Prezes Światowego Kongresu Żydów: Żądam przeprosin za wypowiedzi kwestionujące udział Polaków w mordowaniu Żydów

Prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder zarzucił minister edukacji Annie Zalewskiej "podawanie w wątpliwość udziału Polaków w dwóch antyżydowskich pogromach". Dlatego domaga się "jasno sformułowanych przeprosin". Zaniepokojone ostatnimi wypowiedziami polskich władz jest też amerykańskie Muzeum Pamięci Holokaustu.

wróć do artykułu
  • ~aj waj
    (2016-07-22 06:24)
    Gdzie by tu coś jeszcze ukraść?
  • ~mariola
    (2016-07-21 13:36)
    No pieknie, potem sie dziwia ze ludzie na widok "jarmulki" maja podniesione cisnienie krwi.
  • ~Anty-kosmita
    (2016-07-21 13:17)
    Weź dziadek wyluzuj
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-07-21 13:37)
    Kto w takim razie gnebil Polakow w wiezieniach NKWD i w katowniach UB -e ?.R.K. to kim byl ?.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-07-21 13:31)
    Mój wpis nie jest antysemicki,tylko prawdą. Polska nie będzie odpowiadała za Niemieckie ZBRODNIE. Polska to nie krzywe drzewo ,by koza po nim skakała. Odpowiedż Rządu powinna być prosta Obywatele Polscy Ży------go pochodzenia ,mają prawo wyboru gdzie Ich Ojczyzna Polska ,czy Izrael. Jako Państwo zawiesić stosunki z Izraelem.
  • ~bicz na pełowską dzicz
    (2016-07-21 13:27)
    a ja żądam przeprosin za mordercę z bloku śmierci w auschwitz niejakiego kubę który mordował polaków, między innymi ojca Maksymiliana Kolbe
  • ~Jan Stańczyk
    (2016-07-21 13:31)
    Niech żąda przeprosin od prawie wszystkich narodów Europy z Francją na czele !!!!!!!
  • ~Historyk
    (2016-07-21 13:19)
    10 lipca 1941 rrku Polski nie bylo na mapie swiata. Skoro nie bylo Polski to ludzie zyjacy na tych obszarach nie moga byc uwazani za Polakow. W zwiazku z powyzszym mordu nie dokonali Polacy lecz Rosjanie, bo Jedwabne bylo wlaczone do Rosji w tamtym czasie. Rzad PRL osadzil jednak winnych zbrodni i na tym sprawa powinna juz dawno byc zakonczona. Niestety ludzie morduja ludzi bez wzgledu na przynaleznosc etniczna czy rasowa do dnia dzisiejszego. Czlowiek czlowiekowi wilkiem. NIESTETY!!!
  • ~Kac
    (2016-07-21 13:54)
    No proszę "żądają", a my żądamy przeprosin za waszych utrwalaczy władzy ludowej i jeszcze kilka innych rzeczy.
  • ~nie rusek
    (2016-07-21 13:53)
    Może Stalin lub Niemcy najpierw przeproszą
  • ~Słowianka
    (2016-07-21 20:56)
    Gady chcą mieszać i mieszają. NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE! Reptilian? To wy, ZION=NAZI z III i IV Rzeszy MIESZACIE NA TYM ŚWIECIE! Nie stworzycie tu więzienia dla nas! To nasza planeta! I tak już przegraliście!
  • ~Fedor
    (2016-07-21 13:50)
    Jeszcze tylko brakuje, żeby Lauder zażądał stanowiska prezesa IPN dla Grossa. Michnik byłby wniebo(?)wzięty.
  • ~trol
    (2016-07-22 20:10)
    Panie Ronald nie płacz Pan..W czasie głodu między innymi Pana pobratymcy w Związku Sowieckim przed okupacją( ii wojną światową) unicestwili ponad 11 000 000 milionów ludzi na Ukrainie .Co Pan na to .?
  • ~jk
    (2016-07-21 22:45)
    To zastanawiajace ze w wielu watpliwych sprawach stanowiska Niemiec i Zydow sa zgodne. Auschwitz to nazisci a Jedwabne to Polacy. Co to k..wa znaczy.
  • ~der
    (2016-07-21 14:13)
    KIEDY WRESZCIE zostanie skazany zbrodniarz sądowy Stefan Michnik?
  • ~real
    (2016-07-22 06:31)
    Daleko mi do pani Zalewskiej,ale swoją drogą,to kto to słyszał,żeby w polskiej telewizji ciągle wyciągać wszystko ,co najgorszego zrobili Polacy. Czy wy słyszeliście,żeby Niemcy kiedykolwiek w telewizji dyskutowali o wiadomych sprawach? Po prostu Olejnik jest wredna małpa i tyle.
  • ~fakty
    (2016-07-21 15:42)
    Panie LAUDER czy wie pan kto wydał na śmierć narodowego NASZEGO bohatera Polski TRAUGUTTA i sześciu innych powstańców STYCZNIOWYCH do hołoty carskiej , ano niejaki ARTUR GOLDMAN,był on skarbnikiem powstania styczniowego,
  • ~oko
    (2016-07-21 17:44)
    Żądam natychmiastowych przeprosin przez Państwo Izrael i ich pyskatych i otępiałych polityków za mordy dokonywane na Polakach po wkroczeniu "krasnej armii" do Polski w 1939r oraz w Ubeckich katowniach dokonywanych na Polakach po 1945r. Żądam natychmiastowego wydalenia tej nacji z Polski. Po odszkodowania wojenne niech idą do Hitlera i Stalina.
  • ~odp.
    (2016-07-21 23:08)
    Czas wreszcie z tym skończyć. Czas wreszcie napisać we wszystkich językach świata i wyraźnie ilu ludzi zabili Ż y dzi i nadal zabijają. Czas najwyższy skończyć ten ton, te przeprosiny, te roszczenia. Ż y dzi to mordercy, dla pieniędzy rozpętują wojny, na których wszyscy tracą, a oni zarabiali i zarabiają. Zorganizowana ż y d o w s ka UB ecja zabiła więcej Polaków niż polscy razem wzięci pospolici bandyci Ż y d ó w.
  • ~a pocałujcie nas...
    (2016-07-21 15:54)
    Jak nie ma innych opcji, wyciaga się antysemityzm Polaków, jako szantaź, aby ci byli ulegli we wszystkich innych sprawach. Można zadać pytanie gdzie byli Źydzi amerykańscy w latach wojny, nie reagowali na to co mówił Karski w USA, czekali aż ich ziomkowie bedą wykatrupieni przez Szwabów, dlaczego ???!