nas przerosły i hamują rozwój. To h. d. kamieni kupa i najwyższy czas rozliczyć to badziewie.
  • ~polskigupek
    (2015-03-14 18:45)
    ...jak ja wam ,kuźwa !!, zazdroszczę , że może mieszkać tam gdzie jest chleb ( ojczyzna ) ...,
  • ~am haarec
    (2015-03-14 16:09)
    To zasługa Peło :((((((((
  • ~verdamten Land
    (2015-03-14 15:27)
    Ziemia i rządy (wszelkie ) miedzy Odrą i Bugiem są toksyczne.

Może zainteresować Cię też: