Brexit nie musi oznaczać końca Wielkiej Brytanii

| Aktualizacja:

Najbardziej bolesna – z brytyjskiego punktu widzenia – konsekwencja ewentualnego wystąpienia kraju z Unii Europejskiej, czyli rozpad Zjednoczonego Królestwa, nie musi się wydarzyć. Okazuje się, że popierający pozostanie w Unii Szkoci wcale nie domagają się prawa do secesji w przypadku Brexitu.

wróć do artykułu
 • ~szkott
  (2016-05-24 16:27)
  oczywiscie ze koniec wielkiej brytanji teraz to jest muzulmanska KOLONJA
 • ~realista
  (2016-05-24 12:33)
  Wystapienie Wielkiej Brytanii z UE bedzie poczatkiem odbudowy Imperium Brytyjskiego w bardziej demokratycznej formie niz w XIX wieku.
 • ~Weredyk
  (2016-05-24 08:48)
  Z "Angoli" rowniez wyjezdzaja rodowici Angole, w liczbie ok. 250 tys. rocznie. Trudno im sie dziwic bo w niczym juz ten kraj nie przypomina normalnej, bialem Europy. Komus zalezy na tym zeby ten kontynent zrobic taki jak juz jest UK i Francja. Moze nawet lepiej jak EU pozbyla by sie UK wziawszy pod uwage kto tworzy dzisiaj to spoleczenstwo w UK. Malo europejski kraj chamow, prostakow i kolorowych.
 • ~prawda jest okrutna
  (2016-05-24 07:37)
  Szkoci daremnie szukają przeciwwagi dla Londynu w Brukseli ... dotacje unijne nie są dane na zawsze - pazerność Szkotów na kasę może im się odbić czkawką ... UE to twór utopijny jak ZSRR, gdzie ze świecą można szukać demokracji i sprawiedliwości, bo rządzą wszechwładni biurokraci sterowani z Paryża i Berlina ... państwa mniejsze, słabsze od Francji i Niemiec to tylko przystawki, rynki zbytu dla silniejszych gospodarek i rezerwuary taniej siły roboczej ... a owe dotacje unijne to śmieszna jałmużna w porównaniu z tym jakie korzyści z funkcjonowania UE mają największe europejskie potęgi ... Brytyjczycy niech sami sobie odpowiedzą kiedy w historii byli najsilniejsi, co faktycznie im się opłaca ? Polska była w XVII wieku 4 potęgą europejską, bo nie oglądała się na Zachód tylko sama prowadziła ekspansję w Europie Środkowej ... teraz jesteśmy dziadami na garnuszku Brukseli, bez własnego przemysłu i nowoczesnych technologii, a wszyscy bardziej zdolni pouciekali za granicę ...